Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Diskuze

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

gatorly

Zvláštní.... první co měn napadlo, byl německý pokus "Na dobrou noc" pak underworld.... možná i X men,Dokonalá rasa.... taky Twilight.

Ale HP? To jsi vzal jako kde? Mimo jiné, Bradavice se nacházejí v uplně jiné realitě, chodí tam děti.... a nečaruje se tam náhodou? :)

na příspěvěk reagoval Segrestor

gatorly

gatorly (hodnocení, recenze)

To jsou furt upírské deníky, nebo twilight, to už tvůrci tak klesli že nevědí co natáčet?... asi je to osobní názor, ale tenhle film bych už podle plakátu označil jako Twilight v Bradavicích :)

na příspěvěk reagoval Segrestor, Prometheus69, JohnMiller

Uživatel gatorly smazal svůj příspěvek.

MsUtahraptor

MsUtahraptor (hodnocení, recenze)

ywo666

Mně se předloha líbila. :)

Na horor si nehraje (a taky jím není), odehrává se z velké části na škole a je o "puberťačkách", ale hlavním tématem není nějaká romantika nebo blížící se maturák. Není to taková ta typická teen vymejvárna, protože i když se tam vztahy taky řeší, nejsou středobodem knih.

A velké plus- hlavní hrdinka není ani naivní ufňukaná kráva, celá pryč z Něj, ani chodící šutr, co skončí jako sám voják v poli a ani nemrkne, natož aby slzu uronila.

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Pozná niekto predlohu? Bude to romanticko teenegerský "akože" horor fantasy, ktorého jediným cielom bude vytiahnuť keš z nepíchateľných puberťáčiek, alebo sa môžem tešiť na solídnu temnú zábavu, kde nebudú v hlavnej úlohe pubertálne výjavy a láska s prekážkami? Trailer ma nespresvedčil ani o jednej variante, takže neviem čo čakať.

na příspěvěk reagoval MsUtahraptor

germiny

germiny (hodnocení, recenze)

To vypadá jako dost nepovedený vtip... Hlavně že podle bestselleru :D

na příspěvěk reagoval Yangus

Ainy

Že bych se na to taky mrknul max dvd, a že si vsadim, že po skončení budu jako po lobotomii.

Esdälon

to je pravda ... dělají z toho další americkou blbinu, do kina na to asi nepůjdu ... ale ze zvědavosti někdy potom, bych to ráda zhlédla

na příspěvěk reagoval Esdälon

Ainy

Mně upíři nevadí. Mně leze na nervy ten neuvěřitelně debilní "příběh", takovejch věcí se dá dělat z téma upírů a tohle je prostě horor. HOROR!

:-)) ne ...

... já proti upírům nic nemám, teda v knížce nebo ve filmu. Twajlajt jsem přežila bez větších následků, aspoň tam dali pěknou hudbu

na příspěvěk reagoval Esdälon

Ainy

Si upadla ne? Naskočila mi vyrážka po přečtení dvou stránek twatlajtu, a teď ještě zkoušet něco jinýho? Ne, díky. Si radši přečtu takovýho obsidiánovýho motýla. Sice je to taky pyčovina, ale aspoň se tam střílí do hlav.

animaxis

jen jsem odpověděla :-) viditelně plamen nečetl naši konverzaci na x minulých stranách téhle diskuse ;-)

na příspěvěk reagoval animaxis

Po Divergent přijde Insurgent