Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

epicek

Už dlouho jsem nebyl z filmu takhle odvařený a neodcházel z kina s takovýma pocitama. Bylo to tak neskutečně epické a dechberoucí, že to prostě popsat nejde , to se musí vidět. Chtěl jsem i vidět jak to Benovi půjde , abych se připravil na jeho Batmana, ale jsem víc než nadšený. Nebojím se říct, že to jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. ()

Flynn

Povinná návštěva kina se zúročila. Skvěle vybudovaný příběh s napětím a vedlejšíma příběhovýma uličkama, které uvězní nejednoho diváka se slovy : To jsem si myslel.... Super hudba v pozadí a taky oceňuji to, že trailer toho z filmu moc neprozradil a mohl jsem si ho užít .... pro mě jeden z něj filmů letošního roku... ()

Pajky3

Tak na úvod je třeba říct, že prvně jsem měl tu čest s knížkou. I když je pravda, že už to bylo v době, kdy se film připravoval a věděl jsem kdo tam bude hrát, takže nebudu tvrdit, že jsem si někoho představoval jinak. Přesto musím říct, že jsem měl problémy uvěřit Rosamund Pike tu "zlu" verzi Amy, ona má prostě takovej hodnej štěněcí obličej (Tím nechci říct, že by hrála špatně). A ani Affleck rozhodně není špatný, i když je tak nějak zvykem na něj nadávat. Nicka z knížky podle mě vystihnul skvěle i s tím nablblým úsměvem. Byl jsem opravdu zvědavej na to, jak se poperou s tím převést zajímavé střídavé vyprávění z knížky, jak se zapracuje deník a jestli budu stejně naštvanej u konce. A ano všechno se podařilo, včetně toho naštvání. Pro mě rozhodně zajímavej film a také dobře zpracovaná knížka, stojí za podívání. ()

necisty

Je velice málo lidí, kteří mi dokážou vytvořit mráz po zádech už při samotném začátku a zaručeně na konci. Tím jedním z mála je právě Fincher a dokazuje to dalším dílem a doufám, že bude dokazovat stále dál. Ben už není jen idolem ženských srdcí z dob Pearl Harboru nebo Armageddonu, ale naprosto zkušeným hercem. Rosamunda zad dokáže být neuvěřitelně krásnou ženskou a já ji doposud takovou neznal. Jak jsem ji ale ještě neznal ... spoil... jako naprosto zkaženou psychopatku, která ji šla také výtečně. No a co k tomu říct, člověk se poté zamyslí, co má vlastně doma a jak se tak dívám, tak něco podobného... Lidi já od toho vážně dávám ruce pryč. PS: kdyby někdo nevěděl, jak se mají dělat závěry filmu, tak přesně takhle. ()

PROCESOR

Thriller, který si jistě zaslouží pozornost. Má vše co by dobrý thriller měl mít, ale přesto tomu něco málo k úplnému triumfu chybí. Neflákal jsem se, snímek viděl vícekrát a přesto nemohu souhlasit se srovnáním se Sedm. Ten je totiž dle mého skromného názoru dosud nepřekonaný..Nebudu psát o tom, jak hrál Ben, či jakou nádhernou postavu má Pike, není to módní přehlídka, ale pointa příběhu mi přijde dost nedotažená.. ()

Morzael

David Fincher opět ve skvělé formě. Temné thrillery mu prostě svědčí. Dusivé, nepředvídatelné a chytlavé od úplného začátku. Výborný příběh plný zvratů, kde se dozvíte odpověď na otázku, jak by vypadala ženská verze Jokera. Škoda konce, který byl děravější, než Neo na konci prvního Matrixu. ()

Motinski

Fincher opäť nesklamal a roztočil krásnu hru s divákom. Ponúkol náhľad do života ľudí z ktorých žiadny nie je vyslovene kladná postava a všetko je podané mrazivo reálne, bez žiadnej pokrývky čo by pridala trochu umelej jemnosti. Atmosféra typická ako v iných jeho filmoch, štýl rozprávania a strihu chytľavý a chladné vykreslenie celého príbehu ani nemohlo dopadnúť lepšie. Rosamund Pike pre mňa najlepší ženský herecký výkon roka a Benovi (ktorého väčšinou nemusím) som tiež všetko veril. Koniec bol pre mňa trochu šok, v dobrom aj v zlom zmysle. Viac ale v tom dobrom. Týmto mi Fincher dokázal že jeho filmy nemajú klesajúcu tendenciu a že sa naďalej drží osobitého štýlu ktorý som si nesmierne obľúbil. ()

