Film vypráví skutečný příběh Brandona Burlswortha (Chris Severio), který už od dětství sní sen o kariéře profesionálního hráče amerického fotbalu. Díky svému úsilí, tvrdému tréninku a také podpoře svého bratra Martyho (Neal McDonough) a matky (Leslie Easterbrook) se z role náhradníka dostává do role opory mužstva. Jeho slibně rozjetou kariéru však zastavila tragická autonehoda. Snímek začíná Brandonovým pohřbem a je vzpomínkou na celý jeho život od obézního dítěte s velkým snem až po čerstvě draftovaného hráče do NFL. (fisus)

StarsFan

Hlavní hrdina vstupuje do příběhu jako poctivý, nevýrazný, ostýchavý kluk a odchází z něj jako poctivý, nevýrazný, ostýchavý kluk. Nulový vývoj osobnosti, který mě následně vedl k nulovému zájmu o jeho osobu. Což je u sportovního filmu, jehož hlavní podstatou je snaha přesvědčit diváky, aby protagonistovi fandili, docela výrazný problém. ()

brumbrum

Skvele! A je mi smutno, ze kolko duchovnych (duchovnych, nie dusevnych podotykam) mrzakov sem pise capiny. Ale vdaka aj za to, stacilo par raz precitat "debilna nabozenska agitka" a uz som mal zarucene, ze to bude super :-D! Co viac chce dnesny unudeny gaucovy wurst? Mlady clovek s idealmi, podla ktorych sa snazil zit az do konca, bude drazdit debilneho sudruha, coz je skuskou spravnosti. 5* v pohode ()

Arsenal83

O splnenom sne. Ale len na krátko. Z nuly sa môžeš stať hrdinom a potom byť hrdinom dlho, predlho, len to už nejak necítiš. Pre mňa lepší kúsok bol ten s Bullock - Splnený sen - ale aj o tom sa ukázalo, že bol prepálený a končí žalobami od nenažrancov. Tento obsahuje aj kresťanské základy, čo mne vôbec nevadí, ale vzťah k športu buchnátovania si neviem akosi získať, postava mi nesympatizovala a stále ma viac zaujíma to nevysvetlené - ako sa ten chlapec a z akého dôvodu dostal do protismeru, pretože to doteraz nie je akosi vysvetlené a nehoda bola jednoznačne jeho chybou. ()

hujerita

Celkom fajn. Ešteže nám od začiatku bolo povedané že sa dlho nedožije . inak neviem, asi by som šiel s hodnotením dole. prestrihať to trocha a bolo by to o hviezdu lepšie. predsa len 2 hodiny je dosť aj na koňa. Športové filmy mám rád a preto tie tri. Možno časom sa dá ísť vyššie, lebo príbeh toho chlapca je veľmi inšpiratívny a takých dobrých ľudí je málo. ()

Aljak

Pekné, motivačné, inšpirujúce. Aj keď americký futbal takmer vôbec nesledujem, ale v podstate je to celkom pozoruhodný šport, hoci v našich zemepisných šírkach nemá žiadnu tradíciu, a teda ani popularitu. Ale treba uznať, že šport je to vysoko taktický a tým pádom aj atraktívny. Príbeh Brandona Burlswortha bol zaujímavý a inšpiratívny. Bohvie ako by jeho kariéra pokračovala, keby bolo keby. Škoda, že sa nedožil ani svojej premiéry v NFL, keď už dal do toho toľko času, snahy a úsilia. Film bol pekný, mal aj ten rodinný rozmer, čo ma svojim spôsobom celkom potešilo, že to išlo aj týmto smerom a nemotalo sa to stále len v tom športovom prostredí. Neviem do akej miery bol film fakticky presný, ale niektoré veci mi predsa len prišli dosť prehnané. No a za tú duchovnú agitáciu v záverečných scénach (toto fakt nemusím!) ide hviezda dole... ()

• Po smrti Brandona Burlswortha rodina a priatelia založili nadáciu Brandona Burlswortha na počesť jeho pracovnej etiky a kresťanských hodnôt. Poslaním kresťanskej organizácie je podporovať fyzické a duchovné potreby detí, najmä tých, ktoré majú obmedzené možnosti. (Arsenal83)
  • Dátum vydania filmu bol pôvodne naplánovaný na 29. januára 2016. 21. januára 2016 však spoločnosť Hammond Entertainment, LLC oznámila, že vydanie filmu sa presunie na leto 2016. V tlačovej správe sa uvádzalo, že zmena bola spôsobená „ohromujúcou pozitívnou odozvou zo strany kino divákov a túžba siete národných kín premietať ho na viacerých miestach“. (Arsenal83)
  • Po závěrečných titulcích následuje několik záběrů na skutečného Brandona Burlswortha. (fisus)