Ratchet a Clank: Strážci galaxie

• USA Ratchet and Clank (více)

Ratchet & Clank vypráví příběh dvou nepravděpodobných hrdinů (Ratchet ­‐ mechanik, Clank - robot), kteří se snaží zastavit odporného cizince Dreka od zničení všech planet v Solana Galaxii. Když narazí na nebezpečné zbraně schopné zničit celé planety, musí spojit své síly s týmem hrdinů s názvem Strážci galaxie, aby galaxii zachránili. Během jejich cesty se dozvíme mnoho o hrdinství, přátelství a důležitosti objevování vlastní identity. (Indigo Film)

ModryPlamen

Obhajovaním tohto animáku sa púšťam do vopred prehranej bitky proti odborníkom na hry, ktorí tento animák nemilosrdne zdupali kritikou. Nehovoriac, že som hru nikdy v živote nehral, a ani hrať nebudem. Vlastne to, že takáto hra vôbec existuje, som sa dozvedel len vďaka otravným reklamám od Alzy: „To je naprosta pecka!!! To si prostě musíš zahrát!!!!!“ A aj keď v žiadnom prípade nepopieram, že hra bude asi stokrát lepšia, nie je to dôvod, prečo by som mal animák ohodnotiť odpadom. Tento animák ma nielenže bavil viac ako vychvaľovaní Trollovia či Buzz Lightyear, vlastne je to po Planéte pokladov a Wall-E najlepší čistokrvný Sci-Fi animák, aký som videl. Človeka ťažko sklamaného z TFA (o TRoS nehovoriac) neskutočne poteší tá rozmanitosť planét, postáv a zbraní, ktorá mu v E7 chýbala. Nehovoriac o vynikajúcom a vtipnom odkaze na Tatooinské závody. Až je smutné, že toto je jediný film, kde sa v pozitívnom svetle odkazuje na prequel SW. Sú tu aj odkazy na závislosť na mobile, ktorá mne osobne nevadila, aj keď sa ten úvodný telefonát dal urobiť vtipnejšie. Samotný príbeh začína, keď sa strážcovia galaxie rozhodnú do svojich radov prijať nového hrdinu po deštrukcii neobývanej planéty Solana. Na jeden z konkurzov sa dostaví aj šikovný a ambiciózny automechanik Ratchet, je však odmietnutý, čím sa jeho sen stáť po boku Kapitána Quarka rozplynul. Dokým u neho nehavaruje vesmírne plavidlo s robotom Clankom, ktorý disponuje informáciou o plánovanom útoku na strážcov. Obaja sa následne vydávajú zachrániť strážcov, kde však ich dobrodružstvo nekončí. A o Ratchetovi a Clankovi môžem bez problémov povedať, že dlho, dlho som už nevidel filmových (herných) hrdinov, s ktorými by som sympatizoval v tak obrovskej miere, ako práve s touto dvojicou.  Disney by sa mohol niečo priučiť. Malý a šikovný vombat, ktorý sa v priebehu filmu dopustí chýb, čo sa o Rey zo sequelu nedá povedať. A zažíva sklamania, ktoré som zažil ja, keď som ako fanúšik droida R2-D2 dôveroval tunajšej elite, keď mi svojími recenziami odporúčali pozrieť si sequelovú trilógiu SW. Sú však dve veci, ktoré by som animáku vytkol. Prvým je krátka dĺžka filmu, kľudne by film mohol mať dve hodiny, čím by sa niektoré veci dovysvetlili. Tým druhým je postava Kapitána Quarka, ktorý je aj na môj vkus príliš veľkým idiotom a má vo filme príliš veľa scén. Aj napriek tomu si animák našiel cestu k mojej top 10, pretože lepší sci-fi animák s podobne sympatickou hlavnou dvojicou, a podobne pestrým svetom proste neexistuje, a po zhliadnutí Buzza Lightyeara pochybujem, že by vôbec lepší animák vznikol. ()

