Reklama

Reklama

I po smrti svého zakladatele si Studio Walta Disneyho snažilo udržet svůj náskok na poli animace a v pravidelných intervalech vyrábět celovečerní animované filmy pro kina. Náměty těchto produkcí byly klasické i moderní pohádky a také známé příběhy z historie. K nim patří legenda o Robinu Hoodovi, anglickém zbojníkovi ze Sherwoodského lesa, který bohatým bral a chudým dával. Disneyovští tvůrci pod vedením známého režiséra a producenta německého původu Wolfganga Reithermana (101 dalmatinů, Kniha džunglí) známý příběh zpracovali v roce 1973 se zvířecími hrdiny – lišákem (Robin Hood), lvem (princ Jan), medvědem (Malý John), jezevcem (bratr Tuck), vlkem (šerif z Nottinghamu) a dalšími. Každá správná disneyovka obsahuje písničky a nejinak je tomu i tady – jedna z nich, nazvaná Love, byla dokonce nominovaná na Oscara. A celý soundtrack filmu byl poctěn nominací na Cenu Grammy. (Česká televize)

(více)

Recenze (52)

monolog 

všechny recenze uživatele

Jedna z dobrých, ale u nás zapomenutých disneyovek, která sice nedosahuje kvalit ani legendárnosti Lady a Trampa nebo Sněhurky a Dumba, no přesto má co nabídnout. A nejsou to jen krásné písničky (snad něco mezi žánry blues, pop, disco a swing) nebo pěkné malůvky, co se mi tu líbí. I vlastně adaptace Dumasova románu je citlivě napsána a humorně převedena do zvířecí říše. Příběh je známý, bez duševně hlubších momentů či nějakého patetismu. Pro děti je to bezvadná pohádka a i když konec trošku ztrácí, pořád se to k některým novým animovaným výtvorům nedá vůbec přirovnat. Kresby jsou hezký, ale co opravdu stojí za to, to je těch několik krajinek. Herci se v dabování svých postav opravdu vyžívají (viděl jsem pouze originál) a nejvíc asi Peter Ustinov jako olysalý lev princ Jan a Terry-Thomas jako jeho poskok had Hiss. Ten Ustinovův občas skřípavý, někdy trošku disharmonický a dost často vřeštivý hlas se na slabošskýho fanfaróna trpícího velikášstvím a touhou po penězích hodí výtečně. Taky nejde odhlídnout od pořádné dávky humoru, kterou tvůrci svým postavičkám vtiskli a mnoha vtipným situacím. Robin Hood je disneyovka v tom nejlepším slova smyslu. ()

Ajinka126 

všechny recenze uživatele

Jůů.. přesně tyto obrázky, co jsou zde na CSFD, jsem si celé dětství prohlížela v jedné ze svých Disney knížek. Nevím, jak zhodnotit, co přesně se mi na tom líbí. Je to čistě ta nostalgie a láska. Objektivně přiznávám, že to možná není tak úchvatné veledílo, ale ty vzpomínky mi nikdo nevezme :) Raději bych, aby se děti dívaly na takovou to čistou krásu nezaobalenou do pozlátka, jako je tomu u kdejaké ptákoviny pod záštitou 3D technologie. ()

Reklama

JoSte 

všechny recenze uživatele

Až překvapivě nízkorozpočtová disneyovka. Když ale přistoupíte na jednodušší animaci a značně základní mix zvuku, dostanete velmi lidskou, ryzí pohádku, kde dětské postavy dabují děti různého věku, had lítá na průzkumnou výpravu tak, že strčí hlavu do balónku, podle potřeby ho přifoukne a pohon zajišťuje vrtulovým točením ocasem, a na závěr vás trochu zklame až příliš zkratkovitý happy end. „A kiss?! Oh, that's sissy stuff.“ ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Toto už je bližšie ku generickým animovaným rozprávkam než ku klasickým majstrovským kúskom animátorov Disney. Áno, poľudštené zvieratá ako postavy z Robina Hooda sú ikonické, ale jednak dnes sú už po tých nespočetných kópiách aj v lacných televíznych seriáloch opozerané, po druhé stredoveká estetika a kostýmy sú prevzaté z klasiky s Errolom Flynnom. Navyše pozadia sú úplne fádne a scenár teda žiadna sláva, i keď je to záživnejšie ako The Sword in the Stone. ()

Sdoom 

všechny recenze uživatele

Robin Hood patří spíše mezi průměrné filmy studia Walta Disneyho. Děj je hodně jednoduchý, v podstatě by se dal shrnout do pár vět. Postavy jsou i na animovanou pohádku až příliš extrémně černobílé. Ale jinak je to docela svižné, s povedenou hudbou, celkem vtipné a rychle to uteče. Průměrné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Galerie (54)

Zajímavosti (5)

  • Tvůrci původně do role faráře Tucka obsadili pěkně růžovoučké prasátko. Producent však tento počin ihned zamítl z obavy, že by je církev mohla žalovat. Proto z něj nakonec udělali alespoň šedivého jezevce. (Rodriguez)
  • Aby se ušetřilo, tvůrci hodně „obkreslovali“ ze starších disneyovek. Například taneční scény se nápadně podobají tancům ze Sněhurky a sedmi trpaslíků (1937), malý John se zase pohybuje nachlup stejně jako medvěd Balú z kreslené Knihy džunglí (1967). [Zdroj: kafe.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama