Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Caa

I když texty jsou nepěkně infantilní, kouknout se na to dá. Předškolní děti budou pravděpodobně nadšené. ()

Alojs

Všechno na výbornou... ale až na jednu "malichernou" maličkost. A to scénář. V životě bych nečekal, že Zdeněk napíše něco tak uspěchaného a zbytečně lepeného ze tří (nesourodých) kusů pohádek. Po řemeslné stránce nelze Třem bratrům nic vytknout. Jsou vizuální, hereckou i hudební bombou. Ale bombou, která v závěru ztrácí divákův zájem, stejně tak přesvědčení v autorovu neomylnost. Co se týče nastoleného vztahu Karkulky a myslivce - zde si dovolím pouhé: "WTF?!" ()

topi80 odpad!

Když pohádka začala, říkal jsem si, proč má tak nízké hodnocení. Hezky natočený sedlácký život, zajímavě rozdané charaktery bratrů... Pak se začalo zpívat. Nic proti muzikálové pohádce, problém byl, že ten zpěv byl příšerný a texty ještě příšernější. A pak jsme se přesunuli z Šípkové Růženky ke Karkulce a začalo totální peklo, které ani nelze popsat. Dál už jsem to nedal. ()

Elyv odpad!

Myslím, že by se tahle "pohádka" měla jmenovat Tři bratři: příběh pedofila. S podtitulem Příběhový paskvil a básníkova smrt. ()

Knor

Viděno 20 minut a abych nebyl úplná svině, dávám jednu hvězdu za výstavní poprsí Zuzany Norisový :-) ()

ostravak30

Mám strašně rád pana Z. Svěráka, cimrmany a všechny cimrmanology. Mám rád taky hudbu pana Svěráka a Uhlíře, přestože je určená hlavně pro děti. Ale bohužel tohle se trochu nepovedlo. Prvním problémem je to, že pohádka se jmenuje Tři bratři, přestože se bratři rozdělí, každý prožívá svůj příběh a bratři se tak potkají jen na začátku a na konci. Pohádka je tak vlastně rozdělená na tři menší pohádky. To příběhu bohužel ubližuje. Moc kvalitní není ani propojení pana Svěráka, coby vypravěče, s dětskými diváky, kteří se hlásí apod. Některé songy jsou docela povedené a líbí se mi. Samozřejmě, že nejlepší je Klusův, který se stal i hitem. Jiné písně jsem ale znal už mnoho let před uvedením filmu. Pohádce také neprospívá to, že je z ní vlastně zpívaný muzikál, což na začátku není patrné. Zprvu se zpívá méně, pak už ale vlastně jen to. Což je spíše na škodu. A další věc, s kterou jsem měl trochu problém. Nedospělá Karkulka? Trochu jsem se bál, zda z jednoho bratra nebude pedofil, ale on si na Karkulku počká? Tak má ten příběh šťastný konec nebo ne? Když dva končí svatbou a pohádka tak končí skoro vždycky a jeden končí příslibem svatby. No a pohádka o třech měsíčcích je z těch všech asi nejzajímavější, jelikož se měsíčci mění a Ivana Chýlková a její dcera jsou také o něco vtipnější než v obou předchozích pohádkách jiné postavy a dodávají pohádce grády. Jenže zase jí ubližuje Vojtěch Dyk zpívající jednu a tutéž písničku. Dvakrát nevadí, ale třikrát už je moc. Celkově říkám spíše ne. Nepovedlo se to. Škoda. Přitom Lotrando a Zubejda taky nebyla celá zpívaná pohádka a byla vtipná a byly tam pěkné songy. Tady chybí ten vtip a je spíše přesongováno. Ale pro ty úplně nejmenší děti to může být pohádka vcelku pěkná. My starší jsme na pohádky trochu náročnější. ()