StrangeZs

Jako fanoušek hry jsem se na Ratcheta těšil od jeho prvního ohlášení a musím řící, že jsem byl příjemně překvapen. Jednoduše řečeno. Dlouho jsem se u animáku tak nezasmál. Film je napěchovám neustálým pomrkáváním na hráče, ale ne tak, aby to vadilo člověku, který hru nikdy nehrál. Ve skutečnosti akční duo Ratchtea a Clancka dává mnohem větší smysl nežli filmový varcraft, u kterého jsem místy netušil co se to děje. Ratchetchetuv příjemný scénář barvitě vykresluje všechny hlavní postavy, tak aby jste si je zapomatovali, zasmáli se s nimi ale zase to nebrali přiliš vážně. Příliš nechápu proč film celosvětově tak těžce propadl a k nám se dostal ač s dabingem tak v minimálním množství kopijí a téměř nikde ho nehrají. Kvalitami převišuje animáky typu Zootopie scela bez potíží a ikdyž by se našly vady na kráse tak mě prostě nenapadá nic zásadního. Ale co pokud milujete vesmírné bítvy, tajemné světy a příšerky nespočtu tvarů, světů a chapadel tak tuhle lekou parodii na svět hvězdných válek prostě musíte vidět. Druhý takový animák tady jednoduše dlouho nebyl a dlouho nebude. P. S. viděno s dabingem, ale pokud budete mít možnost tak učitě jděte na anglickou verzi, původni dabeři hry a Sylvester Stallone prostě mluví za vše ()

blondboss

Niečo mi táto hra hovorí, ale nikdy som ju na PlayStation nehral. Ratchet & Clank je v podstate len zbytočným a priemerným animovaným kúskom, ktorí možno poteší veľkých fanúšikov počítačovej hry, ale nezainteresovaných to nemá veľmi čím zaujať, nakoľko dejovo je to dosť fádne a obohrané. Animácie sú fajn, ale celkovo mi to prišlo dosť cielené hlavne na to najmenšie publikum, takže nemôžem dať lepšie hodnotenie. 50 % ()

kaylin

Hru jsem hrál, respektive jen jednu z her a celkem mě bavila, ale na druhou stranu tohle nejsou postavy, které by mě ve filmu nějak zásadně zajímaly. To se nakonec i ukázalo, kromě toho i na tom, že ten příběh je takový utahaný, v podstatě o ničem, jen klasika jak se z nýmand, kteří jsou přehlížení, stanou hrdinové. ()

silentname

"Ratchet A Clank" pre mňa spadá do kategórie - "Okey." Nehral som nikdy hry, takže nemôžem to posúdiť ako sa to drží predlohy a moje hodnotenie sa bude vzťahovať čisto na film sám o sebe. A nemyslím si, že je to to najhoršie, čo som tohto roku videl. Ani v rámci animovaných filmov. Len je to podľa mňa trošku priemerný film, ktorý nevie ponúknuť veľa originálneho materiálu a zaujímavých nápadov, ani len sympatických postáv. Výnimku pre mňa tvoria Elaris a Clank. Ratchet je celkom okey, no inak mám pocit, že ostatné postavy ma nejako neoslovili. Najmä kapitán Qwark je v tomto filme absolútne idiot a okrem toho absolútne nesympatický od začiatku filmu. Človek ho proste neznáša. Čo sa týka príbehu, tak je neskutočne rozutekaný a má niekoľko rôznych odbočiek najmä pri konci, ktoré sú skutočne zbytočné a len to zbytočne ešte viac komplikujú. A keď to máme s veľmi stereotypnými a nezaujímavými postavami. Animácie sú podľa mňa okey, ale je vidno, že Rainmaker ešte ako filmové štúdio len začínajú a nie je to nič svetoborné. Nemôžem povedať, že by som si to neužil ani trochu, ale je to len v rámci "okey kategórie." Hodnotenie: C ()

• Flim vznikl podle herní série "Ratchet & Clank" z konzole Playstation. Děj filmu je na motivy první hry, byl ale přepracován například přidáním nových postav. Scény z filmu můžeme vidět v nejnovější hře z této série, která v dubnu 2016 vyšla na PS4. (stitch7)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Ve filmu je možné vidět spoustu zbraní z počítačových her. Ale nejvíce zbraní je z "Ratchet and Clank: Up Your Arsenal". (kellne)