Reklama

Reklama

The Guest

  • Slovensko Hosť (festivalový název) (více)
Trailer 2

Rodina Petersonových truchlí nad ztrátou syna, který padl ve válce. Jednoho dne zazvoní u dveří jejich domu jistý David (Dan Stevens), který tvrdí, že byl přítelem jejich syna a jeho parťákem z jednotky. Před jeho smrtí mu slíbil, že dohlédne na jeho rodinu, která Davida po počátečním šoku příjme a brzy jej začnou brát za rodinného přítele a životní oporu. Zanedlouho se však začnou objevovat záhadné podivnosti v Davidově chování a ve městě se přibývá vražd. Nedůvěra narůstá zejména v Petersonových dceři Anně (Maika Monroe), která se rozhodně přijít na kloub tomu, kým host v jejich domě opravdu je. (peetriss)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (291)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nikdo z venčí nesmí vědět, že subjekt je pořád aktivní." Vojenské experimenty nám již přinesly soustu skvělých výsledků - aspartam, nervový plyn, jadernou bombu a nyní usměvavého sympaťáka Davida. Je to hodný kluk, takže jestli mi svým úmrtím šéf uvolní pracovní pozici, šikanující spolužáci schytají zásah chilli papričkami a feťáci se spravedlivě rozdělí na mrtvoly a obviněné z vraždy, tak já stojím za Davidem. Poskytnu mu alibi a nikdy se nebudu ptát po jeho skutečné identitě. Jenže rodina Petersenových to takhle jednoduše neviděla a to je škoda. Pro mne v tu chvíli nastal problém, protože nerad měním dres uprostřed zápasu a tak já jsem odhodlaně stál na straně Davida od startu až k restartu. Takový rodinný přítel se zkrátka moc často nepotkává. ()

Lacike odpad!

všechny recenze uživatele

Uz davno ma nejaky film tak neznechutil ako tento. Uz od prvych sekund mi bol hlavny hrdina nesympaticky. Neznesitelnym modrým kukučom, neustalym pozeranim do blba a dokonca aj otravnym opakovanim yes madam. Proste magor od zaciatku. V kontraste k tomuto evidentnemu magorovi je snaha tvorcov o civilne pojatie pribehu v prvej polovici filmu. Co ma paradoxne iritovalo este viac, lebo je jasne, ze to nie je normalny film. V druhej polovici sa na to tvorcovia definitivne vysrali a naplno rozbehli zbesilu akcnu jazdu s absolutnym magorom, ktoreho konanie som uz vôbec nechapal a zaroven ma znechucovalo sledovat vsetko, co robi. Obohrany beckovy koniec vo mne vyvolal uz len kyslý usmev. A z celeho filmu mam jeden velky WTF dojem. Jedina zlozka filmu, ktora ma zaujala je hudba. Minimalisticky hlavny motiv mi pripominal stare horory. Cely film je vlastne ladeny v retro style. A par pomätencov tu v komentaroch vdaka tomu porovnava tento film so skvelym Refnovym majstrstykom Drive. Ha, ha, ha. Nenechajte sa tym obalamutit. 1/10. ()

