Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

zette

No, spojit tri pohadky do jedne, bylo smerem k divakum riskantni. Pohadka je ale dobre "slepena", vtipna a se spoustou pisnicek (nektere byly podle me intonacne dost nesikovne zazpivane). Obsazeni dobre a herecke vykony taky nejsou spatne. Triky solidni, dej rychle bezi a Zdenek Sverak v rozmluve s divaky taky potesi. I kdyz tedy hlavni myslenka neni prilis originalni, celkove to na me pusobilo dobrym dojmem. ()

Zbyisek

To je tak, když hned po dokoukání filmu prahnu po tom ho vidět znovu! Všechno je tady totiž perfektní. Pohádka chytne a nepustí. Výborná kamera a střih. Ladně plynoucí příběh. Naprosto dokonalý soundtrack s chytlavými, hravými, zábavnými a takřka na první pokus zapamatovatelnými písničkami i monumentální filmovou hudbou. Pestré a kvalitní herecké obsazení. Úžasné lokace. Zajímavé triky. Milé, sofistikované a promyšlené vtipy. Každá ze zmíněných složek je natolik silná, že sama dokáže upoutat veškerou pozornost a zaujmout divákovy smysly. Každá složka filmu sama utáhne celých 90 minut. A to se ty složky ještě náramně doplňují navzájem. Pak se nedivte, že jsem to musel vidět znova! Tolik geniálních věcí na pozorování a tolik fascinujících věcí na poslouchání se během jedné projekce nedá pochytat. A proto jsem to musel vidět znova! A ještě si poslechnout soundtrack. ()

Stallone odpad!

Ta pohádka je bez napětí, normálního příběhu a nějaké větší akce. Prostě hloupost, která pouze sází na jméno režiséra a Dyka s Klusem. Nic víc. Někdo, kdo nemá nakoukáno, tak z toho může být ´´odvařenej´´. Zvlášť tzv. holčičky nebo už starší holky, kteří si na ''holčičky'' hrajou. Ale tam se nic neděje. Člověk se nezasměje, nemá mrazení v zádech, není napjatý. Nic. Prostě nic. Je to šumák. A to máme s mojí krásnou přítelkyní hrad Velhartice, kde je krátká scéna, opravdu moc rádi a často tam jezdíme na romantické prochází po hradbách. A očumujeme tam. ()

Lanark

Je pravda, že příběh o Červené karkulce je v téhle verzi trochu divočina, ale jinak mi přijdou Tři bratři jako povedená aktualizace starých pohádek. Ty už stejně ztratili pro dnešní děti digitálního věku jakýkoliv relevantní význam a tak je možné z vlka z Červené karkulky udělat spíš komickou postavu, stejně jako z jezerní báby v Šípkové Růžence. Nemám ani problém s texty pánů Uhlíře a Svěráka. Tohle jsou písničky pro malé děti a ne pro večerní chvilku poezie na ČTart. Svěrák i Uhlíř mají stále svůj nezaměnitelný, laskavě-ironický humor, díky kterému se zasmějí ve stejném okamžiku děti i dospělí, i když si pointu vtipu obě skupiny vysvětlí jinak. V tom jsou jedineční a za to si zaslouží pochvalu. ()

nithiel

Jedna hvězda za první příběh, který byl alespoň na hranici snesitelnosti, zbylé dva byly daleko za ní. Nudné jednoduché písně, rýmy které by vymyslelo osmileté dítě a naprostá absence scénáře mi naprosto pokazila štědrý večer. Krom toho bych u pohádky očekával nějaký přesah, něco, co si z toho mají děti odnést...ale to pro mě námluvy desetileté nevěsty ani vytrvalé stalkování není. PS: Ještěže je Karel Zeman dávno mrtvý, protože kdyby koutkem oka zahlédl toho vlka, tak by musel umřít studem z toho, kam se české triky dostaly. ()

