Člověk proti světu

(pořad)
  • Velká Británie Man Vs World
Reality-TV
Velká Británie, 2013, 60 min

Člověk proti světu představí Roba Bella – dobrodruha, atleta, inženýra -, který se bude muset přemístit z bodu do bodu nejzajímavějšími a nejdynamičtějšími krajinami. Má to však jeden háček: není dovolen žádný motorový pohon. Na cestě je možné použít jen lidskou sílu, s výjimkou malé pomoci od matky přírody. Každý den bude Rob vstávat za úsvitu, připraven na další výzvu. Slézání kaňonů, paragliding a sjíždění hor na kole, kanoistika na bílé vodě, coasteering (slézání horských pobřeží) nebo sjíždění hor na prkně, Rob udělá vše, co bude potřeba, aby se dostal do dalšího cíle před západem slunce. Jeho cesta povede zajímavými terény v Jižní Africe, Polsku, České republice a ve Velké Británii. Cestou se Rob setká s mnoha odborníky a průvodci i s jejich nápady a technikami, které mu pomohou při jeho cestě po pobřeží, přes útesy, hory a říční soutěsky. Každá destinace přinese nové výzvy a otestuje Robovy nervy. Na druhou stranu uvidí svět ze zcela nové perspektivy. (oficiální text distributora)

Everyone

Videl jsem jeden dil z anglickeho Walesu, kde me adrinalinem zasahl "let" (zaveseni na lanovce Zip World) v bridlicovem lomu Penrhyn Quarry. Az pojedu do Walesu, tak toto rozhodne neminu. Diky za inspiraci Man Vs World. ()