Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

hroubek

Nechci začít hned negativně, ale tady to bohužel nejde. Filmy Jana Svěráka a jeho otce mám hodně rád, ale tohle šlo totálně mimo mě. A to to ze začátku vypadalo dobře. Jenže pak se začalo přeskakovat ve vypravování a změna času, v rámci filmu jsem to neřešil. Problém nastal s příchodem titulních bratrů, kteří jsou nesympatický a vůbec nemají žádné charisma nebo něco, co by mě donutilo jim fandit. Film je v tom naneštěstí, taky nenechá. Hlavní hrdinové někam přijedou a většinou jim všechno spadne do klína(jedna postava pár dní seká trní a pak proletí kometa, trní zmizí a on políbí princeznu) nebo se do dané věcí vůbec nevloží(třikrát jede navštívit jednu dívku, která tam není a pak jí potká a řekne si, že má dobré srdce a vezme si ji). Opravdu nechci film kritizovat, ale ono to jinak nejde. Kdyby to alespoň vypadalo hnusně, tak by mě to tolik nevadilo, ale ono vypadá vizuálně nádherně, krásné záběry na přírodu a na stavby, prostě po technické stránce opravdu paráda, jen ten příběh vůbec za nic nestojí. Tři bratři se mě nelíbili a upřímně bych je nikomu nedoporučil. ()

geklon

Kontroverzní, pro mě obrázky z nejútlejšího dětství.... jak jinak než z pera pana Svěráka, nutno dodat za přispění Boženy a Bratrů Grimmů. Pohádka celkem vyvážená a plná Svěrákovic poetiky...místy pornetiky. ()

MikyAff

Já tomu i ty tři hvězdy dám. Ona to je totiž tak neskutečná blbost. Naštěstí ještě ne taková, že by z toho člověku bylo úzko. Je mi přesně naopak. Já se nasmála takovým blbostem, kterým bych se u zahraničního filmu určitě nezasmála a dala tomu tak dvě hvězdy. Díky tomu, že je to česká pohádka ji beru trošku s nadhledem. Je to slátanina, to ano. Ke všemu lehce pedofilní s tolika wtf momenty. K tomu dámy a pánové, ten vlk byl tak neskutečně hnusnej, že bych se nedivila, kdyby děti po zhlédnutí potřebovaly odbornou psychickou pomoc. Půlka písniček spíš otravuje a není ani chytlavá. Druhá půlka je přesný opak, kdy si je furt trošku pobrukujete. Co pak s tim. Byla bych tomu dala z recese i ty čtyři, ale musím být zase spravedlivá. P.S. Ta kráva ke konci je prostě nejlepší! :D ()

terunka003

..zarazil mě pedofilní vztah jednoho z bratrů s Karkulou, odporný vlk ( být malá, tak se z něj v noci počůrávám strachy)..jediný plus je to, že asi vyrazíme na výlet do skanzenu.. ()

Akira777 odpad!

Tak fajn z filmu si pamatuji, Svěráka, sekání rostlin, vlk který zřejmě navštívil Metro 2033, Myslivce (úchyl) a osmiletou Karkulku..... pak bylo cosi o 12 měsíčcích. Ok to je tak vše, je to sice už nějaká doba co jsem to viděl, ale těžko si to nějak dávám dohromady o čem ten film vlastně byl. Nejvíc si bohužel z toho pamatuji, jaký byl Myslivec úchyl co myslí na osmiletou dívku. No nečekal jsem, že uvidím pedofilní tématika v pohádce pro děti, čekal bych to spíše v nějakém dramatu. Leč tohle není drama, má to být pohádka o.... ani vlastně nevím, asi podle nadpisu o nějakých třech bratrech, ale to si sotva pamatuji. ()

