Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

marhoul

Šleha! Emoce po shlédnutí směle přirovnám ke stavu po prvním Forrest Gumpovi, přičemž epikou tyhle dva filmy srovnat nelze. Ale oba mají velké srdce a nádhernou duši. Krásný film. Okouzlujicí Kathy Bates a její hláška: "..už nejsem holka z hororu" mě nesmírně pobavila. Měla jsem ji ráda, ale po rajčatech ji miluji. Nevím, nakolik film osloví chlapy, nebo omladinu, ale dámy, které už o životě něco víte, neváhejte. Máte možnost vidět parádní příběh, na který jen tak nezapomenete. ...krotitelka včel... ()

aluna

Komediální drama jako život sám mimo jiné o tom, jak jedna stařenka a její příběhy pomůžou ženě ve středních letech změnit její nudnej život k obrazu svému. Towanda!!!! Ale to opravdu MIMO JINÉ, protože témat a problematik je tady nespočet a každej si najde tu, která mu utkví nejvíc. Film o životě, smrti, lásce, přátelství, odhodlanosti, obětování, rasismu, tajemství a o barevnosti lidskej charakterů, kdy účel někdy světí prostředky..... ()

anniehall

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. O síle přátelství, síle ženy a v neposlední řadě o tom, že věci či lidé s námi žijí tak dlouho, dokud na ně vzpomínáme a vyprávíme o nich. Nádherně hřejivý a konejšivý film s excelujícími představitelkami všech čtyř hlavních rolí a skvělou hudbou Thomase Newmana. Kombinace Kathy Bates a Jessica Tandy byl šťastný tah režiséra Avneta, který tenhle svůj snímek dosud nepřekonal. ()

Kimon

Někdy už to tak v životě přijde, že stáří prožíváme osamoceni v nějakém zastrčeném domově důchodců bez návštěv dětí a bez přátel, se kterými by jsme si rozumněli. Jiní zase prožívají pomalu stárnoucí život v manželství vcelku neuspokojivém a nudném a hledají změnu. Když se pak vyskytne šťastná náhoda, která ovlivní takové bezútěšné životy, můžeme mluvit o životním štěstí. Prožívejte filmové životní štěstí spolu s Ninny a Evelyn a vychutnávejte si pocit radosti, který vám na konci příběhu zaplní celé vaše srdce. Mám rád filmy, které mi mají co říct a mohou dát mimo jiné novou sílu i chuť do života. A nejenom mě, ale všem lidem. Tento film patří mezi ty, na které nezapomenu. ()

Hal_Moore

Nejdůležitější tajemství šťastného života je přátelství, alespoň tak jsem to zde slyšel. A o tom celém Smažená zelená rajčata jsou, o přátelství. Přátelství mezi dvěma mladými ženami, přátelství mezi běloškou a černochem v dobách, kdy byl Ku-Klux-Klan na vrcholu (dvacátá léta), nenávisti mezi těhotnou manželkou a násilnickým manželem, přátelství mezi náhodou dohromady svedenými, dvěma naprosto cizími ženami v letech. Nádherná nostalgická atmosféra, spousty a spousty žen, rasismus, láska a nenávist. Jedna z prvotin Thomase Newmana, prvotina Jona Avneta, nespočet zajímavých postav... Jednou si budu muset tu předlohu přečíst, a už se těším, až ochutnám smažená zelená rajčata. Barbecue však vynechám. ()

• Thomas Newman získal za hudbu k filmu cenu BMI Film Music. (Terva)
  • Kathy Bates (Evelyn) a Mary Stuart Masterson (Idgie) oslavujú narodeniny v rovnaký deň - 28. júna. (misterz)
  • Režisér Jon Avnet počas natáčania premenoval Mary-Louise Parker na "Lou" a Mary Stuart Masterson na "Stu", pretože ich mená sú si veľmi podobné a on ich musel často oslovovať. (misterz)