Derren Brown: The Great Art Robbery

Jon Richardson

Účinkují:

Derren Brown

Rominator

Derren Brown se vsadí se sběratelem Ivanem Massowem o to, že ukradne jeden z jeho obrazů (One Day You Will No Longer Be Loved III namalovali bratři Jake a Dinos Chapmanové) v konkrétní den, čas a dokonce mu prozdradí osobu, která to provede. Pro tento úkol si Derren vybere čtyři důchodce (Rachel, Pauline, Tony a Joe), kteří pod jeho vedením mají několik týdnů, aby se k této akci připravili... Derren v průběhu show ukáže plán krádeže, ale závěrečné odhalení jak to bylo celé skutečně provedeno bylo nečekané. ()

(mOnkey)

Pokud znáte Derrena Browna, tak tušíte, že zase něco chystá. A taky že ano. Doporučuju se do The Great Art Robbery vrhnout po hlavě, protože sledovat přípravy na pokus o krádež (a následně samotnou krádež) drahého obrazu je pro většinu diváků samo o sobě velmi atraktivní téma. Pokud ovšem stále nejste přesvědčeni, maximálně někde přelouskejte obsah pořadu (např. zde) a všechny dostupné recenze, články a komentáře včetně tohoto přestaňte číst právě… teď! Vy ještě čtete? No tak okamžitě přestaňte, pokud si nechcete zkazit brilantní zážitek! Derren nemá zapotřebí nikoho lacině oblbovat, takže jak k samotné krádeži dojde, divákovi přesně vysvětlí. A tím nemyslím pouze skrze své oficiální stanovisko, ale i na příběhu o odcizení Mony Lisy. Vlastně zejména na něm. Je samozřejmé, že pro potřeby zábavního (a toto slovo je důležité) pořadu nám některé věci nejsou ihned ukázány, ale jsou nám řečeny - i když si jejich význam zprvu neuvědomujeme -, protože Derren s námi hraje v rámci možností férovou hru. Pokud mu na to tak jako já naletíte (po všech těch pořadech, co jsem s ním viděl, hanba mi!), čeká na vás v závěru nečekaně vypointovaný mindfuck a od srdce se té kulišárně zasmějete; pokud ne, troufám si tvrdit, že si i tak užijete zábavných a vtipných sedmdesát minut ve společnosti jednoho z největších sympaťáků, jaké dnes můžete na televizních obrazovkách vídat. 85% ()