Pitam

Ach jo. Takové krásné pohádky to byly. A takto je zprznit. Zvlášť teda Karkulku, chudinku malou červenou, pod zákonem :) Jedna hvězdička je za předlohu a ta druhá za skvělé texty písním, které mám celkem naposlouchané už z dřívější doby. Méně je někdy více a ač mám filmové počiny a příběhy pánů Svěráků velmi rád, tady mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Velké zklamání. ()

Šimpy

Po mnoha a mnoha letech jsem se vypravil do kina na český film. Se vzpomínkou na velmi vydařenou svěrákovinu Lotrando a Zubejda, jsem šel s velkými očekáváními. A celkem jsem zklamán nebyl. Mám jisté výhrady proti Honzově režii...myslím, že jiný režisér by si s námětem lépe poradil. Jinak to Zdenda napsal celkem slušně, sice se člověk místy neubrání myšlenkám, nakolik to tvůrci myslí vážně a jestli už nepřekročili jistou mez vkusu, ale naštěstí se na plátně pořád něco děje. Sice je tu spousta muziky a zpěvu, ale myslím, že je jí chvílemi až moc (obzvláště v první pohádce) a až na pár nápěvů se mi žádná do paměti nevryla...ale třeba se to spraví opakovaným zkouknutím. I když po cestě domů jsem si zkoušel zpívat písničku o třech bratřích a melodicky jsem skončil u lotra intelektuála. Takže zpívání zbytečně moc, humoru na úkor toho méně. Takhle to musí zachraňovat postavy Jirky Lábuse, zvířátka v lese atd. Co mi nesedlo, je stínohra dětského diváka, i když ve finále už aspoň humorná. Navíc se Honza snaží o světovost...a používá, jak bylo krásně uvedeno v titulcích) digitální dokreslovačky, ale zase na druhou stranu epická vyvrcholení jednotlivých příběhů mají skutečně slušnou atmosféru, byť by to chtělo trošku dotáhnout. A potěšily malebné přírodní české scenérie. A ještě k efektům....vlk byl solidní a jasně inspirován postavou Gmorka ;-). Nyní k hercům. Tak titulní trio jsou prostě sympaťáci a uměj se prodat. Kaiser, Lábus hrají suprově, Svěrák je klasický cimrmanovský neherec, Matásek je opět absolutně toporný, ale co rozhodně potěšilo byla skvadra 12 měsíčků...i když měl člověk chvíli pocit, že kouká na Případy prvního oddělení ;-). Jinak nikdo ani příliš nevybočil, ani nic moc nezkazil, jen zmíním ještě Marušky sestru, která sice hrála zlou, ale když neměla repliku, tak bylo vidět, že není v postavě, ale zato v pohodě. Mohlo býti líp (trochu delší děj by neškodil, vypustit sporné věci (vztah s karkulkou) a vyměnit režiséra); na druhou stranu mohlo být hůř. Takhel se pořád jedná o slušnou pohádku a děti (i náctileté slečny) odcházely z kina spokojeny...a vo tom to je, ne? "My jsme rok! My jsme čas!" ()

BUD-SFIS

První a třetí příběh byl krásně zpracován, nový kabát starému příběhu. Jenže dohromady to nemělo hlavu ani patu a příběh s červenou karkulkou byl propadák. Ze začátku mi přišel Svěrákův komentář zajímavý ale rychle se omrzí a najednou zjistím, že již jsem to někde slyšel, viděl a pak již si jenom přeju aby nepokračoval. ()

blitzer

Vydařená pohádka z tvorby osvědčeného dua Svěrák-Svěrák. Jde v podstatě o kompilaci tří nesouvisejících příběhů (tradičních pohádek), které jsou spojeny jen volně skrz sourozenecké pouto ústřední trojice. Nejvíc se mi líbila asi pohádka hned první, byť u Dykovy postavy ve třetím příběhu jsem se nasmál nejvíc. Svěrákovský humor je ale znát v celém filmu a je jeho vítaným kořením. Herecké obsazení je příjemné, camea tří cimrmanovských herců (vedle Svěráka samozřejmě) potěšila. Co musím ocenit, je výprava (nádherné záběry na krajinu), speciální efekty (růžové království; vlk byl spíš pro pobavení :-)) a hudba po stránce instrumentální (některé rýmy mi naopak přišly až moc jednoduché, dětské). Celkově velice příjemná podívaná, ke které se budu rád vracet stejně jako k jiným stálicím na české pohádkové scéně. ()

