Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Sheldra

Teda receptem na štěstí bych to asi nenazvala, ale je to náramná pohodovka, to teda jo. Avnetovi sice chvíli trvalo, než se našel, takže prvních 20 minut působí trochu chaoticky, ale jen co se mu to povedlo, začalo to šlapat vskutku parádně. Retrospektivní část příběhu je fantastická, ústřední duo je perfektní a celkově bych to viděla na čistých 5*...jenže ta část v přítomnosti mi připadá jak Klub odložených žen v kombinaci s Ally McBeal nebo co, a nebýt fantastické Jessicy Tandy, docela bych se nudila. Tak to zaokrouhluju na 4*. PS Zajímalo by mě, jak asi chutnají ta smažená zelená rajčata. Tipuju, že dobře. ()

Anderton

Príjemný film, ktorého ústrednou témou je smrť. Avnetovi a Sobieski sa ale tento paradox nerozpadol pod rukami a film prekvapivo funguje a to v oboch dejových líniách. Tá z minulosti je zaujímavejšia, ale aj rozťahanejšia, pričom rozprávanie v retrospektíve dodáva sympatickému dielku na príťažlivosti. Inak povedané, s jednou súvislou dejovou líniou by to bola trochu nuda. Zaokrúhľujem trochu neobjektívne smerom nadol, ale asi najmä z toho dôvodu, že sa k Rajčinám zrejme už nikdy nevrátim. 70% ()

Phobia

Silný příběh o ženách a převážně pro ženy, přesně takový film, jaký mám ráda: s chvilkami dojemnými k pláči i vtipnými k popukání, úsměvné scény střídají napínavé, najdeme téma rasové nesnášenlivosti, domácího násilí, touhy po svobodě, po lásce. Bonusem jsou vynikající herecké výkony zejména hlavních představitelek. Dobrý scénář + dobrá režie + dobrá hudba + dobří herci = dobrý film (a dobrý tentokrát neznamená za 3). Možná to mohlo být malinko kratší... a možná ne. 91% ()

danliofer

Člověk občas musí vidět film, jako jsou Smažená zelená rajčata, který prostě pohladí po duši a dá zapomenout strastem běžného života, stejně jako vyprávění Ninny pomohlo Evelyn... asi vím, proč jsem si na tento snímek počkala víc než deset let... některé filmy zrajou jak dobré víno... a člověk k nim dozrává... a v ten správný čas se věci sejdou tak, jak se to stává jen v těch pohádkových filmových příbězích, po nichž máte chuť ochutnat smažená zelená rajčata v reálu... ()

Defaultovna

No, to som si zase dala. Smažené zelené rajčiny sú klasickou americkou drámou rokov deväťdesiatych: Ide o ťažko sentimentálny, pri srdci hrejúci, estrogénom prešpikovaný film, na ktorý sa mimoriadne dobre pozerá, atmosféra rozprávaného príbehu je úžasná a podfarbená skvelou (ako sme si už u Newmana zvykli) hudbou. Všetky ženské hrdinky sú očarujúce a dostane sa nám aj chvíľkového napätia pri rozuzlení vražedného prípadu. Filmu udeľujem 9 z 10 presmrkaných vreckoviek. TOWANDA! ()

• Casting Society if Amerika udělila Davidu Rubinovi cenu Artios za nejlepší casting pro hraný film. (Terva)
  • Thomas Newman získal za hudbu k filmu cenu BMI Film Music. (Terva)
  • V závěru filmu je v několika záběrech možné zahlédnout mikrofon. (Terva)