Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Phobia

Silný příběh o ženách a převážně pro ženy, přesně takový film, jaký mám ráda: s chvilkami dojemnými k pláči i vtipnými k popukání, úsměvné scény střídají napínavé, najdeme téma rasové nesnášenlivosti, domácího násilí, touhy po svobodě, po lásce. Bonusem jsou vynikající herecké výkony zejména hlavních představitelek. Dobrý scénář + dobrá režie + dobrá hudba + dobří herci = dobrý film (a dobrý tentokrát neznamená za 3). Možná to mohlo být malinko kratší... a možná ne. 91% ()

Defaultovna

No, to som si zase dala. Smažené zelené rajčiny sú klasickou americkou drámou rokov deväťdesiatych: Ide o ťažko sentimentálny, pri srdci hrejúci, estrogénom prešpikovaný film, na ktorý sa mimoriadne dobre pozerá, atmosféra rozprávaného príbehu je úžasná a podfarbená skvelou (ako sme si už u Newmana zvykli) hudbou. Všetky ženské hrdinky sú očarujúce a dostane sa nám aj chvíľkového napätia pri rozuzlení vražedného prípadu. Filmu udeľujem 9 z 10 presmrkaných vreckoviek. TOWANDA! ()

Malarkey

Naprosto upřímné a lidsky silné rodinné drama z devadesátých let, které Amíci v té době uměli a uměli do něj dát patřičný nádech jedinečnosti a epičnosti, čímž si vydobili slávu a popularitu i u nás. Jen škoda, že Smažená zelená rajčata jsou z podobného těsta a známostí jsou silně v pozadí. Nezaslouží si to. ()

KajusaK

Dokonalý film, který jsem pořád odkládala a odkládala. Jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala na něj podívat. Herecké složení bylo vlastně převážně ženské až na menší výjimky ale úžasné herecké výkony! Hlavně M.L. Parker a M.S. Masterson. Krásná doprovodná hudba po celou dobu filmu, spousta dojemných slzných scén ale také vtipných. Občas dokonce drama. Zakončení s vysvětlením dokonalé i když předvídatelné. 5* ()

Kimon

Někdy už to tak v životě přijde, že stáří prožíváme osamoceni v nějakém zastrčeném domově důchodců bez návštěv dětí a bez přátel, se kterými by jsme si rozumněli. Jiní zase prožívají pomalu stárnoucí život v manželství vcelku neuspokojivém a nudném a hledají změnu. Když se pak vyskytne šťastná náhoda, která ovlivní takové bezútěšné životy, můžeme mluvit o životním štěstí. Prožívejte filmové životní štěstí spolu s Ninny a Evelyn a vychutnávejte si pocit radosti, který vám na konci příběhu zaplní celé vaše srdce. Mám rád filmy, které mi mají co říct a mohou dát mimo jiné novou sílu i chuť do života. A nejenom mě, ale všem lidem. Tento film patří mezi ty, na které nezapomenu. ()

• Casting Society if Amerika udělila Davidu Rubinovi cenu Artios za nejlepší casting pro hraný film. (Terva)
  • V závěru filmu je v několika záběrech možné zahlédnout mikrofon. (Terva)
  • Nancy Moore Atchison získala za svůj výkon cenu Young Artist v kategorii nejmladší herečka pod deset let. (Terva)