Jason Bateman uvádí svůj režijní debut - podvratnou komedii Sprosťárny. Bateman představuje Guye Trilbyho, čtyřicátníka, který objeví skulinku v pravidlech národní soutěže v hláskování a rozhodne se soutěž vyhrát. Rozhodčí, rozzuření rodiče, ani přemotivovaní osmáci nemají šanci, protože Guy nemilosrdně ničí jejich sny o vítězství a slávě. Když se reportérka (Kathryn Hahn) pokusí zjistit jeho opravdové motivy, Guy vytvoří nečekané spojenectví s jiným soutěžícím: nešikovným desetiletým Chaitanyou (Rohan Chand), kterého Guyův přístup vůbec nevyvádí z míry. Kritici nešetří chválou a považují Sprosťárny za „nejlegračnější, nejchytřejší a nejzábavnější komedii za dlouhá léta!" (Pete Hammond, Movieline) (Bontonfilm)

Streeper

Nejdříve mi to připadalo jako neuvěřitelně trapné, ale když t skončilo, tak mi nějak došlo, že to bylo i z části docela dramatická a milá komedie. Je pravda, že Jason Bateman mi celý film docela dost lezl na nervy, ale díky bohu, že se na konci zachoval konečně jako dospělý a ukázalo se proč, že se tak choval a tohle všechno udělal. ()

Frajer42

Očekával jsem, že se moje bránice bude třást mnohem intenzivněji. Alespoň nápad s touhle hláskovací soutěží je poměrně originální a hlavnímu hrdinovi nechybí pořádné zapálení. Také jsem očekával, že hlavní hrdina bude terorizovat a šikanovat děti mnohem intenzivněji. Soudě dle okolních komentářů. Na pozadí mě docela obtěžovala vážná dějová linie o samotě a přátelství. Celkově se nejedná o žádný filmový zázrak, ale pouze o průměrnou komedii. ()

gogo76

"A kde budem šťať a srať?..." Komédia , ktorú Bateman nielen odohral , ale i zrežíroval má solídny scenár, hoci je založená na tak , pre nás nepochopiteľnej súťaži akou je hláskovanie slov. Treba si ale uvedomiť, že v angličtine sa slová inak píšu a inak vyslovujú, preto to nie je tak ľahké, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Navyše súťažné slová podľa toho aj vyzerajú. Niekedy je ťažké ich vôbec správne vysloviť, nie to ešte odhláskovať. Komédia je fajn, úroveň humoru kolísavá, ale občas sa dá dobre zasmiať a hlavne v závere zistíte, že nie je úplne blbá. Bateman nešľapol vedľa, len to chcelo humoru pridať ešte viac. 60%. ()

redwik

Oceňujem skvelý námet. Jason Bateman sa postupne prebojuváva do mojej TOP10, a aj vďaka postave Guya Trilbyho ho mám zase o kúsok radšej. Na filme som sa zasmial viac ako som čakal, dĺžka perfektne sadla (keby to malo dve hodiny alebo viac, už by to bolo príliš), a aj keď sa viac hodí do skupiny filmov trojhviezdičkových, ja hodnotím o trochu lepšie. Už len kvôli tomu, že ma film milo prekvapil a v danej chvíli, keď som film pozeral, som dúfal v presne niečo takéto. Jason Bateman - Guy Trilby /:/ Kathryn Hahn - Jenny Widgeon /:/ Rohan Chand - Chaitanya Chopra /:/ Philip Baker Hall - Dr. Bowman /:/ Allison Janney - Dr. Bernice Deagan /:/ Rachael Harris - Eric Tai's Mother ()

T2

Rozpočet $9,5miliónaTržby USA $7,779,614Tržby Celosvetovo $7,843,145Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,072,867 //počet predaných kusov 28,896Tržby za predaj DVD v USA $1,452,340 //počet predaných kusov 53,218║ len taká malá ďalšia americká zbytočnosť, ktorá chce byť aj zábavná aj dokonca hrať na city ale účel sa tu úplne stráca /25%/ ()

• Natáčení probíhalo v americkém městě Los Angeles. (Terva)
  • Scénář byl přítomen v Blacklistu (seznam nejlepších nerealizovaných scénářů) roku 2011. (Hal_Moore)