Rančer Henry Ballard je tvrdý muž, jenž chce získat největší majetek i moc v kraji a bezohledným způsobem odstraňuje své sousedy z naplánované cesty. Nezastaví se přitom před ničím. Bohužel dokáže na svoji stranu obratně získat ty, kteří mají hájit zákon a bránit bezpráví. Proti němu se náhodně vzepře jen mladší rančer Myrl Redding. Jeho odvaha se mu brzy vymstí. Ballard začne vybírat mýtné na hranici území spojujícího divočinu s Wyomingem právě v okamžiku, když přes něj potřebuje přejet Myrl s koňmi na trh. Stanovená taxa je přehnaně vysoká, a tak musí na místě jako zástavu nechat své dva koně. To je ale pouhý začátek nevyhlášené války... (oficiální text distributora)

zahadum

Príjemné prekvapenie o tvrdohlavom kupcovi s koňmi ktorý si aj cez mrtvoly ( doslova ) razí cestu za spravodlivosťou ...... hviezdičku navyše dávam za skvelého Johna Goodmana v sympatickej úlohe sudcu ktorý je vzorom o tom,že spravodlivosť je slepá. ()

Agarwaen

Tak tenhle film, to bylo velké zklamání. Cusack je sympaťák, westerny mám rád, docela jsem se těšil. Ale bohužel - i přes příjemné obsazení a místy pěkné záběry to byla hrůza. Proč? Tak nepochopitelný obrat, ve kterém se z hodňoučkého farmáře Myrla stane krvežíznivá bestie co vypaluje jedno stavení za druhým, to se jen tak nevidí. Tahle zkažená, rádoby propracovaná, ale ve skutečnosti příííšerně plochá psychologie hlavní postavy mi s přehledem zkazila celý film. ()

Aldamir

Upřímně se musím podivit nad takhle nízkým hodnocením. Jistě, neni to žádná hollywoodská pecka, ale námět je dobrý a zpracování se až na nějaké drobné nedostatky povedlo. Cusacka jsem si opravdu užil a člověk neměl problém se do jeho role vcítit... Pro někoho možná lehce předvídatelné a psychologicky nedotažené, ale co jste od TV filmu čekali? ()

maeb

Dobrý western určitě nezklame. Pěkné zpracování podtrhuje zajímavé téma a silný závěr, který mě velmi příjemně překvapil. Potěší i velice kvalitní herecké výkony Johna Cusacka a především Johna Goodmana. ()

xander

Pomerne vydarený western ktorému však chýba trošku dramatickejší dej. John Cusack je výborný a vôbec nevadí že nieje klasickým westernovým hrdinom, L. Q. Jones príliš nezvládol úlohu hlavného záporáka a John Goodman je výrazný aj na menšej ploche. Poctivý western odohrávajúci sa v krásnej a majestátnej prírode je klasickým ale vydarením príbehom o dobre a zle. ()

majklfly

Jak ten zaklečený muž sestřelil svoji ženu, to jsem se opravdu od srdce zasmál :). Jinak k celému filmu. Muž, co bojuje o svá práva a bere spravedlnost do svých rukou. Jak romatické. Nemám rád westernovky a tahle mně už vůbec nezaujala. Snad John působil velmi předsvědčivým dojmem bojovného muže a některé koně byli překrásné, ale to je asi tak všechno, co jsem na tom filmu našel. A na začátku nádhernou krajinu, když při přesouvání koní JOhn promlouvá ke kolegovi a chrámu beze střechy. Pěkných 60% ne víc, ne míň... ()

liborzel

Jak nadčasové.Jakoby vystřižené z dnešní doby,kdy stejně jako tehdy peníze a politická moc dělají právo.A stejně jako ve filmu je bohužel málo takových lidí jako soudce v podání Johna Goodmana.Taky musím vyzdvihnout krásu těch dvou vraníků,kvůli kterým vše vlastně vzniklo. ()