Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Sabrewulf

Ten film mi pořád unikal a já si říkal, že možná přicházím o nějakou zábavnou devadesátkovou komedii. Teď už vím, že jsem přicházel o neuvěřitelně otravné a NEKONEČNÉ ječení hlavní ženské postavy. Kdykoliv hlavní dvojice před někým utíká, nebo ujíždí (a že utíká skoro pořád), tak ona ječí a ječí a ječí a je to - beze srandy- tak na bolení hlavy. Nevím, jak ječí Goldie v originále, ale s dabingem to každopádně nešlo dokoukat. Možná někdy s Brufenem. ()

Jara.Cimrman.jr

Ještě jsem nepoznal nepohodlného filmového svědka, kterého by program na ochranu svědků dokázal ochránit před sebou samým. Takže až se jednou stanu svědkem zločinu a FBI mi nabídne svou ochranu, tak okamžitě ztratím paměť, abych nemusel čekat na to, až nějaký úplatný agent vymaže mou existenci z počítače a udělá ze mne mrtvolu bez totožnosti. To takový Rick svědčil a hodlá svědčit dál, takže si trable zaslouží a to, jak si jich užívá se svou ex-přítelkyní mi kdysi přišlo hodně zábavné a v současnosti se na tom kupodivu nic nezměnilo. A do Joan Severance alias Rachel jsem se zamiloval ještě dřív, než začala pálit z brokovnice. ()

Agatha

Objektivně je to asi o hvězdu míň, ale já se prostě bavil a to se mi u televize moc často nestává. Mel a Goldie k sobě dobře pasujou, scénář sice není žádná extra třída, ale vtipných hlášek se tam najde dost - "malý bobeš chodí už přes pět let na suchou stranu". V originále jsem to neviděl, ale mám takový podezření, že zrovna tenhle film je ta vzácná výjimka, kdy ho dabing nekazí ale pozvedá. Je pravda, že Goldie v tomhle filmu hodně ječí, ale pochybuju, že ve skutečnosti ječí tak skvěle jako Helena Friedrichová, která ji skvěle nadabovala. ()

moriero

Dneska už asi nenadchne, ale v 90. letech to byla naprostá bomba. Typická méně známá akční komedie ve stylu Smrtonosná zbraň. Gibson v roli cholerických hyperaktivních chlapů naprosto přesvědčivý - obzvlášť s Mahdalovým hlasem, Hawn s kačeřím úsměvem vcelku protivná - ale neruší nijak zvlášť. Příjemná celovečerní podívaná s výbornými hláškami: "Ricku, pamatuješ, jak jsem tehdy viděla to UFO?" "Jo, pamatuju, tehdy jsme se parádně zkouřili." Po sexu: "Ricku, zase se mi zdál ten sen." "O sedmi trpaslících?" "Pět let jsem neměl holku, malý Bobeš byl na suchý straně." ()

D.Moore

Ptákovina na drátě, ale s několika vcelku vtipnými momenty a sympatickou ústřední dvojkou. Škoda, že režie Johna Badhama není bůhvíjak oslnivá, takže velká část akčních scén (kterých je mnoho) je odbytá podobně jako scénář a všechno to zázračné uhýbání kulkám a brokům působí dost jalově. Mel Gibson i Goldie Hawn natočili o dost lepší komedie... Ale v žádné po nich nejdou David Carradine s Billem Dukem. ()

• Producent Rob Cohen o tomto filme povedal: „Boli aj iné filmy s automobilovými naháňačkami, helikoptérami, jazdami na motorkách cez neskutočne úzke uličky, úniky zo strechy atď. Ale špecialitou tohto snímku bolo vyvrcholenie v zoo a náročnosť natáčania." (Arsenal83)
  • Režisér John Badham v komentári k filmu uviedol, že „dôvod, prečo sa rozhodol režírovať film, bola scéna, v ktorej postava Mela Gibsona si vystrelí z majiteľa čerpacej stanice s falošnými bábkovými nohami pod autom.“ Povedal, že to bol "najzaujímavejší úvod k hlavnej postave, aký kedy čítal." (Arsenal83)
  • Goldie Hawn robila väčšinu svojich kaskadérskych kúskov sama po tom, čo ju k tomu presvedčil Mel Gibson. Pôvodne sa ich zdráhala vykonávať, pretože sa obávala drsnej a zdrvujúcej povahy daných úloh. Nakoniec bola so svojimi kaskadérskymi výkonmi taká spokojná, že si po natáčaní nechala svoje kaskadérske sako a od roku 2017 ho stále vystavuje vedľa svojej sošky Oscara. (Arsenal83)