Ich ríša. Jeho kráľovstvo. Veľkolepé prerozprávanie Nového zákona sleduje putovanie Božieho syna Ježiša Krista a jeho učeníkov, od panenského počatia panny Márie, Ježišových prvých zázrakov a získavania tisícky nasledovníkov, až po Spasiteľovo ukrižovanie, zmŕtvychvstanie a založenie kresťanskej cirkvi Pavlom z Tarsu... Celovečerný film Son of God (2014) vznikol s použitím materiálu nakrúteného pre vysoko oceňovaný desaťdielny televízny seriál The Bible (2013), desaťhodinový hraný dokument o stvorení sveta podľa biblických príbehov zo Starého a Nového zákona, ktorý pre History Channel režírovali Christopher Spencer, Crispin Reece a Tony Mitchell. Biblické a historické postavy v oboch dielach stvárnili rovnakí herci, pričom v postave Krista vyniká sugestívny a charizmatický portugalský herec Diogo Morgado. (TV JOJ)

Diskuze

forsythia

Jackson točí len kvalitné fantasy, ktoré majú predlohu od majstra pisateľa. Ten by sa do príbehu od pologramotných púštnych negrov nepúšťal...

na příspěvěk reagoval forsythia

Jezinka.Jezinka

Jezinka.Jezinka (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

Už teď spolehlivě vím, že pokud tam budou velbloudi, jsem schopná nezaznamenat, kdy falešného proroka přesně ukřižovali, věci se mají sledovat podle pořadí důležitosti.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

Z0oMb3E

Z0oMb3E (hodnocení, recenze)

PetrPan

preludneny ... i ked sektari chcu zakazom sprciek dobehnut vsetky tie masakre v mene niecoho co je na rovnakej urovni s jednorozcami

kulyk

kulyk (hodnocení, recenze)

alchac

nechtěl jsem jej takhle natvrdo kytovat, aby mi zase někdo neobvinil z komunismu (když jsem nazi).

Khalesi

Khalesi (hodnocení, recenze)

hallelluja

Absolútne súhlasím, náboženstvo je barlička, vzniklo zo strachu pred prírodnými živlami a javmi, ktoré si ešte predkovia nedokázali vysvetliť inak, ako vyššou mocou-akýmsi všemohúcim, nechápem len, čo robí ešte v 21.storočí, je to smiešny prežitok, nič iné...a myslím, že absencia náboženstva a viery v akéhokoľvek Boha, by teoreticky pomohla trochu rozvinúť a posilniť morálku ľudstva-museli by sa súdiť sami a veriť "len" v seba...

na příspěvěk reagoval misterz

Příspěvek byl smazán administrátorem.

kulyk

kulyk (hodnocení, recenze)

,,všetci" to rozhodně nevieme. Celá sada ismů je založena na přesvědčení Jeana-Jacquese Rousseaua o tom, že člověk byl pokurven teprve civilizací.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, Jezinka.Jezinka

PetrPan (hodnocení, recenze)

hallelluja

No nevím,  myslíš, že tohle by  skutečně vneslo víc zodpovědnosti  do našeho konání ? Že víra v Boha je berličkou nedostatku svědomí ? Já ti mám pocit, že je to přesně naopak, ale je to zajímavá otázka, spíš z pohledu možností- jaký by byl svět např. bez křesťanství ?

na příspěvěk reagoval Z0oMb3E, hallelluja

hallelluja (hodnocení, recenze)

jj, môžeš vystrieľať polku mesta a nikto nadzemský ti to nespočíta.... hranice svojej vlastne morálky si človek určuje sám.... a ak je to za hranicami zákona a prídu mu na to, tak sa postará spravodlivosť svetská. možno

na příspěvěk reagoval Khalesi

PetrPan

dobre... teraz poviem niečo čisto hypoteticky. Zomriem a zistím, že som sa mýlil a Boh skutočne existuje. Predstúpim pred neho a on bude chcieť vysvetlenie. A ja mu poviem: "Hmmm... Bože, tak som sa mýlil, ale som racionálny človek, dal si mi rozum, ktorý som používal a slepo neveril všetkému čo mi kto povedal. Ty si vševediaci, a teda vieš, že na to aby som v Teba veril si mi poskytol málo dôkazov." Ak je teda ten Boh skutočne dobrý a dokonalý, musí to zobrať. Ak to nezoberie, nech ide do piče :)

na příspěvěk reagoval PetrPan

Příspěvek byl smazán administrátorem.

hallelluja (hodnocení, recenze)

Protinázor, Geo.... Nebol by svet lepším miestom bez náboženstva a o učení o nadpozemskom živote (v akejkoľvek forme)?? Žiť s vedomím, že NIE JE žiadna druhá šanca, nie je žiadna večná spravodlivosť s veľkým S..... Skrátka, keď niekomu dojebeme život, dojebeme ho definitívne. Nevnieslo by to viac ZODPOVEDNOSTI do konania jednotlivca??

na příspěvěk reagoval PetrPan

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

a ty slovom "možno" dokazuješ existenciu karmy ? :))) "Možno" sa narodili do milionárskych rodín a užívajú si 20 Playmate na jachte v Karibiku... je to 50:50

PetrPan (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

No a přesně o to mu nejde, řekl bych,  a věřím i tomu, že když na něj někdo nadává, tak je mu to  naprosto šumák:) Věřím v to, že to čemu říkáme svobodná vůle či svědomí  je to co ho zajímá, to jak s tím nakládáme, jak se podle toho řídíme, co děláme či neděláme. Myslím, že nepotřebuje aby mu někdo lezl do prdele, ale pokud něco , tak abys žil tak, že až ti zazvoní hrana, mohl sis říct, jo kurva stálo za to a cejtím se dobře.  A pak přijde ten hlavní rozdíl v tom čemu věříš ty či já.. jen odhaduju, předpokládám - smrt je po tebe šlus, zahsnuto, konec .. no já věřím tomu, že ne - a tady se oba můžeme bavit jen o tom čemu věří či nevěří ten druhý - vše bohužel končí u víry, je mi líto ( pro tebe možná prozatím, protože věříš :)) že i na to jednou přijdeme.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

mesie

mesie (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

Ja bych to rekla vlastne uplne jednoduse. Kdyz clovek veri v karmu, vraci se mu zlo zpatky na tomto svete. Pokud veri v boha, vraci se zlo az po smrti. Tedy nejjednodusim resenim je: Cely zivot ver v boha a tesne pred smrti zacni verit v karmu ;)

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

27.11.2013

Můžete za tím vidět snahu tvůrců vytěžit ještě pár dolarů z už tak úspěšného projektu. Ale možná jde jen o to, aby bylo slovo Boží zprostředkováno dalším divákům. Ehm. Tak nebo tak, stanice History… (více)