Predestination

• Česko Paradox času (více)

Lum1k odpad!

Takže si to shrňme. Hlavní postava je přešitá ženská, která se vyspí sama se sebou, aby počala sama sebe a přišla na to tím, že se stala svým vlastním mentorem při cestě časem a je na stopě padouchovi, kterým je zase on sám?  Chápu, že je to vlastně film na motivy povídky Všechny tvé stíny od R. A. Heinleina, kterou jsem nikdy nečetl, ale pokud je to v podobném duchu, tak jsem pravděpodobně udělal dobře. Celý film jsem doslova protrpěl, probrečel, že se nemůžu sebrat a duu Spierigů mocně dupnout na koule. Nicméně i o tom je dobrý film a umění vůbec. Část sledujících je nadšená, část znechucená a zbytek nechápavě kroutí hlavou. Takže sám za sebe 👎, neboť patřím do té znechucené části a Predestination je u mě jeden z těch filmů, které už znovu vidět nechci. ()

Muffino

Zajímavý film, který však není pro ty, kteří za vším hledají racionální logiku. Jinak by totiž skončili v blázinci již po hledání odpovědi na otázku, kdo vlastně vyhrál sázku o láhev a zda ji vyhrál skutečně ten, kdo měl. ;) Pro mne lehké zklamání v předvídatelnosti, která se mi 100% uzavřela po otevření prvního skoku Jane, takže jsem přišel o jakýkoliv wow efekt. Zároveň mi chyběl aspoň náznak důvodu, proč to Mr. Robertson a jeho organizace nezarazili, když to celé museli vědět. Čekal jsem, že z toho důvodu bude grande finale, ale nic. Třeba se ten důvod skrývá ve jménu filmu. Jinak je film perfektní ve své první polovině, což asi tvůrci neplánovali. Pak se sice šlápne na plyn, ale jakoby ty paradoxy šlapaly na brzdu a už se jen kulhá. Film moc pěkně dotváří hudba. ()

Sa.sa

Opravdu zajímavý a působivý film o cestování v čase a osudech 2 osob... Ta pointa na konci filmu je opravdu skvělá a hodně vysvětluje... Je opravdu radost se podívat... ()

Marcecek

Mám rád sci-fi filmy podobného razenia, teda pokiaľ sa veľmi nezamocú sami do seba, preto milujem Návrat do budúcnosti, aj keď tam tie časové paradoxy treba brať s rezervou. Tento príbeh je na rozdiel od vyššie uvedeného filmu vážny, prvá polovica filmu so scénou v bare a rozprávaním príbehu Leom Di Capriom (neviem, či to bol účel, ale veľmi mi ho náš hermafrodit pripomínal a navyše aj podobne kvalitne zahral), kedy sa karty vykladajú na stôl a dej sa správne zauzluje, ma bavila viac ako druhá časť, kedy sa na môj vkus už dosť "skákalo". Ale paradoxne toto skákanie bolo zasa dôležité pre vysvetlenie zápletky. U tohoto druhu filmu je dôležité časový paradox vysvetliť zrozumiteľne, čo sa, keď ešte zoberiem do úvahy, že nejakých 15 minút som zaspal, podarilo, jedná sa vlastne o príbeh o tom, že všetko je určené, a nič nezmeníte ani keď cestujete časom. Na konci vás po vysvetlení a pochopení toho, čo ste vlastne videli, čaká celkom solídny mindfuck. Jedná sa o nadpriemerný snímok s kvalitnými hercami, ale pre mňa kráľom časovej slučky naďalej zostáva Edge of tomorrow. ()

quokam

Až Schrodingovsky film o životě neživotné, o vášnivé sebelasce a sebenenavisti, o celoživotním pronásledování resp uteku sebe sama před sebou samým. O skutečnosti, že jediný, kdo může pohnojit náš život, býváme my sami. Český název se distributorům více než povedl. No, ale dokonale to není. Film staví na dialozích, ty se občas vlečou a ztrácí tempo. Scéna s hořící hlavou je zbytečně brutální, byt e jenom jedna. Tudíž pro brutální thrilelisty je to málo, pro pohodové romantiky zase až moc. Dále není moc jasné, z jakého důvodu se neprovdaná matka pouští do hovoru s barmanem, proč mu svěřuje až intimní detaily ze svého života. Kvůli jedné flasce?  Jako vysvětlení povrchní a přitom pro film zásadní, podobných nedovysvetlenosti nebo až nelogičnosti je tam celá rada 7.5/10. ()

Skylwalker42

Famózní Sarah Snook. Ta ve snímku přímo září. Zápletka s časem je imho zajímavá. S dokonalou pointou. Ethan Hawke odvádí svůj standart. Děj je svižný a nejlepší je ta scéna v hospodě. ()

