Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

HEED

Já si tu jednu navíc přisadím. Je to hloupoučké, americké ale koukatelné a snesitelné. Z nikoho nečíšil takový ten Hitlerovský komplex, herci hráli fajn a uvěřitelně. Pán učitel Hnízdo z obecné školy by se nestačil divit, jak moc neortodoxní metody výchovy používá jeho německý kolega, který prošel sotva osmou třídu a to ještě za katrem. Gagů je tam spousta, soundtrack neotravuje německými texty. Já za sebe jsem se pobavil po celou dobu filmu. ()

Ravic odpad!

Toto je přesně ten druh humoru, který nemám rád. Doba si žádá své a chápu, že jsem asi někde jinde. ()

IceWine

Povedená odpočinková komedie, její stopáž se může zdát poněkud delší, nicméně rozhodně jsem se nenudil. Samozřejmě závěr trošku klišé, ale dalo se to očekávat už od samého začátku. I přes tyto "nedostatky" jsem se tedy dobře bavil a film můžu doporučit :) ()

Themilhaus

Pro mě nejspíš první německý film, který se mi líbil a hodně mě pobavil, jo naši drazí sousedé mě jednout hodně překvapili a doufám že dvojka bude podobná!. Pro mě určitě velké letošní překvapení, skryté v podobě "fakjů učitele".. Gute Arbeit unserer deutschen bro ! :D ()

Boudyy

Je tam sice mnoho klišé a čpí z toho americký styl natáčení, ale přesto je z toho cítit ten německý "nezávislý" způsob, který přinesl od začátku milénia do kinematografie mnoho dobrého (Baider-Meinhof Komplex, Die Welle, Der Untergang, Im Winter ein Jahr a další). Fajn herecké obsazení a docela povedený soundtrack složený z příjemných hitovek posledního roku. Docela nevadí ani delší stopáž, která mnohdy zachránila situaci, aby vše nebylo tak jednoduché a prvoplánové. Každopádně, paintball si určitě nějakou dobu budu pamatovat . ()

Mire

Celkom dobrá komédia, akú by som od Nemcov rozhodne nečakal. Otázne ale je čo môže ponúknuť pripravovaná dvojka. Každopádne prajem Nemcom aby v takomto trende pokračovali a robili viac filmov ktoré budú na ČSFD v "červených" číslach :) ()

Blenny

Proč v tom hledat hloubku. Není tam. Nemá tam být. Je to jenom přitroublá komedie. Jsou americký filmy ze školního prostředí a většinou to jsou sračky. Pak je tady jeden německej film ze školního prostředí s celkem dobrou zápletkou a zpracováním a ty americký sračky poráží na body. Bylo by to za tři, ale jednu rád přidám za to, že to není vlezlý a slizký, je to milý a odsejpá to a má to sympatický herce v hlavních rolích (myšleno on a ona (Karoline Herfurth je fakt pěkná) :-). Taková vydařená taškařice, co je sice jednohubkou, ale neurazí. ()

Cunami

Rozhodovala jsem se mezi *** nebo ****, ale zvolila jsem 3. protože až tak dobré to nebylo. Nejlepší scénka, jak ta holka přeskočila kozu a zapadla do matrace. :D ()

borohub

Ale jo, řekněme že první 3/4 filmu jsou dobré. Vtipné, film nějak odsejpá a není to stupidní. Bohužel poslední 1/4 byla zabitá tím, že se z toho stala příšerná slaďárna. Bohužel jak to skončí jsem očekával asi od 10. minuty. Ale tak co.. I přes tyhle nevýhody jsem se docela dobře pobavil a občas jsem se fakt tlemil jako kokot. 70% ()

germiny

Kdyby ten film ubral trochu z té šílené hromady mentálních proměn (hlavně ta scéna při závěrečném testu - Teď to můžu celé opsat! - to mi opravdu vadilo), tak by to bylo jen pro dobro. Tak z toho ten kýč až moc trčí. Ale to nic nemění na tom, že se na to sakra dobře dívá. A hlavně je tam super herecké obsazení. Sice nikoho z nich neznám, ale ty role jim sedly jak hrnec na pr*el :) ()

teba

Tlačím na pilu možná trochu víc, než by bylo zdrávo, ale... je to německá komedie! NĚMECKÁ!!! Na tyhle poměry až neskutečný ;o) Zatím viděno jen s dabingem, jak by dopadl originál - schwer zu sagen... ()

J.Cobra

Když přežijete rychlý a zběsile trapný začátek a přivyknete si na styl natačení, nakonec vás pobaví celkem vtipná a překvapivě i dojemně romantická komedie. ()

AgnesDee

Německej film, kterej je opravdu vtipnej. Sice jde o šílenej stereotyp, ale omáčka, ve které je tenhle kousek zalitej, je opravdu velmi dobrá. Kdyby se takhle choval každej učitel na škole, hned by tam dětska chodili radši. Soundtrack skvělej, herecké výkony studentů ucházející, ale scénář nejlepší. Už se těším na dvojku. ()