Rammstein: Amerika

(hudební videoklip)
Hudební / Krátkometrážní
Německo, 2004, 4 min

GTS_PUNK

Pesnička, ktorá mi otvorila dvere do sveta metalovej hudby. Pamätám si rok 2004, keď tento song z albumu Reise, Reise hrávali pomerne často na hudobnej stanici Music Box. Poskakujúci členovia skupiny po povrchu Mesiaca a do toho pozemské výjavy ľudí z celého sveta hľadiacich na USA ako na svoju modlu. Mnísi s hamburgermi, či Santa Claus v africkej dedine, vskutku pamätný klip. Z nostalgie to bude v mojom "Top 10" rebríčku metalových piesní už asi navždy. "We're all living in America." ()

Nathaniell

Vý ro livi ny na Mérikáááá! Amééérikáá! Ist vonderbááááááál! Jawohl, da hui, jak jsem tenhle song nemusel, tak uznávám, že klip má grády a dodneška američanům nedošlo, co tím německý sousedi mysleli. :-D 5* ()

Sadova302b50

Tady se nelze splést, je nad slunce jasné, co tím chtěl básník říci. Pohled na klečícího muslima, jenž vzývá Ameriku a posílá svou modtlibu kamsi na ropnou věž, je úchvatný. Cynismus a humor černý jako uhel. 90% ()

DarthArt

Dříve se dělala sranda z "dokonalého" SSSR, dnes se dělá sranda ze stejně "dokonalých" USA. A Rammstein to zvládli s naprostou bravurou a inteligencí členů klubu Mensa. ()