Uprchl vězeň... 38,000 stop nad zemí! Šerif Pete Nessip doprovází, věhlasného počítačového podvodníka, který má ve federálním vězení nastoupit výkon trestu. Během letu na pravidelné lince z Los Angeles ovšem dojde k únosu a vězeň záhadně zmizí. Dokázat to nadřízeným je pro Petea tvrdý oříšek, zvlášť, když sám dlouho nechápe, jak k únosu došlo. Wesley Snipes jako Nessip podniká odvážné seskoky, aby odhalil ve světě parašutismu nebezpečné teroristy. (oficiální text distributora)

Shakers

Síce to nebolo nejako strhujúce a ani adrenalínové, ale Snipes a sexi Yancy Butler upútali moju pozornosť natoľko, že som sa moc nenudil. Vlastne mi to prišlo celkom fajn. Letecké zábery boli dobré a príbeh v pohode a plynulo odsypal. No o Zimmerovú hudbu som to moc nezakopol. Wesley je tu nie len za mlátičku na spravnom mieste, ale aj za prvotriedneho sympaťáka, ktorý nemal v tomto období problém potiahnuť film vpred. 80% - 4* ()

JohnSmith

Bohužel jsem se na film díval hned poté,co jsou dokoukal Bod zlomu. Podobné téma,jen naprostá nezajímavost.Snipes je občas trochu trapný,pak chvíli jen trapný,ale dokáže se dostat do stádia hodně trapný.Pro Buseyho to bylo nejspíš poslední účinkování ve větším (dražším) filmu. Ani Hans Zimmer se s hudbou nijak nepředved. Akční thriller by měl být napínavý (tenhle není),měl by obsahovat akci (jedna rvačka na záchodě a jeda v kanclu) a ta akce by měla být svižně natočená (trapnější akci jsem dlouho neviděl).Takže další tragický akční film ()

Sabrewulf

Dost nedoceněný film, opět kategorie (už pro ni musím vymyslet nějaký název) filmu, který existuje sám za sebe, bez sequelů a s neokoukaným obsahem. Pro mě lákavé prostředí parašutistů sice bylo už v Nebezpečných pádech, ale zde je to pozvedlé všema těma serepetičkama kolem, tedy komplet komunita, nácviky sestav a tak. Casting je fajn (Yancy Butler tam sedla jak prdel na hrnec, věřil bych jí, že se s tím padákem narodila) a poctivé kaskadérské kousky parašutistů ocením vždycky moc rád. Hudba mi místy připomínala Resident Evil (Zimmer měl dělat hudbu k filmovým RE). Mrzí mě, že se to neuchytilo, viděl jsem to tak 10x a baví mě to pořád. ()

SOLOM.

Wesley Snipes určitě nezklamal, přestože jsem s ním viděl už lepší kousky. Příběh jako takový nebyl špatný a to hlavně po akční stránce. Už jsem si jednou skočil (sice v tandemu s instruktorem) takže se dokážu vcítit do strachu, který hlavní hrdina zpočátku měl. Nicméně já se hlavně bavil díky té partě šílenců, do které se dostal během sledování padouchů v čele s vynikajícím Gary Buseym. Ti neměli absolutně chybu a Yancy Butler byla v té době ještě celkem sexy. Takže kdykoliv se na to rád podívám znova, ale na víc jak průměr to nevidím… ()

Wacoslav1

Solidní parašutistickej akčňák z požehnaných 90 let se Snipesem v té době na vrcholu sil. Z filmem mám spojený zážitek když mi bylo 14 let chtěl jsem na to jít do místního kina oko které, ale žel bohu hrálo jen minimálně pro 10 lidí a páč jsem byl sám tak hádejte... ano šel jsem domů z brekem kino se nekonalo.60% ()

• Díky své životní pojistce nesměl Wesley Snipes skákat z padákem. Ve scénách, které si skoky vyžadovaly, jej proto zaskakoval kaskadér Michael Jeter. (Terva)
  • Film je částečně natočen podle životního příběhu dvou profesionálních parašutistů Tony Griffina a Guye Manose. (Terva)
  • Jedním z případných důvodů, proč nevznikl vztah mezi Petem Nessipem (Wesley Snipes) a Jessií Crossman (Yancy Butler), byl také ten, že role byly původně napsány pro dvojici mužů. (Terva)