celticek

Ale jo, dobré to bylo. Přímočaré, každému je hned jasné, jak to dopadne a že nejtvrdší bývá trenér na ty nejschopnější. Vracet se k filmu ale člověk nemusí, zas úplně na větvi z toho nejsem. ()

GudMen

Dokud se jeden hlouběji nezamyslí nad posláním, které z toho vyplývá, tedy že se vlastně nic moc neděje, když si to sem tam pár kluků hodí, protože teprve když jsme drceni, vydáváme ze sebe to nejlepší, jak by pravil klasik, tak se u toho poměrně dost baví a má potřebu bubnovat, i když to nikdy předtím nedělal. Každopádně oceňuji nasazení despotického Simmonse i živelného Tellera. ()

Maniik88

Film nie pre každého. Komu ale sadne, bude výsostne spokojný. Výborní obaja hlavní predstavitelia a najmä Simmons bol super a zaslúžený Oscar pre neho. Psychologický súboj dvoch posadnutých skvelých umelcov prevláda celý film, keď raz má navrch jeden a inokedy zas druhý. V tomto filme musím ešte raz vyzdvihnúť herecké výkony a záverečné bubenícke vystúpenie muselo dať parádne zabrať vôbec natočiť. Taktiež strih, kamery a režisér zvládli výborne priblížiť stres, hru, napätie, fakt skvelá práca. Originálny počin. ()

Blutarg

Dobrý film na 4 hvězdy, ale ten otevřený závěr mi tam neseděl... Něco tomu na závěr chybělo, ale nevím, co přesně. ()

neo250

Tomuto filmu som neprišiel nejako na chuť, neustále bubnovanie z čoho ma začala bolieť hlava. Mladý bubeník sa chce stať slávnym a spraví pre to všetko. Jeho talent si všimne dirigent, ktorý ho chce do svojej skupiny aby vyhrával súťaže. Lenže dirigent aplikuje divné metódy na svojich zverencov aby boli najlepší. Samé bubnovanie, ziapanie, ponižovanie. Dej sam o sebe bol dobrý ale to asi všetko. ()

Marator

Kdyby na mě někdo pořád takhle řval, tak uteču za devatero hor a devatero řek. Andrew ale ne. Chtěl být ten nejlepší. Na úkor toho, že bude bez přátel a přítelkyně. Jo tak to hold bývá. Těžký život muzikanta. Každopádně čekal jsem nudu, ale ta nepřišla. Skoro celý film jsme byl napjatý a vhypleštěný! A na konci dolšo i na husí kůži. ()

papadoce

Nesúhlasím. To, že spoznáte za štvrť taktu v dave (ne)talentovaných hudobníkov čierneho Petra, ktorý hrá podľa vás falošne vám nedáva právo byť arogantný kokot. A naopak to, že ste kardinálny arogantný kokot dáva komukoľvek právo rozbiť Vám hubu, vykopnúť zo školy, či spáchať na Vás atentát paličkou. Dobré hudobné drama, ale osobne ma Birdman oslovil viac, aj keď ho tunajšia väčšina odpísala. A áno J.K. Simmons si za úlohu kokota zaslúžil Oscara. Ťažko nedocenený herec dostal svoju šancu a využil ju. Gratulujem. Po pol roku a treťom pozretí mením svoje hodnotenie, pretože až po treťom pozretí som pochopil absolútnu kvalitu tohto snímku. Amen. ()

Looka

65% vášeň, respektive motivaci, k tomu nechat se absolutně ponižovat nechápu. S hlavní postavou tedy nemohu soucítit ani ji litovat, či co vlastně? ()

JeanMarthan

Naprosto precizní záležitost pevně stojící na hereckých výkonech, střihu, příběhu a především hudbě! Hudba to je samostatný element. Hudba je šaman, co tě převede do jiných sfér. Hudba konejší pokud ji posloucháš, ale hudba dokáže pekelně bolet, pokud ji děláš! A chceš-li být nejlepší, musíš daleko za práh bolesti a sebeobětování. Posledních asi patnáct minut filmu jsem prožil v transu a tělo se mi samovolně hýbalo do rytmu! Za to bych dal klidně šest hvězdiček! ()

Oudee33

Tady je vidět, že kolikrát vůbec nesejde na tématu, jelikož k jazzu mám vážně daleko... Ale stejně jako si snímek bere na paškál téma jak dostat z člověka to nejlepší, tak i sám jde příkladem, jede pěkně naplno a předvádí něco mimořádného. 80% ()

biergof

Miles Teller je možná nejlepší herec nové generace hollywoodu, dokáže zahrát šprta, drsňáka, maniaka i maminčina mazlíka. Whiplash je možná nejlepší film současnosti! Prostředí jazzu mohl vystřídat box, fotbal, matematická olympiáda...i tak by to fungovalo. Ten nejlepší chce toho nejlepšího a to něco stojí! Jen mě zamrzel soundtrack na vinylu, kde ponechali rozhovory a hudba je spíše na pozadí, více než je zdrávo. Nevadí. ()

Belsazar

Rychlejc to vážně zahrát nedovedeš, ty zmrde žiďácká? / Muzice se musí přinášet oběti, to je dokázáno životními osudy těch největších muzikantů. A být dobrým člověkem nejde ruku v ruce s tím být dobrým dirigentem. ()

Pulper

Tenhle film se mi hodnotí obtížně. Snaží se sdělit dvě protichůdné věci. Jak hrozně může člověka zničit touha po dokonalosti a obětuje jí vše, a naopak, že máte obětovat vše, abyste byli co nejlepší. Hlavní hrdina je zahrán dobře, pan dirigent je neskutečný kokot, a některým scénám s jeho buzerací upřímně až tak nevěřím (vyhození trombonisty). Sekvence s bubnováním jsou úúúúúúúúúúúúúžasné. Autonehoda naopak byla už trochu přes čáru. Závěrem si asi nejvíc odnesu poznatek, že bicí se taky dají ladit samotnými bubeníky, což jsem opravdu netušil. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona