iZombie

• Austrálie iZombie
USA, (2015–2019), 49 h 50 min (Minutáž: 41–43 min)

Josh Kramon

Rose McIver, Malcolm Goodwin, Rahul Kohli, Molly Hagan, Nick Purcha, David Anders, Bryce Hodgson, Robert Buckley, Nora Dunn, Jenna Berman, Elysia Rotaru (více)

Studentka medicíny, ze které se stává zombie, se snaží uchovat si svou lidskost tím, že jí mozky v márnici. Zjišťuje také, že má zvláštní nové nadání k řešení zločinů. (Netflix)

erased

iZombie není nijak napínavá, nijak zábavná, nijak kouzelná. Zajímavé téma totiž dotáhne příliš daleko na to aby se dalo brát vážně, zároveň ne dost daleko na to, aby se nad ním dalo zasmát, přitom zapadá do schématu nenáročného braku pro náctileté tak dokonale, že nemá ani čím učarovat. Dohromady ale do sebe jednotlivé nedomrlé součásti zapadají docela slušně a výsledek přinejmenším neurazí, alespoň ne tolik a dost často na to, aby to dokázalo přebít nenáročnou hloupoučkou pohodu. Přesto bych takto zajímavé téma asi raději viděl v lepším zpracování, a sympatickou herečku v titulní roli v nějakém lichotivějším projektu. Ačkoliv totiž měla hrát v každém díle někoho jiného, a přestože je motiv plný super nápadů, nakonec je to vše pořád dokola to samé v bledě krvavém. Jediným pamětihodným dojmem je tedy to, že byla iZombie slušnou kulisou. ()

Likan7

Je to vtipný, skvěle napsaný i zahraný. Klasická kriminálka. Vražda, detektiv, vyšetřování, jenže ve spojení s hororem a komedií to na papíře sice funguje šíleně, ale ve skutečnosti je to brilantní. iZombie se stal jedním z mých nejoblíbenějších seriálů. Od postav, jednotlivých příběhů až na hlavní dějovou linku se ani jednou nestalo, že by mě seriál začal nudit. Casting se trefil na jedničku a i když chápu, že bude někdo prskat, jak se tady znásilnilo téma "zombie" do teen kabátu, mě tahle parta bavila od začátku až do skoro apokalyptického konce. Liv, Ravi, Payton, Majore a Clive, díky za těch 5 sezón, byli jste skvělým relaxem a zábavou! ()

Marceloo

Olivia Moore je mladé dievča, ktorého sny boli zruinované počas jednej noci. Vtedy sa vydala na párty, na ktorej vypukol boj o život, pretože párty bola plná zombie. Nakazenou sa stala aj Olivia, a tak začala pracovať v márnici, aby mala svoj prísun mozgov. Po zjedení mozgu Liv preberá vlastnosti obete a jej najväčším potešením je pomoc Seattleskej polícii s riešením vrážd pomocou vízií, ktoré má po zjedení mozgu obete. - Predtým, než som si pozrel celé dve série za sebou, som mal mierne obavy, pretože žáner Horor tu nehrá primárnu úlohu, ale po dopozeraní musím uznať, že ma to rozhodne nesklamalo. Herecké obsadenie sa mi zdalo zaujímavé a výkony sa mi páčili. Potešilo ma aj objavenie mnohých známych hororových tvárí vrátane môjho oblúbenca Jesseho Mossa , ktorého som už pár mesiacov nevidel. Oblúbil som si všetky hlavné postavy a Babineaux je asi najlepšie hororové priezvisko, s ktorým som sa zatial stretol. Ten moment, keď zdvihol telefón a povedal svoje meno ma vždy rozosmial. Miernym negatívom bolo u mňa to, že som zdielal rovnaké nadšenie aj s negatívnym obsadením tohto seriálu, pretože Blaine a Julien Dupont a v druhej sérii Don E a Chief na mňa pôsobili až príliš pozitívne. Vraždy boli kreatívne a občas sa tvorcom podarilo zamotať mi hlavu a priniesť totálne nepredvídatelné rozuzlenie. Masky vyzerajú tiež dobre. Samozrejme kvôli TV pomerom tu nie je takmer žiadna brutalita, ale keď sa tu objaví krv, vyzerá kvalitne, čo sa deje hlavne v poslednej epizóde druhej série, ktorá je perfektná. Nezostáva mi nič iné, ako pochváliť tento parádny projekt a čakať na tretiu sériu, ktorá príde v roku 2017. EDIT: Po tretej sérii musím hodnotenie o jednu hviezdičku znížiť. Nie kvôli tomu, že by to bolo horšie než v sériách predchádzajúcich, ale kvôli tomu, že tej hororovej akcie tam nie je až tak vela, ako by mohlo byť. Ak sa to v budúcnosti zmení, tak ihneď zmením aj ja svoje hodnotenie, pretože inak tento seriál úplne milujem. + Jesse Moss + herečka z Navy Seals vs. Zombies + herec z Endangered + herečka z Scream + herec z Horns + herec z Final Destination 2 a The Returned + herečka z Lost After Dark Start + 3 herci z Dead Rising + herec z Scary Movie + herečka z The Returned + 2 herci z The Returned + herec z Fear the Walking Dead + herec z Final Destination 5 a Toxin + herec z Grave Encounters + herečka z Grave Encounters a American Mary ()

