Ich ríša. Jeho kráľovstvo. Veľkolepé prerozprávanie Nového zákona sleduje putovanie Božieho syna Ježiša Krista a jeho učeníkov, od panenského počatia panny Márie, Ježišových prvých zázrakov a získavania tisícky nasledovníkov, až po Spasiteľovo ukrižovanie, zmŕtvychvstanie a založenie kresťanskej cirkvi Pavlom z Tarsu... Celovečerný film Son of God (2014) vznikol s použitím materiálu nakrúteného pre vysoko oceňovaný desaťdielny televízny seriál The Bible (2013), desaťhodinový hraný dokument o stvorení sveta podľa biblických príbehov zo Starého a Nového zákona, ktorý pre History Channel režírovali Christopher Spencer, Crispin Reece a Tony Mitchell. Biblické a historické postavy v oboch dielach stvárnili rovnakí herci, pričom v postave Krista vyniká sugestívny a charizmatický portugalský herec Diogo Morgado. (TV JOJ)

Diskuze

Martas81 (hodnocení, recenze)

Monoxid

když jsem byl menší tak jsem četl obrázkovou bibli nebo spíš prohližel , ale to už je více jak 20 let, ale to bylo spíš že mě bavila historie a baví mě stále, je pravda že na peklo jsem nenarazil snad jen v novém zákoně kdyz Jezise sváděl dábel nebo padlý anděl už nevím.

Monoxid

Monoxid (hodnocení, recenze)

Martas81

Jeden člověk se zeptal zenového mistra, co je to peklo. Odpověděl:

„Peklo, to je muset číst nahlas v angličtině.“

Ale fakt... v bibli se píše o pláči a skřípění zubů, tak to zdejší církev napasovala na naše evropské „podsvětí“, což je prostě sídlo duší zemřelých a mnoha dalších potvůrek, a vecpala lidem, že je to „zlé“ a „za trest“, aby se otevřeně postavila do opozice vůči dosavadním pohanským kultům.

Ale neboj, od toho „pekla“, o kterém mluví bible, nás ani modlení, dobré skutky a odpustky nezachrání :D

na příspěvěk reagoval Echelon1, Martas81

gagun

gagun (hodnocení, recenze)

Martas81

Jednoduché, pokud by jsi se řídil Biblí, tak peklo neexistuje- není o něm zmínka. Peklo vzniklo jako, něěco čeho se mají bát všichni lidé, když nebudou klekat kde mají a nevzývat toho správného boha a ještě skrz toho správného černoprdelníka.

na příspěvěk reagoval Martas81

woPICAg

woPICAg (hodnocení, recenze)

Takze ve filmu nic novyho nebude? Vzdyt tam je jen to co bylo v serialu.

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Martas81

Ak sa pýtaš vážne...Peklo bolo vytvorené cirkvou a ešte skôr gréckou kultúrou (cirkev bola ňou dosť inšpirovaná), peklo je ,,hrob", ríša mŕtvych a pod.  v gréčtine je to haides, po hebrejsi še'ól. V originále to symbolizovalo zničenie, nie posmrtný život mučenia...

na příspěvěk reagoval Martas81, Jizabela

Martas81 (hodnocení, recenze)

SoG trailer ujde  , ale videl jsem ho bez zvuku.Ale chci se zeptat zdejších věřících diskutujicich , kdo vymyslel peklo a čerty? jestli s tím prisel Jesus , neb židi prej peklo nemaj takze se tam prej nemuzou dostat je to pravda?

Já jen jestli mam modlit a konat dobry skutky , kdyby peklo existovalo , abych mel nejaky alibi :-)

na příspěvěk reagoval Echelon1, gagun, Monoxid

gagun

gagun (hodnocení, recenze)

Něco co zná každý od dob co nám babička řekla, že pokud se nebude klanět tomu vyzáblému chlapíkovi na krucifixu, půjdeme do pekla, jenom se spoustou slziček, cool efektů a desetinou krve co nám před dekádou nahodil Mell.

Uvidíme příběh o kterém víme jak začal, probíhal, pokračoval a skončil- JHV umře- Oh sorry spoiler.

Jóóóóó kdyby nám dali verzi Ježíše bez schopností Davida Copperfieada, co byl vlastně jen milej čávo s neobyčejným smyslem pro spravedlnost, láskou a další ty věci a pak byl v nespravedlivém soudu, který vykreslí židy jako obětní beránky ne strůjce, tak si koupím hned tři lístky a půjdu sám.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Mi Nü-Chai

starý a ani nový zákon sem nečetl , takže netuším co se tam odehrává za čuńárny , vim jen to že je plná násilý a ožralých římanů , kteří ukřižují jednoho chlapa

pokuď ve filmu nebude Hrát Tom Cruis tak to bude stát za hovno

Mi Nü-Chai

Mi Nü-Chai (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Kdo říká "jen"? On toho i Starý zákon obsahuje poněkud víc, o Novém ani nemluvě.

A vůbec, už dlouho si říkám, že by ze Zjevení Janova mohl být krásný horror...kdyby to netočil ocas.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

Inirdin

Bible obsahuje nepřeberné množství úchvatného materiálu, za jehož adekvátní zfilmování se modlím k filmovým bohům už roky.

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Hmm, je pravda, že poslední 4 díly byly z celé Bible nejlepší, ale i tak místy působily trošku roztahaně, takže když to v tom nějak slušně sestříhaj, tak by to nemuselo bejt špatný... ale koukat na to asi stejně nebudu, když jsem viděl "prodlouženou verzi".

Hal_Moore

Hal_Moore (hodnocení, recenze)

Son of God bude vyprávěn z pohledu Ježíše od jeho narození až po vzkříšení. Od tvůrců seriálu Bible. Premiéra stanovena na 28.2.2014.

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

27.11.2013

Můžete za tím vidět snahu tvůrců vytěžit ještě pár dolarů z už tak úspěšného projektu. Ale možná jde jen o to, aby bylo slovo Boží zprostředkováno dalším divákům. Ehm. Tak nebo tak, stanice History… (více)