Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

bararich8

H: Nejedná se o komedii v pravém slova smyslu, nebudete se totiž smát, ale budete se po celou dobu usmívat, plus budete mít brzy hlad :). Tenhle film lze ale taky vystihnout jedním slovem - pohoda. Ta z něho úplně sálá. Postavy jsou pěkně zahrané, jsou sympatické a prostě se na celý ten koncert pěkně kouká. Možná jenom ten konec byl tak nějak rychle střižený. A jelikož jsem jednu dobu dělal ve food trucku v Kanadě, musím dát 5*. ()

darkreider

Žiadne salvy smiechu film nepriniesol, ale ako oddychovka plná všemožného jedla to funguje. Odporúča 10 z 10tich kulinárov. ()

West

Asi mám slabost pro filmy o vaření. Miluju jídlo o tom žádná a taky rád vařím. Takže s Jonem souzním v tohle žánru, jako nikdy. Děj se může zdát trochu jednodušší , ale vůbec mi to nevadilo.. Je to takový Trip po Státech se synem kterému se nikdy moc nevěnoval , a svým dlouholetým kámošem (Leguizamo) , najít zase vášeň a dělat to co mu jde nejlépe - Vaření . Prostě pohodovej film kterej vám navodí skvělou náladu. 80% HappyEnd. (Kdo neměl po tomto filmu chuť na pravej Kubánskej Sandwich? :D Já teda jo! ) ()

Mukunda

Docela pěkné, jenže místy nudné. Kuchařské šou táhnou na to, že se tam přeci jen vaří a vidíme to vaření. Tady je vaření jenom kulisa, která je ale zároveň hlavním thematem. K tomu podivné rodinné problémy a poměrně podivně vykreslený problém těch internetů. Trochu takové překombinované a přitom nikam nevedoucí... ()

sackrebleu

Veľmi príjemná a milá americká komédia, ktorá (prekvapivo) nestála na neuveriteľnom prehrávaní, prestrelených scénachach o sexe, či prípadne prdení a so svojou romantickou časťou sa vysporiadala skutočne elegantne. Som si vedomá toho, že piatimi hviezdičkami ju nadhodnocujem, ale v tomto žánri tu nič také nebolo už veľmi dlho. Taktiež i ten foodporn stojí za to. ()

Jakubik

Tenhle film neměl v podstatě nějakej speciální cíl vyprávění nebo alespoň tak to na mě působilo. Sice nevím jak je to možné ale já se nenudil. Velmi pozitivní film, který vykouzlí úsměv na rtech a slinu na triku. Za mě dobrý… ()

Stíba

Skvělá oddechovka se špetkou dramatičnosti bez hluchých míst, která netlačí na pilu, dokáže pobavit a zároveň má i hloubku. Síla sociálních médié je tu pak vyobrazena a vysvětlena tak, že by jí pochopila i moje babička. Jon Favreau je v téhle roli famózní a jeho (ex)manželka Sofia Vergara je jako ženská naprosto neodolatelná. ()

kilobyte

Bože, já mám ale hlad. Varování: Před filmem se najezte a připravte si něco na přikusování během filmu a nějakou pěknou kalorickou nálož si dejte stranou, kdyby vás to na konci filmu chytlo tak jako mě. Přeji dobrou chuť. ()

Primavera

Strašná pohodovka film, pozitívna energia z toho, že miesto divadielka v gastronomickej džungli, komplikovania vzťahov a zbytočných rečí volí hlavný hrdina niečo jednoduché a úprimné, čo človek nájde len vtedy, keď niečo s niekym len tak robí, pečie, varí a nerieši hovadiny. Milujem takých úprimných ľudí, akým bol kuchár Casper, aj keď to nebol žiaden sexi hrdina. No ale teda to žrádlo a náladu, čo upiekol, to bolo sexi viac než dosť. ()

Torgal

Food porn. Dej je tu podobne dôležitý ako v skutočnom porne, prím hrá príprava jedla a pohodový road trip otca so synom. A k dobrej nálade niekedy skutočne netreba viac. 7+/10 ()

Razzor_82

"Nikdy nebudeš šťastný, když budeš vařit pro někoho jiného" Lahůdkový film, který vtáhne do světa vaření. Ten chlapák Jon Favreau si dal s přehledem hlavní roli, scénář i režii. Těžká sbíhačka slin při jeho vaření. Film o splněném snu,  prohloubeného přátelství otce a syna, tvrdé práci, stresu, moci sociálních sítí a tuposti nadřízených. Prostě škola hrou. 8/10 ()

VeeDee

Rodinný film o jednom "americkém" (rozuměj všechno jde hladce a všechno hned vyjde) snu na nedělní odpoledne, který neurazí ani nenadchne. Třetí hvězdičku dávám za kubánskou hudbu, kterou miluju, a za všechna ta jídla, co bych chtěla ochutnat. Scarlett Johansson si ale raději vychutnám v nějakém jiném filmu. ()