Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

maddy

Woodyho Allena ako režiséra mám rád, taktiež aj v jeho filmoch decentný a inteligentný humor. Natešený zo Sleepera som od dnes už kultového „sexu“ pravdepodobne čakal priveľa, pretože nakoniec sa z neho vykľula pre mňa jedna z najslabších Allenoviek. Nie je to síce vyslovene zlé, ale typický allenovský intelektuálny humor tu nahrádza skôr hŕstka trápnosti (transvestita) a v mnohých prípadoch až nechutností (obzvlášť pri druhom príbehu s ovcou som nevedel, či sa smiať alebo od zúfalstva to vypnúť). Nie, toto je pre mňa veľké sklamanie a nechápem ako Everything You Always Wanted To Know About Sex * But Were Afraid To Ask nabralo taký kultový status. Snáď len v tom čase pár kontroverznými témami. Inak na filme nevidím nič, čo by stalo za to ho zaradzovať medzi akékoľvek kulty. Allen má omnoho lepšie filmy. Z tohto som akurát v rozpakoch, pár svetlých momentoch to má, ale tie sú následne vyvážené humorom z tretej cenovej, čo by som čakal u iných, ale u Allena teda rozhodne nie. A nech mi nikto pri tomto nehovorí o akejsi spoločenskej kritike, nedajbože presahu! Pretože skutočne nemienim hľadať niečo podobné vo filme, v ktorom sa súloží s ovcou (aj keď nie explicitne). A to nie som vôbec žiaden puritán. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Šandík

Velmi vtipná, ale trochu nevyrovnaná záležitost, která drží pohromadě o něco méně, než by se od celovečerního filmu mělo a dalo čekat... Woody si ve filmu dělá legraci z tehdejšího knižního bestseleru Davida Reubena a zároveň pojímá každou jednotlivou povídku jako parodii určitého filmového (či televizního) žánru. Nutno říci ani jednoho ani druhého se vlastně nijak zvlášť nedrží a celý ten film je asi především podnětem k bezuzdné legraci téměř ze všech a ze všeho... Celkový dojem: 75% Zajímavé komentáře: gudaulin, Cival ()

Terter

Tenhle film můžete buď milovat pro jeho naprostou švihlost a ujetost nebo ho pro ty samé důvody nenávidět. Podle mně je tento film naprosto dokonalý, názorný a poučný. Co chtít víc, když za 87 minut se dozvíte, co se děje při ejakulaci, co je to perverze a co sodomie (nezaměňovat), jak si poradit s frigiditou a spoustu jiných užitečných rad. Tak si ten film rychle sežeňte a podívejte se, dřív než nastane renesance a všichni budeme malovat. ()

xxmartinxx

Šašek 2/5, nudné a nezajímavé. Ovce 4/5, převážně za jako vždy kouzelného Widera. Itálie 2/5, nic jakkoli objevného, jen je vidět, že Allen rád Felliniho - ale co z toho? Transka 3/5, úplně prázdné, ale docela sympatické. TV show 4/5, nápadité, možná nejvíc ve filmu. Horor 3/5 - jakmile člověk pochopí, že jde prostě o parodii/poctu hororu, nemá to čím dalším překvapit. 4/5 Velmi očividně nejtrademarkovější část, ale tak proč ne. ()

Superpero

Provozovat sex s ovcí? Divné¨, ale už jsem o tom slyšel, ale provozovat sex s žitným chlebem to už je hardcore. Tenhle allenův film je trochu nevyvážený, některé povídky jsou vyloženě geniální, pro ty co se třeba překoukli ještě jednou, některé povídky jsou opravdu GENIÁLNÍ, zato jiné (menšina) jsou občas trochu nudné. Vrchol filmu je povídka s laboratoří šíleného vědce v podání Johna Carradinea, ale i ostatní herci jsou skvělí. Allen samozřejmě, ale třeba i Gene "Willy Wonka" Wilder a potěší přítomnost Burta Reynoldse. Pro lidi co mají rádi "allenovský" humor je tento film bezva volba. ()

• Postava Allena v povídce "Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné?" se jmenuje Victor Shakapopulis, tedy stejně jako jeho postava v komedii Co je nového, kotě? (1965). (Matty)
  • Obří ňadro, které se objevilo v jedné ze scén, bylo zevnitř ovládáno mužem, kterému byly udíleny pokyny vysílačkou. (Witta)
  • Woody Allen náhodou narazil na knihu doktora Davida Reubena, jež sestávala z otázek typu "Co se děje při orgasmu?", k nimž natočil své vlastní odpovědi. (Matty)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder