Reklama

Reklama

Epizody(11)

Obsahy(1)

Studentka Mishima Lisa je velmi plachá a tichá dívka. A snad právě proto je tak snadným a lákavým terčem pro své spolužačky, které ji tak rády trápí a ztěžují její už tak těžký život s pološílenou matkou. Proto se také Lisa neustále zaobírá myšlenkami na útěk či smrt, ze stresu nemůže jíst a nechce chodit domů. Jednoho dne však do jejího života doslova vpadne neznámý ztřeštěný a velmi hlučný chlapec Touji a jeho dobrý, i když poněkud chladný a odměřený přítel Arata. Nikdo neví odkud přišli, nikdo neviděl jejich rodiče. Kdo vlastně jsou? Na tuto otázku Lisa již brzy nalezne odpověď. Během bombového útoku dvou mladých teroristů ji totiž postaví před zcela zásadní volbu – má jim pomoci v útoku a stát se tak spolupachatelkou, nebo raději sama zemřít? (EMIA)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (29)

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Po 10. díle - prozatím jen výzva. Můžete mi někdo do diskuze prosím napsat, proč (ale konkrétně) tomu nemám dát 1* (za sympatického detektiva)? Rád si poslechnu konstruktivní vysvětlení. [Update 22.03.2015]: Zapomenul jsem se zmínit, že jsem byl schopen to dokoukat a "chtěl" bych snížit hodnocení. Ale říkám si - alespoň tu grafiku ocením. Ostatní byla od poloviny neuvěřitelná slátanina. A Jeoffrey!!! Vysvětlení tvých 5*! :-D. Za naprosto stupidní, nelogickej příběh o pomstě, za bělovlasou blbku, za černovlasou blbku, za 2 postavy, které se z Free! vplížily do jiného anime: 10%.... ()

Starletka 

všechny recenze uživatele

Upřímně ani po dlouhém časovém odstupu pořád nevím jako toto dílko hodnotit. Na jednu stranu má hustou atmosféru, emoce, zajímavé postavy, pěknou animaci, skvělý soundtrack, je to napínavé a těšila jsem se na každý nový díl. Na stranu druhou některé věci byly dost nelogické a celkové vyústění bylo ... řekněme zvláštní. Kolem 7/10 ()