Brain-D

Film ze 3 pohádkových povídek. Šípková Růženka, Červená Karkulka a Dvanáct Měsíčků. Růženka je bezesporu ta nejlepších a tím, to možná měla skončit. Myslím, že tato předělávka je lepší než celé původní "Jak se budí princezny". Lábus zde exceloval a celé si to urval pro sebe. 9/10. Červená karkulka je pro nejmenší publikum a není zde pro mě opravdu nic dobrého. Je to pojato příliš muzikálově 0/10. Dvanáct měsíčků je už velmi atmosférických a koukatelných. 7/10. Jako pozadí k štědrovečerní večeři je to jedna z nejlepších pohádek a o vánocích nabyde na zajímavosti, jinak se nejedná o nic extra. Průměr mi vychází na 6/10 = 3* 60% ()

Krysa SPK

Zdeněk Svěrák je génius a Jan Svěrák je režisér světového formátu. Nepamatuji, kdy jsem se u českého filmu naposledy takto bavil. Že by u Vratných lahví ? Obsadit hlavní role Tomášem Klusem a Vojtou Dykem se může zdát jako chladný producentský kalkul, ale na to jsou oba překvapivě moc dobří herci (tedy především Dyk překvapil, Klus by zřejmě svým charizmatem uhrál i mnohem méně zásadní role). Po všech stránkach krásný film s typicky laskavým svěrákovským humorem. ()

Diego

To si dělaj srandu s tou Karkulkou. Kluk si zamluví osmiletou holku, že si pro ní za pár let přijde, at žije multikulturismus v českých pohádkách. Ale teď vážně, vizuálně super, je to hodně prosté a jednoduché, ale holt je to malé děti. Ale vyzpívávat mluvený text, bylo něco tak nenesitelného, že jsem se skoro až styděl za herce, kterým to nešlo. ()

majkl44

No písničky nebyly špatné.. Byly to pro mě 3 ohrané pohádky zabalené do 4., kterou jsem moc neznal a nejvíc mě zajímala.. Nejvíc mě tedy bavila pohádka o 3 bratrech, kterou celý film začal.. Pohádka o Šípkové Růžence byla taky celkem povedená. V pohádce o Karkulce jsem ale opravdu viděl náznaky pedofilie a ten vlk teda vůbec nevypadal jako vlk :-( Poslední pohádka o Mařence a Měsíčcích celý film zase trochu napravovala, ale byla celkem podobná nedávné vánoční pohádce a tento příběh mi připadal celkem natahovaný.. Snad prima duo Svěráků brzo přijde zase s jiným tématem než je pohádka.. ()

Beatle

Divné, uzpívané a hrozně úchylné, a přesto se mi to vlastně moc líbilo :) Texty byly sice básnicky předvídatelné, a chvílemi u sborových zpěvů si člověk říkal, jestli náhodou nekouká na Bídníky, ale nakonec ne. Je to jako s buldočkama a mopsema a jinýma nakopnutýma čumákama...někdy je prostě něco tak divné, že vám to přiroste k srdci :)...80%... ()

