Salamandr

Jedna obyčejná poklidná neděle, ve které je vykradena soukromá banka Jonkhere. Z 800 schránek bylo vyloupeno pouze 66 přesně vybraných schránek. Ostatní schránky zůstaly nedotčeny. Zmizely osobní věci, tajnosti, peníze v hotovosti a šperky. Vlastníky schránek jsou významní politici, magistrátní úředníci, obchodníci, a dokonce i vysocí armádní důstojníci. Majitel banky Jonkhere krádež policii neohlásí, a naopak zametá stopy po vloupání. Mezitím detektiv Paul Gerardi dostává tip od dávno zapomenutého informátora na zločin v bance Jonkhere, který se vlastně „nestal".
Vysoce hodnocený belgický dvanáctidílný seriál Salamandr je o prorůstání organizovaného zločinu do nejvyšších pater politiky, obchodu, justice a dokonce i armády. Účast v seriálu přijali renomovaní belgičtí a holandští herci. (Česká televize)

skipik12

Uplne obycejny, tuctovy serial- neurazi, nenadchne. Ztraceny cas pro me. Max 50%. Spousty kriminalistickych chyb, nekde zbytecne prehnane- knez co se hacknul do narodni banky- vysmech. Kdo tomuhle dal vic jak dve hvezdy opravdu nevidel zadny poradny serial a necha se krmit tema srackama co do nas nase televize cpou za ceckove serialy. Aspon ze to CT davala po dvou dilech. Ostatni televize by to rozhazely aspon na 3 mes.:) Pokud chce nekdo super serial tak treba The Company, House of card (oruginal ale i USA remake). a dalsi staci se trosku porozhlednout. Tohle bylo vazne trapne, hodne moc. Vystihl to presne uzivatel Ruda.neck. ()

MrsAngel

Seriál se mi velmi líbil, bylo napínavé sledovat jak policista Gerardi odhaluje zkorumpovaný systém. Hlavní hrdina sympatický, připomínal mi komisaře Cattaniho z Chobotnice, jak už tady někdo zmiňoval. Děj plynul pěkně pozvolna, jen v posledním díle to bylo takové uspěchané, ale jinak spokojenost. Dobrá hudba, líbily se mi úvodní titulky se shrnutím minulého děje. Pobavilo mě, že jedna z postav, údajný finanční poradce, se jmenoval Klaus. ()

Martazoe

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak celý příběh dostal docela spád a dalo se na to dívat, chvílemi to bylo velmi napínavé. Celkově jsem tedy spokojená, protože jsem viděla kvalitní krimi seriál, který měl ale poněkud černo-bílé vidění věcí, to mi trochu vadil. Hlavní postava mi ovšem byla velmi sympatická, protože to nebyl žádný Rambo, ale normální týpek, kterému šlo o spravedlnost a potrestání hajzlíků a byl schopen zapřít svoje ego a bojovat za hodnoty, se kterými si ostatní hlavu příliš nelámou. ()

PRINC1

Ani se mi nechce psát komentář vše je tak pomalý a jednoduchý , kopie Chobotnice docela jsem se nudil ale mafie je koukám všude stejná , i v Belgii jde natočit krimi seriál na který se dá koukat . ()