maddy

Na CW celkom znesiteľné, aj keď vytvoriť niečo ako je iZombie muselo byť vo svojej podstate veľmi jednoduché. Zoberiem ktorúkoľvek kriminálnu sériu (žeby napríklad Veronica Mars?), z hlavnej vyšetrovateľky urobím zombíka veď tí sú teraz predsa „in“, ale žiadneho krvilačného, ale čo najviac cool a moderného, hlavne nech sa to páči teenagerom, prihodím prvoplánové popkultúrne odkazy na Romera a Night of the Living Dead, to je predsa klasika, vizuál stačí priemerný, veď načo plytvať dolármi a hľa, hit je na svete! No áno, aj nie. Stále je to totiž CW a tak tu ambície siahajúce vyššie ako po odľahčenú teen zábavku nikto nemal – viď napríklad taký útok zombies na lodi, ktorý sa utne po troch sekundách. Napriek tomu je oproti iným seriálom stanice (Vampire Diaries, Originals ...) iZombie celkom znesiteľná blbůstka. Má sympatickú hlavnú hrdinku, aj vedľajšie postavy, občas slušné hlášky a ten nápad so žraním mozgov a vyšetrovaním vrážd je sám o sebe tak uletený, že minimálne v úvode baví sledovať, čo v tom tvorcovia ešte vymyslia (aj keď sa obávam, že v rukáve toho veľa nemajú, pretože nápady začínajú dochádza už v pilote). Hlavným problémom je kriminálna rovina, ktorá pôsobí priveľmi cheesy a kde vyšetrovanie aj s odhalením páchateľa ponúka tie najobohranejšie a najopotrebovanejšie scenáristické postupy. Pokiaľ chce krimi seriál riešiť takéto naivné prípady tak sa obávam, že čoskoro nebude stačiť ani tá zombie v hlavnej úlohe. Pokiaľ však na iZombie občas, ale skutočne len občas v TV natrafím, tak si zopár epizód pozriem, ale sledovať niečo podobné každý týždeň nie je najmenší dôvod. To by som musel byť tiež zombie, aby som u toho strávil dobrovoľne desať, dvadsať a viac hodín života. A to píšem ako veľký zombie-fan ... aj keď iZombie nemá so samotným zombie-(sub)žánrom ako takým absolútne nič spoločné, to sa chce len zviesť na populárnom trende. PILOT: 2,5* (5/10) ()

Tom Riddle

Veronica Mars je jenom jedna, přesto na ni iZombie dává vzpomenout, rukopis jejího tvůrce Roba Thomase se totiž nezapře. I tady je hlavní hrdinka sympatická blondýnka s břitkým jazýčkem a hromadou problémů, která řeší detektivní případy, akorát je navíc.... zombie. Tenhle seriál za VM v podstatě ve všem zaostává, ale nijak mi to nevadí, pořád je to fajn oddychová podívaná, hrdě přiznávající svůj guilty pleasure status, a Rose McIver je strašně fajn holka, která si očividně vychutnává všechny herecké výzvy (především pak ty komediální), které role Liv Moore (get it?) skýtá. 1. série - 70%, 2. série - 75% ()

• Dej seriálu sa odohráva v americkom meste Seattle. V skutočnosti sa však seriál natáčal v kanadskom Vancouveri. (Marceloo)
  • Herec Bradley James si velmi pochvaloval spolupráci s hereckou kolegyní Rose McIver (postava Olive "Liv" Morre, studentka medicíny) , o které prohlásil, že je velmi velkorysá (což je u hereček docela prý neobvyklé) a kromě toho také zábavná a má velkou schopnost improvizace, kterou často během natáčení využívala. (Lynette)
  • Herec Bradley James z tohoto seriálu dobrovolně odešel koncem roku 2014, z kanadského Vancouveru se přesunul již v únoru 2015 do Toronta (taktéž v Kanadě) a začal hrát hlavní roli v jiném úspěšném seriálu Satan přichází (od r. 2016). (Lynette)

Kdo se vydá na Krypton?

Kdo se vydá na Krypton?

04.09.2016

Celovečeráky od DC teď možná trochu zaostávají za těmi od Marvelu, na malé obrazovce je ale situace opačná. Marvelu se daří jen u Netflixu a s Agent Carter a Agents of S.H.I.E.L.D zásadní úspěchy… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (více)

Televizi zatopí Lucifer

Televizi zatopí Lucifer

03.03.2015

Arrow, The Flash, Gotham, iZombie, Supergirl, Krypton, Titans... a teď Lucifer. Vydavatelství DC Comics možná prohrává bitvu o velké plátno, rozhodně vládne ale v televizi, kde se vysílá nebo chystá… (více)