Skvrny od trávy

• USA All Summers End (více)

Snímek Grass Stains je příběhem o dospívání patnáctiletého chlapce Conrada Stevense (Tye Sheridan), který vyrůstá na americkém maloměstě. Když kvůli jejich nevinnému vtípku nešťastnou náhodou zemře starší bratr Conradovy první dívky Grace Turnerové (Kaitlyn Deverová), Conrad a jeho dva nejlepší kamarádi utečou z místa nehody, aby se pokusili vyhnout zodpovědnosti. Jakmile to však udělají, Conrad je sžírán pocitem viny a vtrhne mezi Greaceinu truchlící rodinu ve snaze odčinit všechno, co pokazil. Záhy však zjistí, že se každý z členů rodiny snaží vypořádat se svou ztrátou jinak – zvláště pak Grace, která se jak po citové, tak i tělesné stránce upne ke vzkvétajícímu vztahu s Conradem. Ten se teď musí potýkat s pravdou, zatímco se snaží vyvážit výčitky svědomí s narůstající touhou po mladé dívce. (HBO Europe)

Aljak

Atmosféra filmu vynikajúca, ale to je žiaľ len jedna z mála predností tohto first-love filmu. Základ príbehu s nešťastnou nehodou a následným pocitom viny a dilemou, to malo obrovský potenciál. Ale bohužiaľ, potom sa to akosi celé začalo točiť okolo toho istého - a síce okolo iskriacej lásky mladého páru Conrad & Grace. To ostatné zostalo akosi v úzadí, a ten očakávaný zlom prišiel podľa mňa až príliš neskoro - v podstate až pár minút pred záverečnými titulkami. Kompozične sa to teda dalo spraviť aj oveľa lepšie a nie nechať spád príbehu tak dlho viaznuť. Čo sa mi páčilo, tak to boli určite Conradove vnútorné monológy v záverečnej časti filmu - tam bola nesporná kvalita. No a ešte niečo, Kaitlyn Dever má veľmi príjemné vyžarovanie a taký pôvabný kukuč - takže aj to celkom potešilo. Avšak na viac ako 3* to žiaľ nie je... (hoci potenciál bol v tomto oveľa väčší). ()

Paldiny

Na film sa nepozerá zle, v podstate aj rýchlo utečie, len na druhý deň už po ňom nezostane ani stopy. Matne sa tak rozpomínam na trojicu chalanov čo nechali zomrieť štvrtého a za trest to budú mať pred očami do konca svojich dní. Situáciu ešte komplikuje krátka romanca s jeho sestrou, kedy sa len čaká v aký čas a od koho sa dievča dozvie pravdu. Dozvedela a dopadlo to ako dopadlo, snáď len pohľad do budúcna nebol nutný, ale tak keby náhodou niekto nepochopil ústrednú myšlienku, v poslednej scénke si ho počká na tanieri. ()

eLeR

Čas sa vrátiť nedá a výčitky svedomia nedajú pokoj. To sa potom ťažko žije. Túto tému sme tu už mali, a v lepšom prevedení. Dievku mám relatívne rada, ale po tomto filme prišli pochybnosti. Vypäté situácie jej teda dali zabrať, veľmi nepresvedčivé. A Tye to vie tiež lepšie. Nálada filmu ale nebola zlá. 2,5* ()

Vera2613

Príbeh v podstate neoriginálny no veľmi sa mi páčila atmosféra filmu, bolo to milé, pokojné a dobre sa na to pozeralo. Herci dobrí a sympatickí, hudba bola nevtieravá a podčiarkovala pekne natočené scény. Rozhodovala som sa medzi 3 a 4 *. Nakoniec dávam 4* možno preto že je to ako stvorené na oddychovú pohodičku a tá sa mi dnes hodila. P.S. Kaitlyn Dever si začínam viac a viac všímať a zatiaľ sa mi páčila v každom filme. Hoci práve v tomto jej dali vypäté situácie trochu zabrať no ako celok je to myslím fajn. ()

Likan7

Je vtipný, když Sheridan hraje patnáctiletého kluka. Ona sice v obličeji jako kluk vypadá, ale když se podíváte na jeho ramena, tak to pak vypadá divně. Alespoň ta Kaitlyn Dever tak vypadá. A jejich vztah, i když byl scénář Kylea Wilamowského hodně slabý (na stopáži 80 minut se stane jedna událost a ke konci je to hodně o ničem a nudný), byl fajn a celkem jsem jim to přál. Ta doslovnost v podobě intra i outra z budoucnosti je sice navíc a pro mě by vyznělo lépe, kdyby film skončil na verandě s malým pomrknutím happyendu těch dvou, i tak je ale Skvrny od trávy fajn film. Sice to není žádný veledrama dílo a depku tam má snad úplně každý, ale na jedno podívání to je. Brečet u toho ale nebudete. ()