Ich ríša. Jeho kráľovstvo. Veľkolepé prerozprávanie Nového zákona sleduje putovanie Božieho syna Ježiša Krista a jeho učeníkov, od panenského počatia panny Márie, Ježišových prvých zázrakov a získavania tisícky nasledovníkov, až po Spasiteľovo ukrižovanie, zmŕtvychvstanie a založenie kresťanskej cirkvi Pavlom z Tarsu... Celovečerný film Son of God (2014) vznikol s použitím materiálu nakrúteného pre vysoko oceňovaný desaťdielny televízny seriál The Bible (2013), desaťhodinový hraný dokument o stvorení sveta podľa biblických príbehov zo Starého a Nového zákona, ktorý pre History Channel režírovali Christopher Spencer, Crispin Reece a Tony Mitchell. Biblické a historické postavy v oboch dielach stvárnili rovnakí herci, pričom v postave Krista vyniká sugestívny a charizmatický portugalský herec Diogo Morgado. (TV JOJ)

Diskuze

Uživatel Segrestor smazal svůj příspěvek.

Segrestor

mě se to líbilo hodně, hlavně z toho důvodu, že je to zase trochu něco jiného než jsme byli u zpracování Biblických příběhů zvyklí.

na příspěvěk reagoval Segrestor

Segrestor (hodnocení, recenze)

Martas81

protože seriál zaznamenal úspěch napříč diváckým spektrem - mám pocit, že to je ten důvod. Mně osobně se tohle zpracování líbilo velmi a to nejsem žádný křesťan. Fakt dobrý, koukatelný. Nevím ale, jestli až tak, aby z toho hned byl film do kina.

Martas81

ano, je to sestřih dvou závěrečných dvojdílů seriálu Bible..... Na otázku proč je z toho celovečerák se tvůrci jaksi nedokázali vyjádřit... asi maj nějaký svoje tajný vlastní důvody

Segrestor

Ono je to obtížné, pak bys nesměl tvrdit, že neexistuje neviditelný růžový jednorožec (http://cs.wikipedia.org/wiki/Neviditeln%C3%BD_r%C5%AF%C5%BEov%C3%BD_jednoro%C5%BEec). Resp. bychom se dostali do pasti toho, že bychom museli neustále korektně říkat:

Není prokázáno, že pečení holubi nelétají do huby

Není prokázáno, že bez práce nejsou koláče

Není prokázáno, že Ivo A. Benda nemluví s Aštarem Šeranem

a tak dále.

Proto myslím, že v běžném životě úplně klidně vystačíme s tím, že co nemáme za dokázané, považujme úplně klidně za neexistující.

na příspěvěk reagoval Segrestor

Segrestor (hodnocení, recenze)

Beckett51

Boha netřeba dokazovat, protože důkaz je v rozporu s vírou a bez víry není nic. Tedy, pokud někdo prokáže boží existenci, Bůh, bohové, okamžitě "zmizí"...

flanker.27 (hodnocení, recenze)

I když vlastně jsem na jeden takový důkaz zapomněl:

"Archeologové poblíž hory Sinaj našli stránku knihy, která je odborníky považována za součást Bible, bonnští experti nyní určují její stáří; v případě, že je skutečně pravá, patří na první stranu a biblický text zní: „Mé milované Candy: Všechny postavy v této knize jsou fiktivní a jakákoli podobnost se skutečnými lidmi, žijícími či mrtvými, je čistě náhodná." Církevní představitelé tuto stranu jednotně odmítli.

alchac

s tím se nedá než souhlasit.... koneckonců Víra je důležitá část lidského života, každý věří v něco a když mu ta určitá modla zkolabuje, buď spáchá sebevraždu nebo se upne na něco jiného, ikdyž to trvá třeba delší dobu.

Beckett51

Tak to by ale byl hodně složitý důkaz ne nepodobný tomu "dokázat, kde jsem nebyla a co jsem nedělala" (Kladivo na čarodějnice). Alespoň dokud nemáme stroj času. Ono totiž něco jiného je najít nevávislé důkazy, že něco vylo (listiny, archeologické vykopávky), ale najít listinu z období přelomu letopočtu, která by řekla "hehe, to jsme vás s naším rybářským klubem vypekli vy pitomci, žádnej Kristus Ježíš néní, héhé, tůdle" to asi těžko najdeme.

alchac

alchac (hodnocení, recenze)

Beckett51

Neřekl bych. Víra v jakéhokoliv boha asi nebude příliš založena na racionálně zdůvodněné existenci příslušné modly. Ostatně proto je to také víra, že.

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

27.11.2013

Můžete za tím vidět snahu tvůrců vytěžit ještě pár dolarů z už tak úspěšného projektu. Ale možná jde jen o to, aby bylo slovo Boží zprostředkováno dalším divákům. Ehm. Tak nebo tak, stanice History… (více)