Dobrý řidič Smetana

V plném znění a bez nutné cenzury vstoupí 12. prosince do českých kin dokumentární komedie Dobrý řidič Smetana. Film o olomouckém řidiči autobusu Romanu Smetanovi, který se do boje s nespravedlností, mafiánstvím a nevkusem české politiky vyzbrojil lihovým fixem. Smetana politikům na plakátech přikresloval tykadla a pod to psal, že jsou to lháři, zloději a korupčníci. Na kameru ho zachytili Vít Klusák a Filip Remunda. (Bontonfilm)

Buxholka

Bylo to spíš na 30 minut. Naštěstí Nečasové a Langerové - kteří vůbec nechápali o čem je komunikace s voliči- jsou pryč. ()

dr_drep odpad!

Umělecký dokument v podání těchto autorů = propaganda. Za protektorátu by točili týdeníky a "dokumenty" o padákových agentech, v 50. letech o protistátních spikleneckých centrech. Dnes naštěstí jen najdou vhodný objekt, na kterém rozehrají svoje představy, a servírují tak vidění světa masám. Prostě pražská bolševická ekokavárna. ()

Kosir

Problém hodnocení bude v tomto případě individuální závislost na politických, u někoho možná i ideových, preferencích. Smetana je oběť systému, který si říká svobodný - v tom vidím hlavní poselství. Samotný titulní hrdina mně až tak hrdinsky nepřipadá, protože právě tenhle rozsáhlejší projekt mě utvrzuje v tom, že jde o projekt - přinejmenším v té druhé vývojové etapě (časosběrný kvazidokument). Že ne všechno by se stalo, kdyby se nefilmovalo. ()