Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

Marfab

prvních 20 minut bylo luxusních. hudba, akce atd. ale pak najednou konec a bylo po všem. už se jen žvanilo a žvanilo ()

Blutarg

Líbí se mi, že ten týpek na konci sejme celou rodinu (že to režisér neojeb*l nějakou společensky upravenou verzí). Oko za oko... ()

Newman_xf

Výborně zfilmované. Za poslední dobu jeden z nejlepších filmů, co jsem letos viděl. Otázka střídá otázku. Na konci jsem opravdu netušil, jak vše dopadne. Snad nejsem moc naivní, když mám představu o tom, že takhle nějak (ne-li hůř) to opravdu funguje.. ()

misar3

Nemohu tvrdit, že by film byl špatný... Člověk by skoro i uvěřil, že to takhle může v Top tajných bojových jednotkách fungovat. Kamera, hudba, perfektně vykreslené prostředí a postavy, filmaři museli mít i značnou znalost okolo armádního sektoru. Ale mě to zkrátka nechytlo. Nemám na tom co zkritizovat, nic mi nepřišlo přemrštěné, film se tvářil realisticky do poslední chvíle a obyčejný člověk může trochu více nahlédnout pod pokličku tomu, co se děje na opačné straně světa. Rozhodně to není film pro každého, ale špatný není v žádném ohledu. ()

MAAUZ

Výborný thriller, řekl bych podle skutečné události. Tahle určitá regulace ohledně drog podle mě fakt existuje. Mě se to teda jak vizuelně, tak tajemným soundtrackem moc líbilo. I napodruhé doma. Hitman byl hodně hustej. Kate trochu hysterická, ale na to měla právo. ()

seiffs

Traffic - nadvlada gangu mi prislo daleko lepsi. Po vsech strankach - akce, kamera, zapletka, ... tady mi to prislo hodne vytrzene z kontextu, chybel mi vztah k postavam, celkove to bylo takove nejasne, nemastne, neslane. ()

Shitonit

To bylo takový dobrý, i blbý. Těžkopádný. Málo akční, sic opravdu pár pěkných akcí, ale ten čaaaas...než se něco stane.. je šílená nuda. A celej film jsem věděl prd, o čem to jako má být, tak jsem se to dozvěděl až na konec, kdy mi došlo, že kdybych to celý prospal, tak se nic nestalo. ()

beso74

Ako mladá neskúsená policajtka prišla o ilúzie. Brutálny stret dvoch svetov na hranici, ktorá, ako to tak vyzerá, bude v blízkej budúcnosti ešte stráženejšia. Dve kultúry, dva svety, Mexiko a USA, ktorých príslušníci sa až tak príliš nelíšia. Idú si za svojim a nič i v tom nezabráni, a tak po jedných aj druhých ostáva hromada bezduchých tiel a množstvo vystrieľanej munície. Film o tom, že "spravodlivosť" je nielen slepá ale aj hluchá a že realita a ani filmy už nie sú o tom, že proti sebe stoja dobrí a zlí, už len zlí a horší... ()

sethi

Chci jen pochválit Emily Blunt. Nebyla mi moc sympatická, ale zde se moje hradba proti ní bortí a já nemůžu nic jiného než vykřiknout: Výborně!! Je fakt dobrá. ()

Yahey

Všichni jsme zneužíváni kolosem moci, ve hře na vlky a ovce. Zákony platí jen na nižší rovině, na vyšší si kartely a vlády podávají ruce. Fantastická temná glissanda Johanna Johannssona, napětí, nejistota. Vidíme jen střípky temného celku, tak jako křehká naivní rádoby ještě spravedlivá hlavní hrdinka. Dokud v lidstvu dřímá poptávka po úniku z reality skrze drogy a na druhé straně jejich ilegalizace právním systémem - bude zde přítomno velké tyranské dítě - mafie a kartely z tohoto zákazu profitující. Tento mocný tyran zpětně platí vlády a služebníky zákona a tak je naše pokrytecká smyčka nekonečným uroborosem požírajícím vlastní ocas. O tuto hořkou pachuť ve vašich ústech se Sicario postará. ()

