Reklama

Reklama

Mozart in the Jungle

(seriál)
Trailer
Komedie / Drama / Hudební
USA, (2014–2018), 18 h 16 min (Minutáž: 23–31 min)

Hudba:

Roger Neill

Hrají:

Gael García Bernal, Lola Kirke, Malcolm McDowell, Saffron Burrows, Bernadette Peters, Hannah Dunne, Peter Vack, Bob Dishy, Makenzie Leigh, Nora Arnezeder (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Sex, drogy a klasická hudba - toto spojení ukazuje, že co se děje za oponou symfonie, může být stejně fascinující jako to, co se děje na jevišti. (..Lucas..)

Videa (2)

Trailer

Recenze (22)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Pilot:Téma si tvůrci rozhodně vybrali zajímavé a náhled do zákulisí symfonického orchestru rozhodně skýtá velký potenciál. Tvůrci jakoby si však nebyli vědomi, že tímto pilotem mají nalákat co nejvíce potenciálních diváků a většinu hereckých trumfů a jejich hodně zajímavé postavy ukáží divákům jen na pár minut. Místo toho se věnují té nejméně zajímavé a i ty humorné pasáže jim vycházejí jen tak napůl. Další díly bych ovšem rozhodně zkusil. Obávám se ale, že se jich nedočkáme. 60% ()

SamVimes 

všechny recenze uživatele

Žánrově má Mozart in the Jungle asi nejblíže k dramedy, ačkoliv tu nejsou vyloženě sitcomové gagy, ani žádné velké drama, ale hlavně všudypřítomná pozitivní energie (ačkoliv nějaké ty problémy nebo podrazy mezi muzikanty se samozřejmě taky najdou). Byť se seriál propaguje mottem "sex, drogy a vážná hudba", ve skutečnosti to zas taková divočina není a i když na všechna tři slibovaná potěšení pravidelně dochází, není to nic explicitního (tedy, vážná hudba tam samozřejmě explicitní je, sex a drogy už moc ne). V tomto ohledu další Entourage či Californication nečekejte. Z řad herců samozřejmě exceluje zkušený veterán Malcolm McDowell, ale mnohem víc pozornosti na sebe strhává mírně exotický Gael García Bernal, jenž přesně ztvárňuje temperamentního umělce, který je přitom živoucí a dýchající lidskou bytostí, není redukován na schematickou figurku „podivínského umělce“. Však si za to taky zaslouženě odnesl Zlatý glóbus. A konečně je třeba zmínit i Lolu Kirke v roli Hailey, divákovy průvodkyně zákulisním světem vážné hudby a všech jejích nevážných aspektů. Na filmová a televizní ocenění to sice není, ale za tak okouzlující ztvárnění mladé talentované ženy, jíž by mohl svět ležet u nohou, si zaslouží přinejmenším naši pochvalu. Pro vychutnání si nabízené podívané ani není potřeba mít rád vážnou hudbu, stačí mít vztah k hudbě obecně. Láska k ní totiž prostupuje celým seriálem a to se daří přenášet na diváka bez ohledu na to, jestli tíhne víc k rozmáchlým symfoniím nebo k tvrdým kytarovkám. Zmínku si zaslouží i povedená znělka, v každém díle trochu jiná a vždy si hrající se zvuky klasických nástrojů a abstraktními vizualizacemi. Povedených hudebních seriálů v televizi moc není, Mozart in the Jungle mezi ně však bezesporu patří. Není to seriál, který byste za každou cenu museli vidět, není to brilantně vystavěné drama ani perfektně vypointovaná komedie, ale prostě velice příjemná, feel-good záležitost, která vám nevyvolá zvýšený tep strachem o postavy ani křeče od smíchu, ale spokojený úsměv. Nic víc, nic míň. Ale ono to vůbec není málo. ()

Reklama

Mlle 

všechny recenze uživatele

Pilot I. série je ze všech dílů nejhloupější a nejbulvárnější, nenechte se odradit. Je to příjemná, lehce excentrická, přátelská orchestrální fantazie, taky trochu lovestory, nic moc střízlivě uzemněného či smrtelně realistického (charaktery ovšem jako by mnohým hráčům z oka vypadly). Kompetice extrapolovaná v I. sérii do komického extrému i zábavné nápady v II. sérii jsou určitě plus. Seriál srší optimismem, má grandiózní šmrnc, pohltivé tempo, hravý humor, dojemné chvilky, sympatické herce a pochopitelně ten nejlepší (i když hitovkový) soundtrack. „The orchestra is my family. I won’t let anyone or anything hurt it.“ ()

sharky 

všechny recenze uživatele

Dramedy je těžkej žánr, možná vůbec nejtěžší. kvalita jednotlivých dílů je jak na houpačce, nebo možná lépe řečeno na horské dráze, ale nelze tomu upřít obtížně popsatelný kouzlo. Lola Kirke a G. G. Bernal jsou extrémně sympatická dvojka doplněná skvělou plejádou dalších vymazlených figurek. Já bych asi na Haileyin koncert zašel a asi bych zaskočil i k ní domů;) ()

amfetamin 

všechny recenze uživatele

První série byla skvěle rozjetá, tohle atypické seriálové prostředí mě zaujalo a Gael García Bernal jako geniální maestro hraje naprosto fantasticky. Druhé série byla bohužel o dost slabší, jak kdyby tvůrci všechny dobré nápady vyčerpali v té první a kromě Bernala moc herecky zajímavých postav nenajdeme (zábleskem byla Anna Maria, ale její potenciál taky zůstal nevyužit). Škoda, maestro zůstává spolu s geniální hudbou trochu osamocen. ()

Galerie (161)

Související novinky

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

05.12.2018

Režisér Craig Gillespie (Já, Tonya, Do posledního dechu) podle všeho jedná o režii hrané verze klasické disneyovské pohádky 101 dalmatinů. Snímek zatím nese neoficiálně název Cruella, a to především… (více)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (více)

Reklama

Reklama