Chvění

(festivalový název)
  • Velká Británie Lilting

Vizuálně poutavé intimní drama Chvění sleduje Junn (Pei-pei Cheng), Kaiovu čínsko-kambodžskou matku, a Richarda (Ben Whishaw), Kaiova nepřiznaného životního partnera, kteří se snaží vyrovnat s tragickou událostí. Talentovanému debutujícímu režisérovi se daří citlivě zachytit rozdílná stadia smutku a truchlení, stejně jako duševní zmatek obou hrdinů. (MFF Karlovy Vary)

SpaceOdyseus

Dva naprosto rozdilni lide se snazi vyrovnat se ztratou milovane osoby a diky vybornym hereckym vykonum a citlivym dialogum se na to docela dobre kouka. Diky neustalemu prekladu se film i pres stridmou stopaz trosku natahuje, ale prekvapive to moc nevadi. ()

IvcaSammet

Přiznám se, že jsem se ze začátku u Lilting docela nudila, ale možná jenom proto, že jsem čekala něco jiného. Myslím, že největším problémem filmu je to, že byl natočený jak pro anglické, tak čínské publikum. Neustálé překládání, které by za normálních bylo pohodlně vyřešené buď titulky, nebo zkrácenou verzí čínské konverzace, bohužel zabralo polovinu filmu. Nakonec jsem si ale přece jenom na tuto podivnou formu zvykla a ve finále se mi Lilting docela líbil. Film má opravdu silné téma, které diváka nakonec zasáhne. Ben Whishaw zde předvedl dokonalý herecký koncert a možná právě díky němu hodnotím čtyřma hvězdičkama. Opravdu velká škoda, že se ve filmu vyskytuje tolik "slepých a nudných" scén, myslím, že bez toho by nám film mohl říci daleko víc. ()

jiri.twist

Film téměř o ničem a téměř o všem. Tak bych jej charakterizoval a pro mě to bylo to druhé. Problematika starých lidí, vztahů k nim a otázka "kam s nimi" je ve filmu skloubena s homosexuálním synem, jeho přítelem a smrtí jednoho z nich. Pro mě nemusí být všechno velké drama, aby to mělo lidskou hloubku, a TU TAM CÍTÍM. Ben byl ve své roli velice citlivý, nežný a jemný a v některých momentech se mu blížil i Andrew Leung. Moc hezké a k filmu se někdy vrátím ... 8888 ()

Makikiss

Na všechny projekty Bena Whishawa, ať už divadelní či filmové, vždy čekám s velkými nadějemi, že to bude něco skvělého a ani tentokrát nezklamal. On je asi trochu masochista, co se týče podobných dramat, jako je Lilting, ale o to víc ho mám možná radši, protože já jsem na tom podobně. Celý film je naprosto úžasně natočený a Hong Khaou odvedl naprosto skvělou práci a klobouk dolů, protože tohle byl jeho debut. Těším se na jeho další počiny. ()

BardDeLune

Není to žádný přeborný a inovativní příběh. Je to příběh zejména o emocích, které tento film vybarvuje nádherně, nenuceně a tak jak jsou. Ukazuje, jak těžké je přijít do nové kultury pro někoho, kdo je prostě tvrdohlavý a celý film byl pro mne velice příjemný. ()

sir23

Pekný a velmi jemný film, s rozpočtom len 160000GBP sa naozaj pohrali, celý film sú len dialogy medzi hlavnými postavami, mne sa film veľmi pačil, Pei-pei Cheng si pamätam z filmu Crouching tiger and hidden dragon, samozrejme Ben Whishaw opäť podal výborný výkon, aj neherci vo vedlších úlohách sa snažili. Podla mňa pekný film určite stojí za pozretie. ()

katakomb

Film postavený na dialozích, pomalých anebo statických záběrech, děj by se dal shrnout do tří vět. Rozhodně to není film pro každého a chápu, že to může spoustu lidí nudit nebo zklamat svou obsahovou plytkostí. Mě tohle minimalistické melodrama chytlo a vtáhlo od začátku do konce a za to dávám plný počet hvězd. Herecké výkony a kamera brilantní, jak je zmiňováno v předchozích komentářích. ()

Eterna

Jaké je to být imigrantem? A nejsme vlastně všichno tak trochu imigranti? Zvláštní je, že Junn a Richard spolu vlastně nikdy nepromluvili. I přesto se ale nakonec pochopili, protože smutek se dá přemoci jedině tak, že ho s někým sdílíte. ()