Andy.222

Jak Medojed - který mi tento film doporučil - dobře vystihnul, tohle je film o cestování v čase, který s vámi vyjebe na 51. způsob a čím méně toho o něm bude vědět, tím lépe. Proto se to velice špatně recenzuje. Když se řekne film o cestování v čase, tohle není úplně to, co čekáte že dostanete. Má to úchvatnou atmosféru, originální je to tak akorát, aby si to ještě titul originální zasloužilo (ale tak, ono předloha už taky není nejmladší, že?), zahrané je to chvalitebně a mít závěr trochu větší břink, jdu na plný počet. I tak si to zaslouží lehký potlesk a uznalé pokývnutí. ()

FiliBauchma

"What if I could put him in front of you? The man that ruined your life. If I could guarantee that you'd get away with it, would you kill him?" Po všetkých stránkach dokonalá filmárčina. Precízna, vyšperkovaná a detailná réžia bratov Spierigovcov (ktorým som po nezáživných Daybreakers neveril, že dokážu niečo iné než len sústrediť sa na detaily a robiť zaujímavé kompozičné cvičenia). Ako chirurgicky diamant presné herecké výkony, v ktorých hlavný predstavitelia robia viac než len divy a neustále sa predbiehajú vo svojich hereckých kreáciach (Sarah Snook ide bez pomyslenia nad možnosťou nie, medzi mojich TOP 10), a scenár, ktorý je extraktom čistého zlata, pričom predloha predstavuje zlatý dol. Niečo s tak premyslenou pointou s presahom sa nám predsa nenaskytne každý deň. Vážme si to! Krásna kamera, nenápadný soundtrack a retro výprava sú už len malé bonusy, ktoré dotvárajú prenádherný časovo paradoxný príbeh jedného človeka a jednej lásky. "Why can't love be a purpose?" ()

Metuje

Sarah Snook jsem v baru nejdřív nepoznal, její herecký výkon je obdivuhodný. Ethan Hawke standardně fajn, do filmu jsem šel bez jakýchkoli znalostí, proto jsem zpočátku očekával moje oblíbené konverzační drama. Nakonec se z toho vyklubalo poměrně zamotané sci-fi o cestování časem. Otevřeně se přiznám, že jsem si do přečtení některých zdejších recenzí neuvědomil, že barman je vlastně svůj vlastní otec. Potěšila příjemná stopáž (dnes bohužel již řídce vídaná). ()

fcapab

Ač je prostřední část dost kecací, dokáže neskutečně vtáhnout do děje a zajímat se o postavy. Člověk si opravdu není jistý až do konce, jak to je, ikdyž k tomu některé indicie napovídaly. ()

eaglestar

Rádoby inteligentní srágora, pohrávající si až moc s časoanálním paradoxem, přičemž není vůbec tak zábavná, jako třeba Looper (takže není důvod na to čumět). Dost špatný příklad zacyklení. Film připomíná ten fór o bandě buzerantů dělajících vláček. Utvořte kruh, utvořte kruh!!! ()

pekos

Pohyb v čase je z pohľadu dnešných znalostí fyziky nemožný, no to nebráni spisovateľom a filmovým scenáristom, aby poviedky alebo scenáre s touto tematikou písali. Papier znesie všetko, zložitejšie je dostať to na filmové plátno tak, aby záverečné finále, t.j. film, stál za návštevu kina alebo kúpu nosiča. Pokúsili sa o to aj tvorcovia Predestination a kupodivu, nelogické zauzlenie pohybu hlavných hrdinov v čase sa zdá prirodzené a samozrejmé. Skvelé výkony hercov a výborná atmosféra časov minulých, sú hlavnými atribútmi tohto filmu. Pre sci-fi fanúšikov opakovateľne pozerateľné. ()

ko.mar1

Au toľko paradoxov naraz a síce doviedol sam seba za sebou aby po-miloval sam seba aby splodil seba tak to už je iné kafe na mozgové závity. ()

saluk

Taký nenápadný film, avšak veľmi podarený. Časové paradoxy sú vo filmoch relatívne častým prvkom, tu však boli hlavnou témou celého filmu. A tvorcovia sa tu teda riadne vyšantili :) Tá pesnička, čo tam hrala párkrát v bare v pozadí v podstate vystihuje celý film. Celkovo ma film neskutočne vtiahol do deja a to sa mi už dávno nestalo. A to aj napriek tomu že sa dalo dopredu dosť dobre odhadnúť o čo vlastne ide. Takže za mňa po dlhom čase 5 hviezd. ()

Astu.

you are the best thing ever happened to me. Mám chuť dát plný počet, ale nedám. Zážitek, famózní herecké výkony, samota, identita, vztah k sám sobě. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?