c.tucker

Vtipů a všech neskutečných nápadů tam bylo požehnaně, trošinku už mě někdy rušilo to věčné zpívání. Ale ten úplný závěr mohl být ještě trochu dotažený. ()

papaJA21

Neoriginální stokrát překopané téma a příšerná hudba. Uhlíř stačí na dětské říkanky, ale muzikál mu nejde. Všechno působí těžkopádně a unyle. Žádná stěžejní chytlavá melodie. Kamera je precizní jako vlastně vždy od Smutného, pár vtipných momentů se najde, ale celkově nic závratného. ()

Demon.N odpad!

Asi bych měl začít brát drogy. Protože, větší slátaninu jsem už dlouho neviděl. Některé záběry slibují hodně i výběr lokací je zajímavý...ale když prostě vnímáte zhovadilost s jakou se prolínají tři pohádky bez špetky jakéhokoliv nápadu a do toho Vám zní v uších parodie na pohádkový muzikál s texty, které chvíli z diváka dělají tvora po lobotomii, který v životě nedržel v ruce Hrubínovy říkanky a nikdy neměl v ruce žádnou originální pohádku. Zbytečnější film za 42 mega asi nenajdeme...a Jan Svěrák by měl asi omezit příliv některých drog (ať prosím omluví mou troufalost, ale já ho měl za originálního tvůrce, který navíc dokáže přijít občas i s neotřelým příběhem....ovšem tohle bych nezvládl asi ani na LSD)...jsem rozezlen, iritován a zralý na rozhovor se Zdeňkem Svěrákem o tom "kde udělali soudruzi chybu"...vlk, který vypadal jak nějaký zmutovaný mravenečník mě navíc děsí ještě teď ()

dr.fish

No měl jsem vskutku obavy, když jsem zhruba v první čtvrtině tohoto muzikálu zjistil, že mne to vlastně vůbec nebaví. Naštěstí to v té chvíli příchodem Karkulky dostalo spád, taky jsem se do toho trochu dostal, že, a film se vyhoupl nad průměr. Ale tentokrát to bylo páni Svěráci o prsa korejské ženy. Možná bychom si od Svěráků zasloužili zase nějaký pořádný film...70% ()

