Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Anderton

Príjemný film, ktorého ústrednou témou je smrť. Avnetovi a Sobieski sa ale tento paradox nerozpadol pod rukami a film prekvapivo funguje a to v oboch dejových líniách. Tá z minulosti je zaujímavejšia, ale aj rozťahanejšia, pričom rozprávanie v retrospektíve dodáva sympatickému dielku na príťažlivosti. Inak povedané, s jednou súvislou dejovou líniou by to bola trochu nuda. Zaokrúhľujem trochu neobjektívne smerom nadol, ale asi najmä z toho dôvodu, že sa k Rajčinám zrejme už nikdy nevrátim. 70% ()

anniehall

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. O síle přátelství, síle ženy a v neposlední řadě o tom, že věci či lidé s námi žijí tak dlouho, dokud na ně vzpomínáme a vyprávíme o nich. Nádherně hřejivý a konejšivý film s excelujícími představitelkami všech čtyř hlavních rolí a skvělou hudbou Thomase Newmana. Kombinace Kathy Bates a Jessica Tandy byl šťastný tah režiséra Avneta, který tenhle svůj snímek dosud nepřekonal. ()

MM_Ramone

Zelenina nepatrí zrovna medzi moje obľúbené potraviny. No a rajčiny nejem skôro vôbec. Avšak "Smažené zelené paradajky" sú mimoriadna pochúťka. Špecialita. Nie síce gurmánska, ale filmová zaručene. Nádherný snímok, v ktorom sa nenásilne prepletajú dve časové línie, ma úplne dostal. Celých stotridsať minút som nemohol od neho odtrhnúť oči a s otvorenými ústami, plne ponorený do deja, som čakal ako to všetko dopadne s hrdinkami tejto ženskej drámy. Úžasné herecké výkony, výborná réžia, hlboký, ľudský námet... dokonalé. ***** ()

blackrain

Krásný film, který byl úsměvný, ale i dojemný. Všechno v něm bylo odvyprávěno s takovou lehkostí, nadhledem a velkou dávkou lidskosti. Vždycky mě nakopne a pohladí po duši. Vlastně na mě zapůsobí úplně stejně jako Forrest Gump. Pokud bych si někdy měla vybrat mezi těmito dvěma filmy, tak se budu rozhodovat velmi těžce. Kathy Bates byla výborná a stejně tak Jessica Tendy. Předlohu jsem nečetla. Budu to muset udělat. Towanda. ()

Kimon

Někdy už to tak v životě přijde, že stáří prožíváme osamoceni v nějakém zastrčeném domově důchodců bez návštěv dětí a bez přátel, se kterými by jsme si rozumněli. Jiní zase prožívají pomalu stárnoucí život v manželství vcelku neuspokojivém a nudném a hledají změnu. Když se pak vyskytne šťastná náhoda, která ovlivní takové bezútěšné životy, můžeme mluvit o životním štěstí. Prožívejte filmové životní štěstí spolu s Ninny a Evelyn a vychutnávejte si pocit radosti, který vám na konci příběhu zaplní celé vaše srdce. Mám rád filmy, které mi mají co říct a mohou dát mimo jiné novou sílu i chuť do života. A nejenom mě, ale všem lidem. Tento film patří mezi ty, na které nezapomenu. ()

• Režisér Jon Avnet počas natáčania premenoval Mary-Louise Parker na "Lou" a Mary Stuart Masterson na "Stu", pretože ich mená sú si veľmi podobné a on ich musel často oslovovať. (misterz)
  • V závěru filmu je v několika záběrech možné zahlédnout mikrofon. (Terva)
  • Kathy Bates (Evelyn) a Mary Stuart Masterson (Idgie) oslavujú narodeniny v rovnaký deň - 28. júna. (misterz)