Wormboy

Oda na manzelstvo v podani Finchera :) Nenormalne precizny film po kazdej jednej stranke, kazdy zaber, gesto, zvuk, maju svoje miesto. A este to je aj scenaristicky krasne vypiplane...Skoda az prilisneho zjednodusenia na zaver, avsak v tomto pripade zrejme plati ucel svati prostriedky viac ako v inycha a preto to Fincherovi pre tentokrat odpustim. Davno som sa totiz tak dobre pri filme nezasmial :) ()

dresi

Manželské psycho z předměstí s už tradičními Fincherovými trademarky. Jediné co scházelo byl údernější konec, který by všechno rozsekl. Toho vyšumění do prázdna je tady celkem škoda. ()

WolfR

Další Fincherův brilantní thriller, o kterém se ale ani náhodou a ani z jeho pohledu nedá říct, že je tuctový. Navíc Rosamund Pike zaútočí na Oscara a Ben Affleck, také není nejhorší. Interakce mezi těma dvěma je jedinečná a to díky chytře napsanému scénáři. Zmizelá je chytřejší než divák, plná odzbrojujících zvratů a hlavně má myšlenku, 5 hvězd. ()

TomPrusik1

Nemám slov. A to není zrovna nejlepší způsob, jak začít psát komentář. Když ani nevím co si o tom mám myslet. Ale musím si tom něco myslet ( https://www.youtube.com/watch?v=LBBni_-tMNs ). Takže, kde začít. No asi tam, že vás film zaručeně dostane a že se jedná o nejlepší film tohoto roku (jak už recenze vypovídají). A teď proč? I když se to nemusí na první pohled zdát (myslím z traileru, který si mě nezískal), má tento film originální, chytrý, a skvělý příběh. A to hlavně zásluhou Gilliam Flynn, která úplně skvěle napsala tenhle film. Pokud Tarantino nenapíše něco nového a nedá to letos do kin, tak má tahle holčina šanci na zlatou sošku. Opravdu, příběh je daleko zajímavější a atraktivnější, takže se nemusíte bát, že se budete nudit u toho, jak policie hledá ,,Úžasnou Amy" a to je celé. Film přináší daleko víc. Ale to nechci spoilovat, protože bych vás tím připravil o největší zážitek z filmu. Není nouze o drsné (on je popravdě celý film drsný a zatraceně reálný) scény, z kterých vám naskáče husí kůže po těle. Je tady i ta známá, klasická, poctivá Fincherovská atmosféra, která nezklame. Možná dobře, že to nakonec natočil on, páč by film pod Afflekovým vedením zaručeně neměl takové kvality. Ani po hereckých výkonech film neztrácí. Zaručeně nejlepší je THAT BITCH- Rosamund Pike. Pokud ta nedostane Oskara za to co předvedla, tak je v porotě banda trotlů. Jeden z nejlepších ženských hereckých výkonů co jsem viděl. I když Pike vytřela ostatním hercům prdel, neznamená to, že nějak zaostávají. Takže si to shrňme. Jedná se o famózní snímek s velkými ambicemi na ocenění (pokud nic nedostane, tak sežeru klobouk). A vy děláte chybu, že jste jej ještě neviděli. 90% ()

pakobylka

Snímek, který vás ovládne ... a to tak, že zcela. Vstoupí skrze vás kamkoli - v rámci časoprostoru ... jen tak, jakoby se nechumelilo - a přitom stihne zpřeházet všechny vaše myšlenky. Ať už vám bude podsouvat svoje představy o čemkoli, mějte na paměti, že VŽDYCKY bude mít pravdu ... a VŽDYCKY bude lhát. Musíte se smířit s tím, že má před vámi náskok - a nehodlá se ho vzdát. Nesnažte se ho přechytračit - je nadprůměrně inteligentní a mimořádně flexibilní ... tudíž vám stejně prozradí jen to, co sám uzná za vhodné. Možná si budete připadat jako nebohá muška v pavoučí síti - ale berte to jako zkušenost. Co se mě týká, svět pavouků mě vždycky fascinoval, neboť jejich vzhled je velice specifický a jejich schopnosti coby predátorů jsou naprosto jedinečné - a smrtící. ()

