Vizionářský režisér snímků Dům tisíce mrtvol, Vyvrženci pekla a Halloween přichází s hrůzostrašným příběhem pěti zaměstnanců karnevalu, kteří jsou v noci před Halloweenem uneseni a drženi jako rukojmí v rozlehlém areálu. Vydáni napospas svým únoscům jsou nuceni hrát zvrácenou hru na život a na smrt zvanou 31. Během příštích dvanácti hodin budou muset bojovat o své životy s nekonečným zástupem vražedných maniaků. (Cinemax)

Havaj8

Od Roba Zombieho jsem ještě neviděl nic, ale všude se potýká s rozdílností názorů a hodnocení. Nejinak tomu bude asi i tady. Pro sprostý slovo a vulgarismy to totiž nejde daleko a snaží se to navodit takovej ten cool dojem. Nápad není nijak zlej, pěkně tam nastupuje jedna vlna za druhou a pořád se něco děje. Masky klaunů, super a přitom není nic jednoduššího. A hlavně levnějšího než nějaký digitální triky. Ale chybělo tomu to R-ko, aby to gore prostě bylo vidět. Protože z toho vyzařovala ta brutální buranská atmosféra, ale kdykoli mělo přijít na věc, kamera stranou a viděli jsme maximálně stříkance krve (na vyjímky). To je zvlášť u tohodle žánru dost na škodu. ()

rollman1

Rob Zombie má svůj rukopis a jeho první Halloween mě dostal. 31 Bylo mnou velice vyhlížené dílo .Snímek zachycující skupinku lidí, kteří jsou uneseni a povinní hrát hru s názvem 31. Oč jde? Musí přežít 12 hodin s pěti největšími psychopaty a vrahy, kteří jsou převlečení za klauny. Už od obsahu se čeká, že to bude celkem solidní vybíjená a taky je. Můžu vychválit skvělé masky klaunů, soundtrack a nějaká ta brutalita, ač je o dost menší než se dá u jeho filmů čekat. Většina mordů je mimo záběr, ale třeba taková scéna s pilou je naopak pochutnáníčko. Potěší největší zvrhlík Doom-Head, který se sice objeví na chvíli, ale bere si celý film pro sebe. Takže za mě celkem spokojenost a k plnému nadšení mi chybělo jen trošku víc gore. Určitě doporučuji ()

sniper18

Rob Zombie síce nepatrí medzi mojich výraznejších obľúbencov a to ani v rámci žánru, ale zase mu nemôžem uprieť určitú osobitosť, čo vždy ocením a navyše jeho Halloween radím medzi najlepšie slashery vôbec, pričom ani ten podivný animák vôbec nebol zlý, takže si nemám problém aspoň raz pozrieť vlastne každý jeho film a rovnako som pristupoval aj k jeho 31. Celkovo mám pocit, že z tohto námetu sa dalo určite vyťažiť aj viac, prišlo mi to ako taká kombinácia Vyvržencov pekla a Schwarzeneggrovho Running mana, ale nedosahuje špinavosti prvého a béčkovej zábavnosti druhého menovaného, ale aj tak som celkom spokojný. Kladné postavy už vlastne nesympatickejšie byť ani nemohli, ale to som si pri Zombiem už zvykol, opak by ma len prekvapil, ale aj tak bola s nimi celkom sranda, dokonca ani Sheri Moon Zombie mi nevadila tak, ako som čakal a minimálne raz ma svojim prístupom veľmi milo potešila a celovo sa postarajú aj o pár vydarených hlášok. Omnoho lepšie sú na tom samotní zabijaci, tu ma bavili vlastne všetci a obzvlášť charizmatický Richard Brake ako Doomhead, alebo aj ten ukecaný nacistický trpaslík. Len ma trochu prekvapila úmrtnosť, ktorá je teda úplne iná, než v iných filmoch, tu majú kladné postavy dokonca väčšinu času navrch. Ale sklamaním je rozhodne výber prostredia, v tomto type filmu je práve prostredie veľmi dôležitý faktor, ale tu sa mi vôbec nepáčilo, ako nejaká nudná továreň plná tuctových chodieb a miestností. Po stránke vrážd ma to trochu sklamalo, Zombie býval brutálnejší a údernejší, ale aj tak minimálne tie dve, tri scény potešia aj po tejto stránke, A režijne to tiež nie je najhoršie, Zombie sa opäť postaral o tú svoju špinavú atmosféru, aj keď jej vrchol predsa len dosiahol už predtým, vo Vyvržencoch pekla a cítiť z toho aj tie sedemdesiate roky, len sa mi zdalo, že rozpočet bol trochu menší, čo sa prejavilo na trochu slabšom vizuáli, ale nie zase až tak, aby to mohlo prekážať. A ani hudba nie je zlá. Takže ako som spomínal, určite to mohlo byť aj lepšie, ale od Zombieho aj tak ani viac nečakám, dostal som zaujímavých zabijakov, pár vrážd, hlášok a špinavú atmosféru, takže na to jedno pozretie mi to bez bolémov stačí. 65% ()