Reklama

maddy 

všechny recenze uživatele

Universal Soldier meets Drive meets Halloween. Adam Wingard ma baví čoraz viac a profiluje sa ako veľmi zručný thrillerový/hororový režisér, ktorý sa navyše neberie vážne a jeho réžia je tak veľmi odľahčená, ale zato dostatočne zručná. Už predošlý počin slasher You're Next bol veľmi príjemným prekvapením a úplne rovnako je na tom aj The Guest, ktorý je jemne sexy, freaky a zároveň správne trashy. Síce jednoduchučký, b-éčkový thriller, v závere až slasher, ale zato správnou mierou prepálený. Je vidieť, že Wingard má v obľube staršiu hororovú tvorbu 70. a 80. rokov a hlavne počas záverečného zúčtovania priam nostalgicky vzdáva poctu klasikám ako napríklad prvý Halloween, počas ktorého niekoľko momentov doslovne pripomenie Carpentera (nesmrteľný vrah, úplne posledný záber filmu ...). Napriek tomu The Guest nepôsobí vyslovene oldschool, ale vďaka zvolenej elektronickej hudbe aj dostatočne moderne. Práve pulzujúcim hudobným doprovodom, charizmatickým hrdinom a rovnako pestrofarebne ladeným plagátom pripomenie Drive s Goslingom (tu však všetka podobnosť s Refnovým majsterštykom končí, takže rozhodne neočakávať nič viac), následným smerovaním deja o nezničiteľnom vojakovi zase Universal Soldier. Celá tá zápletka je síce jedno veľké klišé, ale film si je toho veľmi dobre vedomý a preto sa neberie vážne a túto „podradnosť“ využíva vo svoj prospech. V podstate veľmi podobne ako v You're Next, ktorý si taktiež bral za predobraz rôzne slasherové braky. Atmosféru sa darí budovať od prvého momentu, napätie vzrastá každou minútou, je to dostatočne nepredvídateľné (z thrilleru sa mení v trištvrte stopáže na akčný film až v závere na čistokrvný slasher), nekompromisné (rýchlo umierajú aj tie postavy u ktorých sa to nečaká) a vyslovene sklamáva až záver v školskom labyrinte, ktorý je natočený v porovnaní s predošlou Wingardovou tvorbou dosť rutinne. Chápem tú štylizáciu akoby do 70. rokov, ale vraždy nie sú nijako nápadité, s prostredím labyrintu sa nijako zvlášť nepracuje a celý ten záverečný masaker je nakoniec len takou staromódnou pošťuchovačkou, než intenzívnym vyvrcholením. Po predošlých minútach to dosť zamrzí a mierne kazí celkový dojem z filmu. Taktiež by som uvítal aj pár minút stopáže navyše, pretože niektoré scény kazil pomerne zbrklý strih. Nič to však nemení na tom, že je to výživné thrillerové béčko plnohodnotne hrdé a priznávajúce svoj pôvod. Čo viac od toho chcieť? Z niečoho podobného môže štýlovú jazdu urobiť snáď len Wingard ... a Dan Stevensovi čo najviac podobných úloh do budúcna, ten chlap má „gule“! Vo výsledku tak rovnaká spokojnosť ako s You're Next. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Kde se vzal, tu se vzal - ochránce utlačovaných, Superman, Zorro mstitel, válečnej magor nebo jednoduše řádný vyhráblo? I když vypadá jako správňák, co se o něj fakt můžete opřít, při hlasitém žehrání na nepřízeň osudu je třeba být obezřetný, protože za ni bude vzápětí někdo povolán k zodpovědnosti... a že nepůjde o žádný pošťuchování, o tom by mohla vyprávět třeba partička teenagerů, co se po Davidově zásahu válela po zemi jak Crazy osmaosmdesátka v House of Blue Leaves... Tak dejme se s Davidem na cestu pořádku a přiberme si nadhled, vždyť trocha brutality nikoho nezabije (pokud to nejste právě vy, kdo sundá hlavou pár obrázků ze zdi), napínací tušení levoty přivodí potutelný úsměv a navíc si užijete skvělou muziku. Z Davidova čistého, úderného stylu jsem nadprůměrně unešená a jestli je tohle nějaká nová akční vlna, tak se teda ráda svezu. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

O filmu jsem se dozvěděl náhodou před pár dny když jsem projíždel apku CSFD v mobilu a koukal na aktivitu oblíbených, ani sem si nevšimnul o čem to je, ale viděl jsem červený čísla a Bradleyho Coopera na obálce, tak jsem potom šáhnul a najednou koukám jak debil, že to není Bradley Cooper :) . Mohlo to být překvapení roku, začátek je naprosto výtečnej, atmosféra výtečná, děj napínavej a hlavní hrdina je krutej řezník.Do toho si přičtěte skvělou osmdesátkovou stylizaci a po Johnu Wickovi nejlepší soundtrack roku a máte zaděláno na 5* film, tak tomu aspoň bylo do 80% filmu.Bohužel (od teď spoilery jako hovado) pointa byla naprosto na hovno a jakmile David zabil tu matku v kuchyni, moje nadšení kleslo skoro na dno a finále bylo úplně debilní.Dlouho jsem neviděl tak skvělý film, který doslova zprznil tak hrozně idiotský konec.Paradox je, že se film mrtě podobá filmu Drive a to jak stylizací, tak hlavní hrdinou či skvělou hudbou, ale přesně jako Drive zazdil debilní konec, tak The Quest potkalo přesně to samé.Kdyby hlavní hrdina "pomohl" členům rodiny, vykosil vládu a odjel, dal bych 5* bez rozmýšlení, scénárista chtěl diváka šokovat a vyhnout se dějovému klišé, ale spadl do žumpy filmů, jenž si zkazí dojem z nepovedeného finále a to je smutnější klišé.Veliká škoda, drtivá většina filmu je totiž famózní.60%. Edit. Tak asi po dvou letech se mi film objevil v disku a musím hodnocení zvednout. Na poprvé se mi asi nelíbila ta změna hlavního hrdiny z pomocníka na absolutní vraždící bestii, ale on je to vlastně absolutní sociopat celou dobu a i když je posledních dvacet minut našroubovaných jak z jiného světa, pořád si to to lepší hodnocení za stylizaci, hudbu a hlavního hrdinu zaslouží. Plus ty dvě kundičky jako bonus. 80%. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (4)

  • Pro soundtrack k tomuto filmu byly použity 3 dřívější songy nizozemské skupiny Clan Of Xymox: „Masquerade“, „A Day“ a „Cry in the Wind“. (Frontie)
  • Součástí původního scénáře, podle kterého se měl děj odehrávat v Korey, byla i automobilová honička na 50 stran. (Phill67)
  • Pri vyvrcholení filmu je možno niekoľkokrát vidieť masky z filmu Halloween III (1982) zobrazované projektorom na stenu. (Da_reba)

Související novinky

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (více)

Reklama

Reklama