Reklama

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Vzít si na paškál skupinku lidí, kteří k splnění svého poměrně malicherného cíle využívají ty nejextrémnější prostředky, je odvážné. Minimálně se dostáváme k neokoukanému tématu, kdy si máme oblíbit dvojičku, která páchá trestné činy, přičemž v jádru pudla je nám cpáno, že to myslí dobře. Zpočátku mají u mně úspěch, protože detektivní zápletka je zajímavá a posouvá hlavní protagonisty do vod inteligentních postav, takže má zvědavost dostává pořádně zabrat. Bohužel, čím dál se dostáváme, tím horší to je. Některé postavy absolutně v mých očích postrádají smysl, hlavní pár protagonistů začíná kupit nepochopitelné chyby. Celou dobu jdete za svým cílem a pak najednou je vám ukradený? Asi vnímám lásku trochu jinak, co Japonci (skoro určitě, co si budeme povídat), takže je pro mě těžký vstřebat chování slečen a pak též jednoho z čísel, ale právě kvůli tomu pak seriál postrádá smysl a údernost. Samotný závěr mi přišel dost přitažený za vlasy, řekl jsem si "oukeeeej" a byl rád, že je konec. ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Komentář obsahuje náznaky spoileru. — Tento seriál je jedno velké dilema. Šin'ičiró Watanabemu a spol. se podařilo přede mě postavit opravdové dilema. Člověk totiž sleduje prvních devět dílů a postupně si říká, že tento seriál jde díl od dílu do stále většího kopru, že je v něm čím dál více chyb, nedovysvětleností a divných plot twistů, dokud nepřijdou poslední dva díly. Zejména v posledním díle se však tvůrci pokusí všechny tyto tvůrčí lapsy ospravedlnit a vytvoří silnou katarzi. A právě v tomto bodě mám před sebou dilema. Nevím, zda uvěřit tomu, že všechny tyto lapsy byly udělány záměrně, aby pak v závěru diváka čekala o to větší katarze, nebo zda tvůrci nadělali takové chyby opravdu jen z vlastní neschopnosti a dopředu moc nepřemýšleli, přičemž ke konci se jim nějakým způsobem podařilo splácat ucelenější závěr dohromady. Kdyby ty lapsy nebyly tak velké, samozřejmě bych uvěřil verzi první, neb Watanabe není žádným nováčkem na poli anime, ale právě ta po většinu seriálu šílená děravost scénáře (ať už úmyslná, nebo ne) ve mně vyvolává neustálé pochybnosti. Nejhorší totiž je, že nedokážu posoudit ani to, zda byl samotný závěr povedený. Zanechal ve mně silnou katarzi, to ano, ale už neumím říct, zda ono závěrečné vysvětlení motivů postav bylo tak strašně laciné, protože tvůrci nedokázali vymyslet dobrý konec, nebo tak skvěle promyšlené, když jednoduchost motivů a idejí hlavních postav tvoří přímo nádherný kontrast k rafinovanosti jejich činů, jimiž se celou dobu snaží říct v podstatě banální věc. Abych však jen nespekuloval nad tím, čím si nejsem jist, stálo by teď za to napsat, čím si jistý jsem, ať se to má tak či onak. Jistý jsem si tím, že všeobecné neumětelství Lisy je přehnané, netečnost Japonska (a ostatně i USA) vůči činům Five je až příliš velká, hudební stránka seriálu je vynikající (dobrý opening, ještě lepší ending a ještě mnohem lepší OST od Jóko Kanno), kresba i návrhy postav jsou pěkné a časté srovnávání s Death Note je trochu mimo (zejména kvůli naprosté odlišnosti motivů pachatelů). Shrnuto podtrženo, u tohoto seriálu si vážně nejsem skoro ničím jist, a tak zatím nemůžu hodnotit. Nevím, zda se mi vlastně líbil, nebo ne, zda byl tak zatraceně dobrý, nebo byl tak strašnou slátaninou. Jde o jednu z mála záležitostí, v níž se dokážu plně identifikovat jak s uživateli, kteří hodnotí 1* (ne s těmi, jež hodnotí odpad!, protože odpad! si seriál už jen kvůli hudbě Jóko Kanno nezaslouží), tak s těmi, jež hodnotí plným počtem. Asi si budu muset nechat názor nějakou dobu uležet v hlavě. — Edit: Nakonec volím zlatou střední cestu, a to sic 3*. ()

mandelbrot odpad!

všechny recenze uživatele

Morálně odpudivé dílo, prezentující destrukci jako legitimní způsob, kterým můžou společností ublížení upozornit na své příkoří a dojít pochopení ostatními. Nejen to, dokonce můžou sloužit podobně postiženým jako inspirace a dodat jim naději lepších zítřků. Nijak přitom není vysvětleno proč jsou tak extrémní prostředky nutné, nedojde k žádnému zvážení jakýchkoliv alternativ. Absentuje také zaobírání se důsledky útoků na společnost, naopak je nám stále vtloukána do hlavy absence obětí na životech (dle mého názoru vysoce nepravděpodobná) snad aby si divák neuvědomil, že hlavní postavy nejsou žádní hrdinové bojující proti opresivnímu režimu ale pouze nezodpovědní spratci, kteří pobaveně hrají vražedné hry s celým národem. Glorifikace něčeho takového nemá daleko k schvalování činů šílených střelců a lidí posílajících antrax v dopisech. Seriál se patrně chtěl vyjadřovat k hrozbám nacionalismu, těžkostem mladé generace a nerovnému vztahu Japonska a Spojených států, výsledné poselství - jakkoliv je asi nechtěné - je ale naprosto pomýlené a odporné. ()

Galerie (117)

Zajímavosti (1)

  • Dva neexistující teroristé zveřejňují videa, kde vystupují jako Sfingy. Sfinga je mýtická bytost, která každému, kdo zabloudil k městu Théby, dá otázku. Pokud ji zbloudilí neuhádne, sfinga ho zahubí. Pokud ano, zahubí se sama. V tomto případě je to podobné, až na to, že místo zahubení se jedná o výbuch bomby. (Natami)

Reklama

Reklama