Marceloo

Na Halloween roku 1976 cestuje partia kamarátov po USA. Uprostred noci zastavia a zaútočí na nich skupina cudzincov. Keď sa preberú, zistia, že sa ocitli na neznámom mieste. Zvláštny muž im oznámi, že sa práve stali súčasťou hry s názvom 31 a ich úlohou je prežiť nasledujúcich dvanásť hodín. Táto úloha znie jednoducho, lenže v ceste im bude stáť partia zvrátených klaunov, pre ktorých život nemá žiadnu hodnotu. Budova je uzatvorená, kurzy a stávky uzatvorené, takže sa Halloweenska párty môže začať. - Po dvoch rokoch od ohlásenia je najnovší a velmi diskutovaný horor Roba Zombieho vonku. Rob Zombie je mojím najoblúbenejším režisérom hlavne kvôli tomu, že ho absolútne nezaujíma, čo si kto o jeho hororoch myslí. Nemá problém vynadať jeho verným fanúšikom a vyžaduje to, aby ho každý rešpektoval takého, akým jednoducho je. S 31 sa vracia späť k svojim koreňom, ako tomu bolo u House of 1000 Corpses, takže je dej mierne chaotický a rozhádzaný. Herci sú Robovou klasikou a dominuje hlavne jeho krásna žena, ktorá vôbec nestarne. Inak Rob pozbieral väčšinu starých spolupracovníkov, aj keď mi tam zopár jeho kamarátov chýbalo. Koncept hry je úplne jednoduchý, aj keď ma prekvapilo to, že začiatočná siréna a koncept až prekvapivo pripomína jednu modernú hororovú trilógiu. Vrahovia sa vyznačujú rozmanitosťou, rôznymi zbraňami a pôsobivým make upom doplneným kvalitnou kostymérskou prácou. Prostredie je rovnako špinavé ako u každého predchádzajúceho hororu, samozrejme s výnimkou decentného The Lords of Salem. Neustále sexuálne motívy a až buranská špinavosť sú v jeho dielach prirodzené. Gore sa mi páčilo, aj keď ho nebolo až tolko, kolko by som si u tohto hororu predstavoval. Teraz už zostáva len počkať si na DVD, pretože Rob Zombie slúbil, že na ňom budú všetky vystrihnuté scény, kvôli ktorým 31 dostal rating NC-17, ktorého sa Rob zbavil až po dvoch pokusoch o zmiernenie. EDIT: 17.10.2020 - Asi je so mnou niečo zle, lebo som si to po rokoch zopakoval a pozeral som 100 minút stopáže štyri dni, pretože ma to nebavilo. Možno som už z týchto nezmyslených vyvražďovačiek vyrástol, ale popravde som sám zo seba sklamaný. Hodnotenie znížim, ale určite sa k tomu ešte niekedy vrátim. + Sheri Moon Zombie + Daniel Roebuck + herečka z The Devil's Rejects + herec z Halloween, Halloween II a Mischief Night + 2 herečky z The Lords of Salem + herec z The Lords of Salem + herec z The Silence of the Lambs a I Spit on Your Grave + herec z The Devil's Rejects, The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning a Halloween + herec z Halloween II, The Lords of Salem a Freaks of Nature ()

hladass

Na tenhle kus jsem se dlouho těšil a je třeba říct, že Rob nezklamal... I v 31 se Zombie drží svých trademarků, vše vypadá hnusně, špinavě, stylizace je prakticky dokonalá, kamera patřičně zběsilá, stejně jako střih a partička šílených vrahů (musím vyzdvihnout úžasného Doom-heada) je mnohem sympatičtější než jejich oběti... A to včetně Sheri Moon, která se pomalu, ale jistě stává silně otravnou... Příběh nemá smysl moc řešit, ten je stejně ujetý, jako v prvních Zombieho filmech a tak zbývá zmínit jen gore... A tady se dostavilo, nechci říct zklamání, ale mírná rozpačitost nad krotkostí mnoha vražd... Je mi jasné, že Zombie musel film prostříhat kvůli ratingu, ale i tak to fanouška lehce zamrzí... I přesto se ale jedná o kvalitní práci (zde je třeba zmínit skvělou poslední scénu) a pokud budou na DVD či ještě lépe na BD slibované vystřižené scény, nebudu mít asi problém jít s hodnocením ještě nahoru... ()

• Ide o prvý Zombieho crowdfundingový (fanúšikmi financovaný) film. (FromHell)
  • Sid Haig musel odriecť svoju účasť na tomto filme, pretože bol v čase plánovaného začiatku natáčania hospitalizovaný v nemocnici. (beso74)
  • Film bol natočený za dvadsať dní. (FromHell)