zdenny

S úcty ke Svěrákově dílu se nesluší to, v případě tohoto dílka, zostuzovat. Jenže pokud je schopen naservírovat toto, musím se nutně ptát, jestli na to ještě má anebo jestli ještě má na pohádky. Řekne-li, že v pohádce zazní oblíbené a známé písničky, tak já teda nevím, kdo je znal před uvedením do kin a už vůbec nevím, komu se líbí tak tragická dílka. Kolega v práci mi řekl "to je prostě svěrákovina". A myslel to v dobrém. Jenže po tomto výkonu si já logicky můžu říct "svěrákovina = celkem blbost". A rozhodně nepadnu na prdel jen proto, že to natočil bůh Svěrák. Lidé mylně píší a říkají, že se jedná o mišmaš tří pohádek. To je naprostá hloupost, protože k žádnému křížení a míchání pohádek zde nedochází. Šlo prostě o tři jakoby na sobě nezávislé pohádkové příběhy, které spojovalo bratrské pouto tří bratrů, kteří také ale vystoupili nezávisle na sobě každý v jiném příběhu. Jo, kdyby se jednalo o jakýsi mišmaš, řekl bych si - toto je svěrákovina, pokouší se vyrobit jednu pohádku ze tří různých. A opravdu bych byl zvědavý, jak by takovýto počin dopadl. Jenže ne, a jediné, co lákalo, byla masivní reklamní kampaň na toto nic. Což o to, první příběh byl ještě celkem slušný a to díky určitému vtipu a slušným hercům. Vůbec mi nevadil Jirka Lábus v roli čarodějnice a dobře hrál i Matásek. Tři hvězdy. Druhý příběh byl odpad jak vyšitý. Za prvé nemám rád toho blonďatého zmrda tentokrát v zelené kamizole a Karkulka byla svým zpěvem naprosto tragická. Všechno zpečetil velmi nevkusný až úchylácký výstup šestnactiletého myslivečka s devitiletou holčičkou. Ne nadarmo si to dost uživatelů csfd vysvětluje jako pedofilní pasáž. Vlk, jak byl zpracován, mi narozdíl od některých jiných diváků, nevadil. Třetí příběh byl absolutní kopírkou "Dvanácti měsíčků" (2012), přičemž zde byly zakomponovány i prvky z "Mrazíka". Zase - devětadvacetiletý Dyk a sedmnáctiletá Rojková... Jedna hvězda. V průměru tedy 1,3 hvězdy. Ke dvěma hvězdám to poskočilo díky velmi dobré kameře a krásným exteriérům. Olda Kaiser byl velice sympatický a Zdeněk Svěrák se stylizoval do role hodného dědečka, což v kontextu karkulčí pasáže vnímám celkem úchylně. ()

Saku

Treti hvezda za Sneznik,jinak na Sveraka a celej tym zklamani...vetsina hercu neumi zpivat,a to je u muzikalu myslim dulezity. ()

Dagoussek

Tak jsem dost v šoku. Kolegyně mě nechápaly,jak to že jsem tu nádhernou pohádku ještě neviděla? Ha,dělaly si ze mě srandu. Větší kokotinu o Vánocích jsem neviděla. Tři pedofilní nešikovní ubékaní bratři, uslintanej pochroumanej vlk (nebo to nebyl vlk?)... chjo a to jsem se tak těšila. ()

Master19

Rozhodně nadprůměrná pohádka, ale spousta věcí je hrozně na sílu. Třeba, že si nejmladší bratr musí vzít Červenou Karkulku... Jedenkrát pobavilo, ale nemám potřebu se na to dívat znovu a to je u pohádky vážný problém. ()

JohnSmith

Smíchat tři pohádky dohromady a udělat z nich strohý výcuc? No proč ne, tři mouchy jednou ranou. Když pominu, že se tam furt zpívá, což mě moc nebere a oni bratři fakt hrát neumí, tak mě dostalo do kolen to téměř pedofilní namlouvání Červené Karkulky. To bylo podle mě už za hranou. Naopak se mi moc líbil Lábus jako ježibaba a 12 Měsíců. Jinak to byla fakt bída. ()

Všivák

Pro mě jsou Tři Bratři dosti rozporuplným. Na jednu straně nedává dějově cross tří pohádek skoro žádný smysl. Klus s Dykem jsou trapní a Piškula tíhne k pedofilii. Na druhou stranu jsem si oblíbil některé písničky, které mají zajímavou atmosféru. Díky tomu se na některé scény docela rád dívám znovu, když to u nás běží. Jako, že to jeden čas u nás běželo často. ()

rumczeis

Takto splácanou pohádku od dua Svěráků jsem tedy nečekal. Písničky utahané bez výraznější melodie, nezapamatoval jsem si jediný verš. Pohádky jsou uměle spojené třemi bratry což obrovsky skřípe. Mladý myslivec myslí na malou holčičku? U Marušky co šla za 12 měsíčky není bratr potřeba vůbec, ale vezme si jí, protože byla doma když potřetí přišel do chaloupky? Filmu chybí nějaká hlavní dějová linka, napětí nebo zápletka. Hvězdičku dávám jen za vizuální stránku, efekty a kameru. Technicky je to totiž dobře provedené. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015