Pornografický vztah

• Francie Une liaison pornographique (více)

Jeden muž, jedna žena, jedna erotická představa. Muž a žena se rozhodnou tuto představu sdílet. Zpočátku jednou. Pak víckrát. Záludně se rodí vztah. Sex už není tím jediným, co je spojuje. Pomilují se. Rodí se cit. Jde o pornografický vztah. (oficiální text distributora)

easaque

citlivý a lidský film, který je zajimavý hlavně svým polodokumentárním stylem, kdy jsou hlavním dějem proplétány rozhovory obou hlavních postav, kde vypráví o svých pocitech. Toto spojení dodává vcelku fádnímu příběhu tu pravou jiskru a kratší délka jen nahrává ještě intenzivnějšímu zážitku a na konci nás to nutí k zamyšlení. Pro mě jsou to nečekané, ale zasloužené 4 hvězdy. Jen tak mimochodem - ve filmu pornografii nenajdete. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

wosho

Skvělé herecké drama o lidské osamělosti a ztráty lidskosti v sexuální podobě. Svým pojmenováním však film klame, žadné silně erotické-až pornografické scény ve filmu nejsou. Jen malinkatý příběh dvou lidí, kteří zprvu si chtěli jen zašukat až z toho vznikalo pomalinku více, až do svého konce. Dalo by se i na film divát z pohledu jak oba pahlaví vnímaji sexuální potřebu s kombinací citů. Rád bych jej viděl i několikrát, abych o něm mohl více popřemýšlet a to v ném přípdě svědší o nejvyšším možném ohodnocení-to z normálně podařeného filmu, dělá film mistrovský. To když mě donutí se na něj podívat znovu a znovu, né že mě jen baví, ale to, že mě nutí abych jej pochopil a přemýšlel, co jím autoři chtěli divákovi říci. ()

Linka2

Něco mi tu vadilo, ale co? Už vim, nic se v celym filmu nestalo. Dal by se popsat jednou větou: Ona se na něj usměje, on se zeptá jestli půjdou do hotelu, zavřou se dveře od hotelového pokoje, otevřou se dveře od pokoje, na ulici se rozloučí a domluví na příští týden. Jestli v tom bylo něco hlubšího tak jsem to nepochopila. Citově mě to nijak neoslovilo. Snad jen ten trochu nahořklý závěr, kde si člověk uvědomí jak neodstatečná nebo nepochopená komunikace může vést tak daleko, že dva lidi, kteří se upřímě mají rádi, si úplně zmizí ze života. Tři hvězdy za to jak mě z toho zamrazilo. ()

2Pac

Velmi dobre natoceny snimok a vztahu dvoch uplne beznych ludi. Beznych v tom zmysle, ze vacsina "zapadnej" populacie vo veku 30-40 rokov ma uplne totozne problemy. Problemy s vyjadrenim/nevyjadrenim svojich citov, so strachom s odmietnutia...Film posuva vysoko najma skvela kamera, scenar a nepochybne aj obidvaja herci. (keby som bol mozno strarsi a viac chapal problemom "dospelych", bolo by to urcite este vyssie hodnotenie, teraz to mam tak za 3 1/2*) ()

blazir1 odpad!

Klasika žánru "Evropská intelektuální sra*ka s komerčně zajímavým názvem aby na to vůbec někdo šel". 80 minut zoufale ukecaného(ale opravdu ukecaného!, z titulků nestrhnete oči ani na mikrovteřinu) monologu o ničem. 80 minut kecání co by vystačilo tak na 3 dvojhodinové filmy. Jo a ta pornografie spočívala v tom že přitom chtěli mít zhasnuto. Jo a sex tam nečekejte, žádnej tam není. ()