Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Maki.K

Velice často mi příjde, že nově natočené pohádky jsou z 80% totální slátaniny. O třech bratrech to říci nemohu!!! Velice vkusně zakomponovaný příběh třech bratrů do třech pohádek, které nejsou nijak zprzněné. Doprovodné melodie jsou velice chytlavé a pozitivně také hodnotím vsunuté české zvyky a poříkadla. Potěšila mě také zachovaná strašidelnost, která je na té správné hranici. Vtipnost také nechybí. ()

pds

Už keď som zbadal logo televízie NOVA na začiatku tohto "diela" bál som sa že to zase bude blbosť tak ako skoro všetky filmy ktoré doteraz produkovali. A moje tušenie sa bohužiaľ potvrdilo. Zlátanina bez ladu a skladu, s otrasnými hereckými výkonmi niektorých zúčastnených to len potvrdila. Korunu tomu nasadil "vlk" či čo to bolo za stvorenie, ktoré by mohlo účinkovať iba snáď v reklame na nočnú moru... Neviem koľko peňazí do tohoto "diela" bolo vrazené, ale už keď si dali námahu s počítačovými trikmi ruží, nedal by sa tak urobiť aj ten vlk, aby vyzeral aspoň trochu ako zviera ? Myslím si že mladý Svěrák by sa mal vykašlať na rozprávky a točiť len to čo mu ide. 20% ()

lacerta odpad!

Jasně, proč se pokoušet o něco nového, když je možné udělat rychlo výlet do několika pohádek v rámci jednoho filmu, zvlášť, když pak není nutné cokoliv přehnaně propracovávat. Stejně tak hudba se dá vykrást (v tomhle případě i z vlastní předchozí tvorby). Asi nikdy mě netahal "zpěv" tak za uši jako tady. Asi jsem nenašla jediné pozitivum. ()

0kozel

Já jsem se na to těšil, čekal jsme něco Svěrákovskýho ve stylu Lotrando a Zubejda. Po shlédnutí filmu jsem však zklamán. Vadily mi ty jednoduchý neustále opakovaný "písničky", které ani nebyl písněmi, ale spíš říkačkami. Vůbec by nevadilo pokud by tyto písně byly nahrazeny mluveným slovem než se snažit nazpívat skoro všechno za každou cenu. Další věcí, která se mi nelíbila byl ten vlk s ptačím zobákem. Tahle pohádka se pro mě klasikou nestane. ()

Saxos

Tak hned na začátku Vás musí dostat záběr vycpaného datla klovajícího do stromu rychlostí šicího stroje. A pro jistotu 2 x. Hrůza. Asi zapomněli, že je 21.století a filmová technika je trochu dál. Bohužel u nás se teď musí dělat muzikál ze všeho. Vize absolutního úspěchu. Zde ještě pro jistotu smíchám několik pohádek dohromady. Zmatek měl zachránit Zdeněk Svěrák, jako vypravěč. Bez úspěchu. Lábus, jako bába z mokřin. Matásek, jako hrozně hodný král. Tři synové sedláka Oldy Kaisera, všichni jak hloupí Honzové. Myslivec na jelenovi. Rozkuchaný vlk, který byl tak hnusný, že se sežraná babička nad ním slituje a nechá si ho, jako hlídacího psa. I boudu mu postaví. Ukňouraná Maruška, která skoro nevyšla kopec u vesnice. Když na závěr uděláte rekapitulaci, tak vlastně ve všech částech bylo něco z Mrazíka. Herecky nabušený, ale to je vše. ()

r007

Nevím, kdo už konečně zatrhne to zbytečné pomlouvání a osočování pánů Svěráků, no já to s chutí udělám !!! Přátelé, uvědomte si, pro koho je pohádka určena. V mém okolí neznám dítě, kterému by se nelíbila. Některé film shlédly třikrát i čtyřikrát a tak jsem zašla do kina i já. A vida, nenudila jsem se. Nejvíc se mi líbil Vojta Dyk, i když jeho příběh byl asi nejslabší. A pan Svěrák v roli vypravěče byl prostě ve svém živlu. Pro mě to byl vtipně napsaný příběh s chytlavými melodiemi, určený pro děti do 10 let. A těším se, pokud z této tvůrčí dílny vyjde něco nového... ()

TheKLF

Bohužel jsem zklamán. Čekal jsem něco jiného, spleť pohádek o ničem, jedině za zmínku stojí kamera. Nejsem ani příznivec muzikálů takže sem se nudil, mohl jsem si radši pustit CD s písničkama a bylo to to samý. Od filmu čekám víc filmu-děje-příběhu a ne zpívání. ()

Teoretik

Konečně Česká pohádka která mě po letech nadchla. 12 měsíčků bylo super :-) . Svěrák by měl dělat pohádky a ne tupec Troška. ()

kyrysar odpad!