Mijagi

Herecky všechny tří příběhy dobré, ale celkově spíše pohádkových fastfood. Nejslabší pro mě byla prostřední část – O Červené Karkulce. Totální úlet. Nepovedená maska, takhle vlk opravdu nevypadá. Slabý scénář, všechna čest jindy vtipnému Zdeňku Svěrákovi, ale v tomhle případě nic moc, snaha o moderní pojetí zde vyznívá spíše trapně. Na kino to rozhodně není, maximálně odpočinek u televize. ()

knihovna

S kamarády jsme hrávali divadlo - veršované. Hlavní veršotepec Arthur, po zhlédnutí tohoto díla prohlásil: "Tohle je slabý i na Tebe". Vzhledem k tomu, že pány Svěráky má ve veliké úctě, je to na pováženou.Že mě nepovažoval za Homéra netřeba dodávat. Za mě lze říct, že jsem na to koukal s otevřenou h...(ústy )a nevěřil. Podivný vlkodýl, myslivec divného zaměření, mentál, který si z pěti chalup na návsi nezapamatuje kam odešla jeho milá, takže jí týden hledá a měsíčci způsobující změnu globálního klimatu kvůli dvěma ruskám (a neříkejte mi, že to nebyla parodie na Mrazíka) které jsou posedlé vitamíny. Takže jsem už čekal pouze na to, zda vilná Karkulčina maminka neznásilní myslivce. Mám proto i verš: Má dcera nemůže, neb ji zákon chrání, hupsni tedy chlapče na mě, na borové stráni. Manžela to nezajímá, toho lákaj včely, doufám že si neodnesem klíště na pr..li. Jak říkám, nejsem Homér. Ale dvě hvězdy dám, já se vlastně bavil. ()

Milda003 odpad!

:D.. tak to je epic fail! Ani nevím. To snad nemůžou myslet vážně ne? Zpívana pohádka? Já bych to spíš nazval koktaná pohádka. Jedinej kdo tam umí zpívat je Vojta Dick, ale bohužel mu nedaly ty dementní texty moc prostoru vyniknout... Další věc která tentokrát nebije do uší ale do očí je evidentní pedofilie.. ()

SAJA

Nejvíce nepochopená pohádka v historii české kinematografie... Vše pochopí asi jen rodiče dětí, kterým pánové Svěrák a Uhlíř složili tři 15' pohádkové operky a ti mají ty skvělé písničky naposlouchány a naučeny nazpaměť. Svěrák mladší pouze vymyslel filmový koncept se třemi bratry, které do těchto operek zakomponoval. Skvělé obsazení i výprava vyúsťuje v jasných 5*...a moc mě baví komentáře typu, je to slátanina a moc se tam zpívá...Ano, je to geniální slátanina nádherně chytlavých pohádkových písní ()

ANTYCHRYST

Hodně netradiční zpracování ale s dobrou výpravou. Klus jako princ mi fakt sedí jelikož je to pan zpěvák..takže se vždy na něj v pohádce těším. Tady to sedlo i Dykovi a ten jeho popevek je asi z celé pohadky nejlepší. Labus jako babizna taky dobrej. Pedofilní karkulka to je jizda :) musim říci že po druhé me to bavilo mnohem více:) a vlastně hodně bavilo :) pěkné pohádkové Písničky..:) 85% ()

Shitonit

Svěrák neudržel svěrač a vypadla další matlanice. Něco jako vařila myšička kašičku, narvala do ní úplně vše co našla, z kašičky je bramboračka, ta se zbaští, pak se posereme, a vaří se dál. Jen tak dál Zdeňku. Penízky jsou potřeba, a s blbostí se u nás nejdál dojde. Snad někdy přijde něco nového, neokoukaného.. ()

Neklan006

Tři kašpaři, nepříliš spanilá Šípková Růženka, Lábusův míšenec ježibaby a vodníka...ani Uhlířovi se tentokrát písničky vůbec nepovedly. Drží to nad vodou Pan herec Kaiser, jinak by to bylo zralý na "odpad" ()

denbrough

Strasne se mi libi zpracovani posledni pohadky - O dvanacti mesickach.. to mohlo byt natazeno klidne do cele stopaze... Sipkova me nebavila, a Sverakovsko-Uhlirovskou Karkulku uprednostnuji v kratsim divadelnim formatu snadno dohledatelnem na youtube.. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015