Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Diskuze

xrubesd

xrubesd (hodnocení, recenze)

Zbyisek

Přesně tak, oproti ostatním novým českým pohádkám to ale vypadá hezky a kostýmy nevypadají jak ze školního představení :-) (možná až na toho vlka :-) Mimochodem, tady na čsfd jsem dal hlas Pojedeme k moři (ještě připadalo v úvahu Fair Play), protože Mádl svůj režisérský debut zvládl na výbornou a tak příjemný, originální a letní film jsem dlouho neviděl.

Ainy

Zatím nikomu, české lvy jsem přestal sledovat před cca 8 lety, z mnoha důvodů. Zjednodušeně, nejsou pro mě zárukou, že vítězí nejlepší tituly...., nemluvě o tom, že jsem skoro žádný z těch filmů neviděl ;-)

Uživatel Šimpy smazal svůj příspěvek.

Šimpy (hodnocení, recenze)

Vzhledem k současné české filmové tvorbě je nějaký ten lev v tomhle případě velmi pravděpodobný...

Zbyisek

Zbyisek (hodnocení, recenze)

S nominacemi na Lva tedy rozhodně souhlasím. Někomu se možná nelíbí humor nebo příběh, ale přinejmenším řemeslně je to perfektně zvládnuté.

na příspěvěk reagoval xrubesd

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Tři bratři mají 10 nominací na Českého lva. Co si o tom myslíte vy? Napište mi do komentářů.

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Ainy

líbilo se ti to, ale bohužel procenta mluví jinak... faktem je, že tato pohádka je spíše pro hodně mladé publikum, ale kdysi točili pohádky, které se líbili jak mladším, tak starším, respektive dospělým, což je dnes kumšt natočit... doba jde do uplně jiného stylu - prostě mladým stačí natočit typický blockbuster a oni jsou z toho paf... škoda, že už se netočí pohádky typu Nebojsa, O Janovi a jeho pod. příteli, O Jasněnce, atd... prostě dnešním pohádkám chybí taková i trochu temnota - patří to do života a oni radši natočej primitivní děj, kde ty dialogy a ten humor je tak okatý, že fakt nechápu jak to může někoho pobavit...

Ainy

Přít se nechci, ale podle mě rozhodně Tři bratři patří hluboko pod mnou zmiňované tituly. A důvody jsem psal i v komentu i několikrát zde v diskuzi. Prostě IMHO, tahle pohádka není nejlepší za posledních 25 let. A navíc takovýhle absolutní výroky (nejlepší beze sporu za čtvrtstoletí) jsou velmi zpochybnitelné a nerad je používám. ;-)

Ainy

Navíc Shrek má svůj vlastní příběh, sice je tam použito mnoho referencí na jiné pohádek, ale pořád to má svůj vlastní originální nový a neotřelý příběh...

Ainy

Nejsem uražená. Řekla jsem, že tvůj názor respektuji. Ve Shrekovi je to prostě ukradený jinak, pozměněný a přiznaný. Pochybuju, že se tvůrci této pohádky veřejně přiznají k tomu jak okopírovali "Jak se budí princezny"... Asi mám tu starší růženku radši, asi proto... jinak jsem neřekla, že se mi vůbec nelíbil. Má tři hvězdy, kdyby se mi opravdu nelíbil vypadá to jinak. Je to pohodový. Jenom mám ten názor, že máme lepší pohádky

CarrieLannis

mrzí mě, že ses urazila, protože jsem nepochopila důvod proč se Ti film nelíbil. Napsala jsi, že je to vykrádáni ... což je i pro srovnání zmíněný Shrek a jestli Ti vadilo hlavně to, měla bys být objektivní a kvůli vykrádání snížit hodnocení i u něj. To, že ses u něj bavila víc je taky víc pochopitelné. Jestli jsem se Tě dotkla normální a pohodovou debatou, byť oponovací, tak se omlouvám

na příspěvěk reagoval CarrieLannis, CarrieLannis

Ainy

Dobrá, každý máme jiný názor respektuji to. Jenom si myslím, že jsme za posledních 25 let natočili mnoho lepších pohádek než právě tuto. A na Svěráka a Cimrmana koukám už od plenek a mám je ráda, ale nemyslím si, že ten humor by to zvládl držet nad vodou.

Uživatel CarrieLannis smazal svůj příspěvek.

CarrieLannis

oba příběhy jsou samozřejmě jiné, ale z principu ve srovnání jsou podobné. V obou příbězích jde o legraci, jinak by to nebyla pohádka. I ve 3 bratrech to pojali s humorem ke třem klasickým a všeobecně známým pohádkpvým příběhům. Něco jiného je, když ten humor někdo nechápe. Cimrmani, potažmo Svěrákovic styl psaní je specifický a stejně jako u Tarantina, ne každému sedne a ne každý ho pochopí. :-) Ale srandu z klasických pohádek si dělají tady i ve Shrekovi, byť jsou filmy úplně jiné :-)

na příspěvěk reagoval CarrieLannis, CarrieLannis

Ainy

Ale ve Shrekovi si z ostatních pohádek dělali srandu, a to je něco jinýho, než když scéna usínajícího zámku je totálně stejná jako z "Jak se budí princezny"

Ainy

Shrekovi jsem dala 5*.. protože je tak o 50% zábavnější a to jsem ho viděla když jsem byla malá... ve Třech bratrech toho humoru moc není, nebo je dost rychlej tak, že se nedá ani vstřebat... zapomnětlivej hloupej a mladej mě fakt tolik jako ten zelenáč nebavili

Flexaret

to je jen věc názoru a o pochopení, co tím chtěli básníci říct. carrie vadí "vykrádačka" proto se ptám. Ve Shrekovi se to známými pohádkami jen hemží a většině to měnění skutečných příběhů nevadí. Bete se to jako humor, tak proč ne Tři bratři :-)

na příspěvěk reagoval CarrieLannis

Flexaret

Flexaret (hodnocení, recenze)

Ainy

Shrek má hodně humoru pro dospělé publikum, Tři bratři jsou víc pro děti (neříkám, že je to špatně).

waxtrax

Dyť je to vykradený z jinejch pohádek... šípková růženka úplně a i Maruška... ta byla taky natočená před pár lety... je to šup sem šup tam a konec... rozhodně si nemyslím, že je to tak dobrý.

Šimpy

Tři bratři rozhodně nepatří pod ně. :-) Je jedním z nejlepších pohádkových příběhů. To je beze sporu ;-)

na příspěvěk reagoval Šimpy

waxtrax

Za poslední čtvrtstoletí? Tak to si fakt dovolím nesouhlasit...jen z hlavy mě napadají tři mnohem lepší tituly (Lotrando a Zubejda, Princezna ze mlejna, Nesmrtelná teta).

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Badmaniak

já nesouhlasím... Noc na K. je sice hodně stará klasika, ale csfd je tu od roku cca 2002 a Noc na K. si vybudovala také vysoké hodnocení u diváků, důvodem dobrých hereckých výkonů, písniček a příběhu... kdežto tato pohádka Tři bratři má slabé hodnocení a ještě to bude padat... mrkni na hodnocení více klasik - většinou jsou to filmy s vysokým hodnocením a jsou v červeném čísle... tahle pohádka se dostane třeba okolo 50ti % a těžko se z toho stane nějaká klasika, když to půlku národa nebaví a neumí tam najít něco, co je přitáhne, aby to viděli znovu

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015