TMNT

parafráza: "já nosím brýle, vlastně proto, žeee se mi hodne líbi transparetní materiály". 10/10 najlepšia hláška (alebo aj najblbšia) aká môže opísať tento "kmen" ostatné diely priemer, hlavne diel o tuningu bol dosť slabý. [nespojitý, akoby rozhádzaný, chce niečo povedať ale vlastne povie niečo úplne iné čo nechcel (ako tento komentár)] ()

Stegman

Těžko označit některé díly za "nejlepší" a "nejhorší", protože co by to vlastně mělo znamenat? To, že díly věrně vystihují tu či onu subkulturu? Že jsou zajímavě natočeny? Nebo mám tvůrce odměnit, že mě s některými subkulturami vůbec seznámily? A naopak - mám díly o známých subkulturách hodnotit hůř, protože mi nic nového nepřinesly? Jediné možné řešení je podle mě všechny tyto aspekty v různém poměru smíchat. Doporučuju: punk, hooligans, cosplay, hipsteři, goth // Odrazuju od: rap, tattoo, thrash metal, graffiti. ___________ Někteří lidé Kmeny odmítají, protože prý není možné objektivně zdokumentovat subkulturu z vnějšího pohledu. Dočkali bysme se ale nějakého záznamu třeba od hipsterů, když odmítají být jakkoli označováni? Asi těžko. V bonusech jsem si ověřil, že tvůrci Kmenů si velmi dobře uvědomují, jak je celý jejich projekt problematický, ať už třeba z hlediska objektivity nebo interpretace, a tak oceňuju, jak vše poctivě připravovali. Myslím, že je to vidět i na výsledku. Na to, že to bylo celé vlastně určeno pro široké masy diváctva ČT (a tedy plné kompromisů), mi Kmeny daly až překvapivě hodně. Asi si ještě seženu knížku Kmeny 0. ()

Flexaret

Jednotná forma a vyprázdněný obsah. Mám pocit, že současní čeští dokumentaristé nikdy neslyšeli o dramaturgii a navíc nedokáží sdělit základní myšlenku, kterou měli v zadání - představit nám jednotlivé subkultury a jejich hodnoty. Ve většině případů jde vidět, že tvůrci nemají o jednotlivé aktéry zájem - v některých případech je podezírám z toho, že se jim vysmívají. Na jednu stranu je zde snaha o to vytvořit pocit jakýsi autenticity, což jde ale těžko když je zároveň staví do stylizovaných portrétů a cool zpomalených záběrů. Je pravda, že některé díly se tomuto schématu vymykají (graffiti), ale informační hodnota zůstává stejná. P.S. Vzkaz pro kameramany - já vím, že když si půjčíte kameru která umí přes 200fps, tak vám to nedá a chcete tam těch slow motion záběrů narvat co nejvíc, ale točte prosím vás alespoň něco, co se hýbe. ()

mira007

Český dokumentární seriál o několika městských subkulturách jehož inspirací byla stejnojmenná kniha Vladimíra 518. Půlhodinové díly nabízejí jen základní přehled ( o existenci některých jsem neměl ani páru ) v zajímavé vizuální moderní formě, ale obsahová kvalita je jako na houpačce - díl o motorkářích a Hooligens promarněný potenciál, naopak Skinheads a třeba Rainbow hodně "obohacující " Kvalita dílu je závislá od režiséra a vhodného výběru zástupců dané subkultury, ale celkově zajímavý cyklus dokumentárních jednohubek. ()

MM_Ramone

Televízny seriálový cyklus dokumentov "Kmeny" o súčastný mestských subkultúrach pozostáva zo šestnástich zhruba pol hodinových epizód: 1. "Punk", 2. "Hooligans", 3. "Rap", 4. "Cosplay", 5. "Motorkáři", 6. "Rainbow", 7. "Skinheads", 8. "Tattoo", 9. "Tuning", 10. "Meatheads", 11. "Hipsteři", 12. "Goths", 13. "Straight edge", 14. "Hackeři", 15. "Thrash metal", 16. "Graffiti". Témy sú to zaujímavé, ale spracovanie väčšiny z nich bolo povrchné, skreslené a miestami i mylné a zavádzajúce. ** ()

• Před samotnou televizní premiérou proběhlo 8 předpremiérových projekcí v 8 městech, které vždy uvedl autor knižní předlohy Vladimir 518 a režiséři daných dílů. Jmenovitě jste tak mohli vidět v Praze trash metal a rap, v Brně graffiti a punk, v Českých Budějovicích motorkáře a hooligans, v Olomouci rainbow a hipstery, v Plzni hackery a cosplay, v Ostravě skinheads a tattoo a opět v Praze tuning a meathead. (MTHRFCKR)
  • Televizní seriál vychází ze stejnojmenné knihy Vladimíra 518 "Kmeny", mapující současné městské subkultury, i "Kmeny 0", zaměřené na subkltury před rokem 1989. Obě tyto publikace zaznamenaly obrovský úspěch a byly tařka okamžitě vyprodány. První zmíněná se také umístila ve své kategorii na 2. místě v anketě Nejkrásnější kniha 2011. (MTHRFCKR)