pakobylka

Co říct na pohádku, která je slátaná ze tří samostatných klasických příběhů, propojených jenom tak říkajíc pokrevním poutem tří rodných bratrů ? Nejpoetičtější, nejnápaditější a vůbec po všech stránkách nejpovedenější je první z nich, pojednávající o Šípkové Růžence. Bohužel pozitivní dojem vzápětí maže v pořadí druhá - Červená Karkulka. Nejde ani tak o její vpravdě těžko uvěřitelnou a pramálo pravděpodobnou naivitu - ospravedlňují ji kulisy: Nacházíme se přece v POHÁDCE ! Hlavní problém představuje postava Vlka ... TOHO Vlka s velkým "V". Absolutně netuším, proč mu filmaři přisoudili podobu neohrabaného bachratého monstra honosícího se protáhlou mordou krokodýla štítnatého. Patrně došlo k naprosto nevhodnému zkřížení snahy o co největší originalitu s nemístným skrblictvím. Ale jak k tomu chudák Vlček přijde, co si má proboha počít ? Vždyť na něho všechna ostatní pěkně vyvedená zvířátka musejí nutně pohlížet s odporem či s posměchem jako na podivnou olezlou chcíplotinu ! Tady je dobrá rada drahá ... a takový Vlk jistě nebude mít finančních prostředků nazbyt. Co třeba uspořádat sbírku na sérii plastických operací pro nebohou šelmu (včetně liposukce, pochopitelně) ? A jen tak mezi námi - zase z jiného soudku: Myslíte, že je vhodné ukazovat dětem jako kladného hrdinu myslivečka, kterého prokazatelně přitahují nevinné nezletilé dívenky ? Krom toho se s ubíhajícími minutami někam vytrácí kreativita a taktéž veršované popěvky vykazují mírný, leč vytrvalý pokles kvality. Poslední příběh O dvanácti měsíčkách je už převyprávěný bez výrazné přidané hodnoty, přičemž dvě sestry, které se v něm vyskytují, mi svou stylizací velice silně připomínají Nastěnku a Marfušu z legendárního ruského "Mrazíka" (1964) - a nezbývá než věřit, že se jedná o podobnost čistě náhodnou ... 2,5* ... P.S.: 1) ----- MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Povšimněte si, že autoři mají zjevně větší soucit se "zlým" zvířetem nežli s bezcitným člověkem (ne že by mně to nějak zásadně vadilo, ale vzhledem k rozuzlení předchozí zápletky by přece šlo drobně inovovat i pointu poslední pohádky); 2) Myslíte, že rodiče tří bratrů byli tak majetní, že mohli postrádat hned tři koně ... aby se jejich potomci pohodlně vezli a nemuseli šlapat světem pěkně po svých ? ()

forsythia

Pár lepších a pár slabších momentů. Dohromady průměr, ale jedna věc mě nadchla. Ještě jsem neviděla lepší ztvárnění dvanácti měsíčků. Ti pánové byli prostě neodolatelní. ()

angel74

Dlouho jsem váhala, než jsem se konečně odhodlala k tomu, abych se podívala na tohle společné dílo pánů Svěráků. Asi proto, že jsem nikdy neměla příliš v oblibě české hudební filmy. K mému údivu se mi však zdejší veršované zpívání docela dost líbilo. Ani ten nápad propojit tři klasické pohádky s jednou novou nebyl vůbec špatný. Až na pár výjimek mi hodně sedlo i herecké obsazení. Nejvíc mě pobavil Vojta Dyk. Když třeba hledal dívku, do které se zakoukal, musela jsem se smát nahlas. Pak mě velmi zaujal Oldřich Kaiser coby otec tří bratrů. Během jeho výstupů jsem přemítala nad tím, kdy došlo k té báječné změně a z bláznivého komika se stal tak výborný charakterní herec. (75%) ()

Stirek45

Na tuto pohádku jsem se hodně těšila, ale musím říct, že moje očekávání tolik nenaplnila. Začátek pohádky + Šípková Růženka se mi líbil hodně, podle mého tam tolik nevyzní ani to rýmování, jako u těch dvou dalších. Červená Karkulka mi přišla prostě zvláštní, ale Dvanáct měsíčků se mi líbilo už kvůli Dykovi, ale zase moc rýmování. Nakonec musím dát 4 hvězdičky kvůli písničkám, které jsou opravdu chytlavé a kvůli vtipným scénám, kdy jsem se fakt smála. ()

Radiq

Jakože pohádky moc nemusim, u tohohle se sklonit musim. Zapomeňte na všechny ty sračkoidní pohádky od Trošky, protože tohle přináší do českejch pohádkovejch vod ztracenou kvalitu. Triky jsou fakt profesionální, písničky a zpěvy chytlavy a inteligentní. A navíc mě překvapil děj - nečekal jsem, že to bude slepenina 3 pohádek, čekal jsem samostatnej děj o 3 hrdinnejch bratrech. O to víc mě to překvapilo a taky potěšilo, protože se nám děj rozvrstvil a zůstal pro mě chytlavej celou dobu. Svěrák Uhlíř Svěrák, to je kombinace, u které se mohl očekávat kvalitní počin a taky se to podařilo. Je to totiž fakt počin a né poděl. Do toho skvělí herci, trocha humoru, všechno dobře dopadlo a tak to má být. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015