Reklama

Reklama

Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

(více)

Videa (43)

Trailer 2

Recenze (444)

Eddard 

všechny recenze uživatele

Přijde mi docela vtipné, že český distribuční název je v jistém smyslu příhodnější než ten anglický - hlavní hrdina totiž hackuje nejen počítače na druhé straně zeměkoule, ale taky najaté žoldáky, kteří se mu připletou do cesty (to hack - sekat, řezat, krájet). Chris Hemsworth je navíc samozřejmě Sekáč, který slušnou část filmu pózuje s rozhalenou košilí. Co se týče filmu samotného, Mann v sobě holt nezapře romantika a milovníka akce, takže co by jiný režisér pojal jako intelektuální souboj myslí dvou cybergéniů, končí u maestra jako vždy v souboji tělo na tělo. Problémem filmu pro mě tentokrát byl poněkud kostrbatý scénář (plný menších až středně velkých logických dírek) a z něj pramenící podprůměrně prokreslené postavy (nedokázal jsem se vžít do Nicka, natož do jeho jednodimenzního protivníka), což mi přijde u autora scénáře Heatu škoda. Všechno ostatní (formální stránka filmu, akce, dialogy) byly však na jedničku, takže jsem z kina odcházel jen lehounce zklamaný - a to jen proto, že jsem šel na film s hodně vysokým očekáváním. 70% P.S.: Taky vám někomu přišlo divné, že Hathaway, jakožto špičkový hacker světové úrovně, neuměl psát všemi deseti? :-) ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Michael Mann je muž činu a doposud jsem u jeho práce nebyl svědkem ničeho jiného, než precizně natočeného kousku. Nejinak je tomu i u Blackhat, alespoň tedy v mém případě. Kritiky bylo hodně, ale dle mého neoprávněně. Jistě, uvěřit nasvalenému Chrisovi Hemsworthovi, že to s počítačema teda pořádně umí, je jedna věc, ovšem i přes trošku delší stopáž, než by možná bylo záhodno, mě "Hacker" zaujal a jakmile přijde na akční scény, je to lahoda. Scénář samozřejmě trpí obvyklými hollywoodskými přikrášleními a ono hackování si najde plno odpůrců, ale já to to beru tak, že účel to splní a hlavní je, že film odsýpá, má svůj ksicht a je zkrátka poznat, že jej točil přece jen někdo schopnější a ne jen nějaký fušer...75% ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tak pro začátek, Hacker není vůbec špatný. Ano, příběh je jednoduchý, IT je zjednodušeno na únosnou míru a někdo si při vizualizaci pohybu dat na úrovni tranzistorů v (mikro)procesoru. Přesto Michael Mann dokáže do filmu vložit dostatek svých starých známých zbraní. Mezi nimi je silný důraz na postavy, odcizení hlavních postav od okolního světa (přestože se v něm neustále pohybují, ale je to jako kdyby procházely měnícími se kulisami, které žijí svým životem) a v neposlední řadě důraz na kameru a zvuky potažmo hudbu. Tempo filmu chvílemi kolísá, ale režisér drží diváka i přes průhledné a až diskutabilní zvraty příběhu (auto), v napětí. Možným problém také je, že sledujeme hon za virtuálním nepřítelem, který v podstatě dlouho nemá tvář, ani hlas. Možná, že Mann zkusil svého záporáka vytáhnout z děje, aby působil stejně virtuálně jako dnešní hackeři a všechno okolo internetu... nebo možná stále nedokázal přes své kvality zvládat vykreslit a obohatit svůj film i o jiné postavy než ty hlavní, které sleduje od začátku až do konce... ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak tohle jsem si mohl odpustit. Neskutečně odfláknutej a dějově nedořešenej film kterej se sice tváří hrozně chytře, ale s tím totálně rozstříleným scénářem prostě nemá co nabídnout. Čekal jsem třeba na konci nějakou pointu nebo aspoň trochu obsáhlejší vysvětlení toho co se dělo a proč se to dělo, ale dostal jsem jenom groteskní krvavou lázeň, šroubovák vraženej do palice a podobný vychytávky nevím proč asi aby ukázali, že je to Rko. Teda já proti násilí nic nenamítám, ale do způsobu jak se tenhle film tváří, že je pojatej mi to moc nepasovalo. Pak ještě asi dvě přestřelky z komickou naprosto idiotsky rozklepanou kamerou. Přidejte neúnosnou stopáž a máte tu smrtící koktejl. Takže mi vychází, že 2 hodiny tupě čumět do zdi by byl efektnější zážitek.20% ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Rád bych začal alespoň trochu positivně. První polovina je poměrně slušná, navnazuje na rozuzlení, pěkné záběry, hudba taky OK, i když sem tam až nebezpečně připomínala Temného rytíře. Že se Mann rozhodl obsadit/zaplatit pouze jednoho známějšího herce, není v principu na škodu, ale to by Kryštůfek Hemsworthů musel taky alespoň trochu hrát. Kámen úrazu však je, což jistě není záhadou, scénář. Ani nevím, jestli se mi chce investovat svou energii do popisování jeho stupidity. Záporáci nula, finále jedno z nejhorších, jaké jsem kdy viděl, zápletka / rozuzlení nula, ale Chris á la MacGyver oblepený porno časákama a vyzbrojený šroubováky a neprůstřelnou šálou pobavil... 40% ()

Galerie (29)

Zajímavosti (10)

  • Režisér Michael Mann daroval 300 000 hongkongských dolarů (asi 38,5 tisíce dolarů) hongkongské neziskové organizaci jako poděkování za to, že mohl natáčet v bance Hang Seng. (Epistemolog)
  • Originální název filmu je Blackhat (černý klobouk). Toto je moderní anglické označení pro hackera, který se nezákonně nabourává do počítačových systémů pro vlastní potěšení, z pomsty nebo pro osobní výhodu. "Black hat" je tedy synonymum kyber-zločince. Označení je převzato z americké kinematografie, kde ve westernech 20. až 40. let minulého století padouši nosili černé klobouky a kladní hrdinové převážně bílé. Analogicky k tomu označení "White hat" (bílý klobouk) v internetové terminologii znamená eticky jednajícího hackera. (Aelita)
  • Film se měl původně jmenovat Cyber. (JORDY)

Související novinky

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Reklama

Reklama