Demon.N

David, you son of a bitch!!! Od začátku až do konce je film precizní prací chirurga, možná místy až moc...ale na druhou stranu tak se mnou v kině dlouho nešily úděs, nasrání, znechucení i opovržení a soucit. Je to hra na pravdu i s pravdami, detektivka i děsivě manipulátorský thriller...Sice si pořád zvykám na civilnějšího Finchera i na takový ten zvláštní a až místy dokumentární chlad...ale odteď si jsem jist, že Rosamunda už není jen Pilcher (goddamned bitch is that Pike in her role)...drahý to Ben Cucflek mi zase potvrdil, že už ho na tom plátně i snesu... ()

Jim_Beam

Po delší době jsem si udělal filmový víkend, dva dny za sebou zašel do kina a bohužel jsem zažil dvě zklamání, včera Interstellar, dnes Zmizelá. Byť je Zmizelá o fous lepší, než Interstellar, stále to pro mě není dobrý film. První půlka, než se konečně "odtajní", jak se vše skutečně má, je místy kýčovitá (seznámení, psaní deníků) a hrozně šablonovitá, zvláště, co se postav týče, druhá půlka, v níž se začíná odkrývat záměr Amy, je sice trochu lepší, ale jen do chvíle, než se na scéně objeví N. P. Harris. R. Pike hraje Amy jako "dokonalou" psychopatku, až se z její postavy stává spíše karikatura, obdobně šablonovité jsou charaktery policistů a postava N. P. Harrise. Všemu korunu nasazují scény jako první tiskovka a úsměv vedle fotky nebo selfie s bláznivou ženskou, které mají uměle umožnit propírání hlavního hrdiny v TV a opět podle šablony ukázat, jak hrozná je ta mediální mašinérie. Když pak člověk po návratu z kina vidí po x-té v televizi Vykoupení z věznice Shawshank, začne mít pocit, že už se dnes neumí točit filmy a nezbude mu, než místo chození na nové filmy do kina, pouštět si 20 a více let staré filmy doma. ()

pankreminek

Vírám na pohyblivé obrázky bez radosti, bez lásky. Vírám víc a víc, s pocitem, že tím chtěl Fincher něco říct. DOST PÍČOVIN. Fincherův statický fetish nad kterým masturbuje skoro celá planeta, páč se pod ním mistr ráčil podepsat. Radši budu "Zmizelej" já, než tenhle 145. minutovej očistec podstoupit znova. Hodně neštěstí na Oskarech. ()

Icefist

Snímek bych rozdělil do třech fází- první polovina je záhadná, poutavá, přitahující divákovu pozornost, pak přijde zlomový moment (který uvedu jako mou nejoblíbenější část tradičně na konci komentáře) a najednou to začne mít grády a vy se zkrátka nemůžete dočkat, co bude v následující půlce stopáže následovat. V těchto dvou zmíněných úsecích jsem byl přesvědčen o tom, že budu obdarovávat absolutním hodnocením. Jenže pak přijde ještě fáze třetí po tom, co dojde k ukradení ulité hotovosti a tu bych označil jako divnou. Filmové synonymum je mysteriózní. Tahle epizoda mi vůbec nesedla do noty a srazila hodnocení o dvacet procent dolů. Věřím, že se najde spousta diváků, kterým bude vyhovovat celých 145 minut, ale já holt budu výjimka. Snad jsem neprozradil nic k příběhu, k čemuž už ale níže dojde, takže tam pozor. 80 % Oblíbená část- SPOILER! Moment zjištění, že Amy žije. SPOILER! ()

ceskyhonza

Když to cítím jinak než většina, nebojím se jít proti proudu. Proto je můj názor ten, že z potenciálu výborného námětu vyšel porod mrtvého dítěte. Jako demokrat vám ale doporučím, koukněte a udělejte si vlastní názor. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi