Kouzlo

Kouzelnický asistent Corky připravuje své první samostatné vystoupení, naneštěstí při něm totálně vyhoří. Jeho smůla se změní až s příchodem břichomluvecké loutky Fat, s níž během krátké chvíle začne Corky slavit velké úspěchy. A navíc narazí i na Peggy Ann, dávnou lásku z mládí. Všechno se daří, všechno funguje jako na drátkách. Corky si ale jednoho dne uvědomí, že se mu začínají hlavou honit podivné cizí myšlenky. Fat ožívá a chce odměnu za přinesené štěstí... (oficiální text distributora)

eLeR

Ak sa na obrazovke ocitli Corky a Fat, tak to bola nádhera sledovať. Ohromne ma chlapci bavili. Samotný príbeh bol ale taký obyčajný, predvídateľný ... zbaviť sa ľudí, ktorí prišli na koreň veci. No a tie svetríky s nórskym vzorom na konci filmu ... tak za tie pridávam tú polhviezdu. 3,5* (filmová výzva 2017 - Mireldis) ()

J*A*S*M

Tempo vyprávění příběhu je velmi pomalé, vynikající výkon Anthony Hopkinse (Corky) však film drží nad vodou. Z každého jeho pohledu je zřejmé, že s ním něco není v pořádku. Celý děj se točí kolem jeho postavy, z obrazovky v podstatě nesleze, takže si takových jeho pohledů divák užije dosytosti. Napětí způsobené pouhým výskytem Corkyho v blízkosti nějaké potenciální oběti jeho psychického narušení je tak všudypřítomné. ()

S.Quentin QUALE

Schizofrenický psycho thriller s nádechem hororu, v nemž exceluje ještě mladý Anthony Hopkins spolu se svou loutkou a břichomluvectvím. Celý film se dost vleče, při čemž vždy po čase vykulminuje nějakou tou děsivější scénou. Pro mě naprosto srovnatelné například s Rukou Olivera Stonea, i když Kouzlo má podstatně vyšší hodnocení. 65% ()

Anderton

Slušný psycho-horor-thriller, ktorý je ale skôr drámou jednej nešťastnej rozdvojenej duše. Ono je vlastne všetko na svojom mieste, Hopkins nemá chybu, bábka je dostatočne creepy, hutná atmosféra odľahlej oblasti v lese pri jazere, temná sedemdesiatková depka, ale napriek tomu to tak úplne nešľape, čo je škoda a film pôsobí tak trochu ako mierne drahší televízny produkt. Celé sa to rozbehne až po hodine, čo je asi trochu neskoro, na konci ale prevládajú pozitívne dojmy. Ak môžeme v súvislosti s týmto žánrom o niečom podobnom hovoriť... mám na mysli samozrejme hodnotenie kvality. ()

Frajer42

Koukám, že se jedná o nepříliš známý film s nepříliš známým mladým Hopkinsem. Hopkins zahrál skvěle nejenom sebe, ale své vyřezávané druhé já. Jen těžko spekulovat, koho si střihl lépe. Loutka byla tím vtipným členem, nutno říct, že velmi. A skutečný Anthony se naopak staral o těžce labilního schizofrenika. Trošku je škoda, že nebylo k vidění více vystoupení, protože byla vždy skvostná. Ačkoli nejsem velkým fandou romantický vsuviček, tak tahle se mi zdála celkem uvěřitelná a bavila mě. Vrcholným okamžikem filmu je určitě 5 minutový pokus o odosobnění se od Fata, či jak jej správně skloňovat. Celkový dojem je na poslabší 4 hvězdy. Rozhodně si však tento snímek zaslouží, aby se o něm více vědělo. Velice zajímavá a originální záležitost. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybrala uživatelka Mireldis. ()