Když jsem před lety viděl studiovou verzi těchto tří pohádek, říkal jsem si, že je to takový divný a moc se tam zpívá a vlastně to ani nemá žádný děj, jelikož to sází na klasiku a to, že to divák zná. Načež když mě okolnosti dohnali k tomu, že jsem zjistil, že tento film je podle těchto operet, nabral jsem dojem, zda s toho nebudu mít stejný pocit. A ten pocit byl o dost horší. Předpokládal jsem, že pro filmové plátno Svěrák st. vymyslí něco trošku jiného. Vybere písně, které se budou hodit, přidá děj a všechno nějak spojí. Ovšem spojeno to bylo, avšak ne tak jak bych od autora mnoha děl čekal. To by vymyslela i Maruška z první A a to by nemusela ani umět číst a psát. Takže to shrnu. Spolehnutí na znalost děje. Neustálé zpívání mě evokovalo k tomu to vypnout. (A to ten začátek začal tak dobře). Klus fajn, Díck fajn, Piškula pedofil a ještě k tomu tak pok... vlk. No a ježibaba transka. (Kdy už pochopí, že Lábus jako Simpsnová bohatě stačí a ségru Rumburaka dělat nemusí). Takže pro mě zklamání roku jelikož si myslím, že je škoda, že zrovna toto se zařadí do dlouhé řady ,,českých pohádek,, Jo a ještě něco. Cítit Cimmermana naprosto ve všem, co Svěrák dělá je vopruz, hlavně v pohádce pro děcka. ()

Hamar

Přečetl jsem si některé hanlivé předchozí komentáře! Na to lze snad jen říct - "Lidi neberte všechno tak vážně" Dokážu si představit Svěrákovo šibalské pomrkávání, když ty zápletky vymýšlel. A verše, kterých jsem tak 70% dokázal doplnit i já, mu musel pomáhat vymýšlet, sám Jára se svým absolutním rýmem. Jan Svěrák a Vladimír Smutný zvládli visuální stránku na jedničku a herecká i pěvecká elita si své, vesměs, cameo role užila s chutí. Protože u mě Klus ani Dyk nezpůsobují tik v oku, tak se mi líbily i jejich postavy. Samozřejmě, že je to kravina jak mraky, ale já se pobavil. Slabší čtyřka! ()

yxaj

Po prvnim shlednuti mi zustal na tvari mirny usmev a v hlave hlodala otazka, co ze jsem to vlastne videl a co tim chteli tvurci rict. Po druhem musim dat plny pocet a uznat, ze Sveraci a spol jsou proste genialni. Naprosta dokonalost a klobouk niz nez dolu!! A ty uzivatele, co delaji z myslivce pedofila - vazne bych jim nesveril dceru na hlidani.....;-) ()

Petka92

Pro mě geniální! :) Jako vážně, mohla bych se na to dívat pořád. Nejvíce jsem se na to těšila samozřejmě kvůli Klusovi, ale totálně mě dostal Dyk - na tu roli se hodil a já se vždycky těšila, až tam znovu bude. ()

Rusallka

Nechápu, na co tolik kritiky. Podle mého jde o klasickou svěrákovinu, která je protkaná humorem a skvělými jednoduchými písničkami. I když děj není nijak překvapivý, moc mě to baví a to i přes to, že si to dcera vyžaduje pustit skoro denně. ()

gruzmi00

Některé písně působí dosti nedotaženě, čímž sráží celý počin. Celkem vydařená zpracování Šípkové Růženky a Dvanácti měsíčků narušuje Červená Karkulka. Ani by tak nevadil polepšený "hlídací vlk", ale popěvek "že jsem takhle zbarvená, říkají mi červená" působí velmi hloupě i z úst malé naivní holčičky. A navíc - pokud byste dali myslivci z této pohádky pytlík bonbonů, neváhal by je rozdávat před základní školou nic netušícím děvčátkům. Kladně naopak může být hodnoceno rámcové vyprávění pana Svěráka s rádoby zapojením dětského diváka přímo do příběhu. ()

P76B

V porovnání s ostatní současnou pohádkovou tvorbou se jedná o nadprůměr. Nejvíce mi vadil vlk, který působil až hororovým dojmem. Textům písní občas nebylo rozumět. Nechápu výroky některých zdejších kritiků ohledně pedofilie v části o Karkulce - přeci ji nemohla hrát dospělá žena. Herecké výkony byly na vysoké úrovni, zvláště mne překvapil Oldřich Kaiser. ()

Legie

Tak tenhle pokud prostě nevyšel. Muzikálová směs pohádek vyprávěná Svěrákem dětem v kině? Pedofilní mysliveček? Bomba :D ()

GzL

Svěrákovské psycho. Tohle shlédnout chce silnou náturu. A progresivní texty písní typu: ...v pušce mám kulku, hledám Karkulku... nebo ...uvidí Mařku a řekně jářku... či ...kravičko, kravičko, přišla jsem pro mlíčko... mě už úplně dorazily! Ta jedna hvězdička je za to, že obraz nebyl rozmazanej. ()

esmoke

Bylo to příjemné sledování. Jediné čeho se trochu obávám je to, že vzhledem "muzikálovému" provedení nebude opakované shlédnutí úplně to pravé. Uvidíme za nějaký ten rok na vánoce :-) CZ dabing :) Rozpočet: 44 mil. Kč, Tržby: 64 milionů Kč ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015