Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Aniki

Samozřejmě by se dalo napsat, ze jde o velmi nenáročnou blbinu, kde se hodně akční, jančí a kde se tvůrci moc nevyznamenali, jenže.....Na druhý pohled musím uznat, že je to vcelku povedená, ztřeštěná, dnes už retro komedie a v ní bez nadsázky excelují Mel s Goldie, která je navíc sakra sexy. Dialogy občas srší humorem a třeba čouhajicí nohy z pod spadeného auta v servisu, byly boží. Takže neřešit serióznost a jen se uvolněně dívat. ()

filipvrbik

S odřenýma ušima za tři, Mel Gibson a Goldie Hawn jsou totiž fajn... Ale zato David Carradine je hrozný záporák, navíc tady moc není... Celkově by to byla bez hlavní dvojky dost nuda, takhle se to dá- ale moc komedii nečekejte - je to taková skoro road movie kde Rick projíždí místa, která v minulosti navštívil jako svědek v programu na ochranu svědků... Jinak tu máme samozřejmě zkorumpované policisty a tak různě, klasika...50% ()

Derek

koniec osemdesiatok a popularna formula dvoch absolutne rozlisnych postav nutenych spolupracovat spolu vo forme mela s goldie. mel hra jednu zo svojich uspesnych variant na martina riggsa (a divacke oko potesi par na zaberov na jeho zadok) ale goldie a jej marianne je len otravna a 90% filmu len jaci, i ked nehanby sa ukazat svoju postavu v neglize co jej sluzi ku cti;-) badham patrill k slusnym remeselnikom, ale nikdy nedokazal prerazit na plno v holywoode, bird on wire ma zopar vynikajucich akcnych pasazi (vrtulnik vs lietadlo a hlavne finale v zoo), ale zvysok nicim extra nezaujme a hlavne skoda ze duo zaporakov bill duke a david carradine nie je vyuzite viac... ()

mzss1

|50%| Mela Gibsona mám rád, podle toho co jsem si tak nějak o tomto dílku zjištoval, jsem byl přesvědčen, že mi film sedne daleko více. Gibson měl docela trhlou roli, trochu mi tím připomněl roli Martina Rigse ze Smrtonosné zbraně. No, herečka Goldie Hawn co tu hrála hlavní roli s Gibsnem, tak ta už mi moc nesedla. Nebyla úplně špatná, ale ten její ječák – to jsem myslel, že umřu. Snad v každé akční scéně řvala, jak já nevím co. :D Po akční stránce to bylo takové obyčejné, standartní pro potřeby těch to typů komedií. Hudba od skvělého Zimmera byla taková normální (což se dalo pochopit, že nebyla extra skvělá – v té době teprve začínal). O nějaký záživný příběh zde moc nešlo. Pár vtipných momentů zde je. Ještě tak ze začátku nebo ve finále – ale velké množství jich není. Špatný film to není, takový kovatelný průměr a velmi slabé 3 hvězdy. K zabití nudného odpoledne to účel splnilo. ()

kingik

I v takových to špatných filmech Mel Gibson hrál, ale celkem odvedl spolu s Goldie Hawn sympatický výkon, ale jinak to bylo podprůměrné dílko, které disponovalo slabými akčními scénami i špatnou režií. Na tenhle film určitě Gibson pyšný není. Někdo tyhle krimi pitominy obdivuje, ale mně se příčí už jenom pouhá představa, že bych se na tohle měl někdy dívat znova. 40% ()

• Posledný film, ktorý pravidelne používal logo Universal Pictures z roku 1963 (niektoré neskoršie filmy, ako napríklad Nehanební bastardi – 2009 ho používali pre „retro“ dojem). (Arsenal83)
  • Režisér John Badham o práci s divokými zvieratami na tomto filme povedal: "Žiadne zvieratá nie je ľahké režírovať. Nečítajú scenár. Je to niečo ako riadený chaos - musíte byť naozaj pripravení zachytiť niečo vzrušujúce, čo môže sa stane a musíte byť pripravení vysporiadať sa s vecami, ktoré sú nebezpečné, pretože sú to divoké zvieratá a ublížia vám." (Arsenal83)
  • Režisér John Badham v komentári k filmu uviedol, že „dôvod, prečo sa rozhodol režírovať film, bola scéna, v ktorej postava Mela Gibsona si vystrelí z majiteľa čerpacej stanice s falošnými bábkovými nohami pod autom.“ Povedal, že to bol "najzaujímavejší úvod k hlavnej postave, aký kedy čítal." (Arsenal83)