Knor

Perfektní, jednoduše perfektní. Tohle je nádherná filmařská práce. A Denis Villeneuve by mohl vyučovat, jak má vyypadat moderní thriller se vším všudy. Můžu jen doporučit. ()

SAINTS

Vynikajuci film o boji proti mexickym drogovym kartelom.Sicario ma skvele herecke obsadenie,kameru ,hudbu a preciznu režiu.Divak je vtahovany do nelutostneho sveta ,kde sa stieraju hranice medzi zločinom a zakonom.Sicario je žanrovy nadpriemer ktory odkryva svet vojny proti drogam.Drsny realisticky film so skvelou atmosferou. ()

Scraffy

Čo to tu všetci kecáte? Film je strašne nudný, bez originálnej zápletky. Začiatok filmu bol super a keby v podobnom ducho išiel stále, tak by bol super. Avšak oni to skomolili do takejto nudnej, nezáživnej a ukecanej hovadiny. Sú tu vôbec nevyužité potenciály Benicia Del Tora, ktorý mohol film veľmi podržať. Emily Blunt nejdem radšej ani komentovať, pretože tu ukázala, že nie je dobrá herečka a určite si nezaslúži byť tu na CSFD medzi najobľúbenejšími herečkami. Toť môj názor. A poďte do mňa, že idem proti prúdu. ()

Demonic189

Po druhom zhliadnutí dávam plnú paľbu a uznávam výnimočnosť tohto ďalšieho skvelého počinu majstra Denisa Villeneuva. Na unavené oči Del Tora len tak nezabudnute, ako i na radu dychberúcich scén na čele s neskutočným záverom. Teším sa na pokračovanie!!! ()

Mkartaylas56

Snímek Sicario si mě už od prvních minut získával hned několika aspekty. A to hlavně bravurní kamerou, jejíž styl se mi velice zamlouval (obvzlášťe záběry z dálky či výšky, ty byly topové), audio podkresem, který navozoval potřebnou atmosféru a i mně osobně se velmi zalíbil a nakonec i hereckými výkony, které zajišťovali hlavně Josh Brolin a Benicio Del Toro, který si podle mě doslova urval film pro sebe. Jediný mínus, který mě momentálně napadá je, že příběh se alespoň podle mě trošičku moc táhnul a občas (hlavně ze začátku), jsem nevěděl, o co momentálně jde. Každopádně určitě si plánuji tento film shlédnout znovu a pak možná zapřemýšlím o vyšším hodnocení. Prozatím tedy dávám 70%. ()

Alojs

Perfektní první scéna zakončená (ne)čekanou explozí a nesmírně silná odveta u jídelního stolu v samotném závěru. To všechno mezi tím jsem jaksi nedokázal (d)ocenit. Dlouhé, ukecané, bez drajvu... Ingredince jsou správné, ale výsledná polévka mi nesedla. ()

himor

Tak toto bol kktsky dobrý film, ako naozaj. Super zápletka o "legálnom boji s narkomafiou", skvelými hercami, super prostredím, ktoré na takýto film priamo nabáda. Ja som vlastne nenašiel žiadnu chybu a to myslím žiadnu. Excelentný Benicio a napokon aj Emily, robili s filmu parádnu "podívanou". Celý film som bol v napätí, že čo sa bude diať a koniec bol úžasný, šéf kartelu nestihol vlastne ani mrknúť a bolo po srande. Idem hneď kukať dvojku :) 100% ()

PlysovyMacko

Divák je od začiatku v úlohe hlavnej hrdinky, ktorá nevie co sa okolo nej deje. Pravda sa odkrýva po kúskoch. Film sa môže pochváliť viacerými intenzívnym scénami ako ta na hraniciach, večera u bossa alebo finálna scéna. Benicio exceluje vo svojej roli. Prvých štyridsať minút je dokonalosť a posledná pol hodina je veľmi drsná. ()

kiros179

Michael Mann má konečně svého nástupce! Člověk už pomalu začínal mít strach, že se takovýchto filmů už pomalu ani v kinech nedočká. Roger Deakins a jeho kamera si musí říct minimálně o nominaci na Oskara. Totální pecka, to diváky, kteří milují filmy jako Nelítostný souboj, naprostá povinnost jít do kina. Chrochtám blahem. 95% ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)