Pornografický vztah

• Francie Une liaison pornographique (více)

Jeden muž, jedna žena, jedna erotická představa. Muž a žena se rozhodnou tuto představu sdílet. Zpočátku jednou. Pak víckrát. Záludně se rodí vztah. Sex už není tím jediným, co je spojuje. Pomilují se. Rodí se cit. Jde o pornografický vztah. (oficiální text distributora)

Mulosz

Otřepané, klišovité, jednoduché. Ale koukatelné. Vhodné pro analýzu prvního semestru filmových studíí, neboť všechny kódy, kterými má film komunikovat s divákem, jsou jasné, zřetelné a nijak náročné - hovornost postav, poloha kamery vzhledem ke dveřím a postavám, časové posuny a jejich řešení, popředí a pozadí, vypravěči ad. ()

blazir1 odpad!

Klasika žánru "Evropská intelektuální sra*ka s komerčně zajímavým názvem aby na to vůbec někdo šel". 80 minut zoufale ukecaného(ale opravdu ukecaného!, z titulků nestrhnete oči ani na mikrovteřinu) monologu o ničem. 80 minut kecání co by vystačilo tak na 3 dvojhodinové filmy. Jo a ta pornografie spočívala v tom že přitom chtěli mít zhasnuto. Jo a sex tam nečekejte, žádnej tam není. ()

Narya89

Idea nezávazného scházení se za účelem sexu mi v dnešní době přijde aktuálnější než kdy jindy. Člověk hledá druhého s podobnými fantaziemi, s kterým by je mohl sdílet a realizovat. A s moderními technologiemi přichází i možnosti kontaktovat neznámé lidi a sedět přitom doma, tak proč jich nevyužít.. Ale je možné takovýto čistě sexuální vztah udržovat po delší dobu bez toho, aby to přerostlo v něco víc? Je možné provozovat čistě jen sex a nechtít přitom vědět nic víc o člověku, s kterým spíte? Je možné stanovit si jasné hranice, co je tabu a co ještě není? A především je možné spokojit se s pouhým sexem, když se ten druhý zdá být vším, co jste kdy chtěli? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, určitě doporučuji tento snímek, který mimo jiné poskytne náhled do hlubin lidské duše a nechá vás v zamyšlení, zda jste skutečně vždycky dobře pochopili signály, které k vám vysílají jiní lidé. ()

bouncer

Máme to ale štěstí, že ten náš evropský film má ještě smysl pro originalitu a romantický není jen žánr hollywoodských dojáků. Prornografický vztah je filmem báječně jednoduchým, zároveň však překvapivým. Působí na city, ale nijak přehnaně. Záleží na každém, jak se k němu postaví, snímek rozhodně nic nevnucuje. Něco je krásně ukázáno, ostatní záměrně skryto a dává možnost divákově fantazii...bravo! ()

wosho

Skvělé herecké drama o lidské osamělosti a ztráty lidskosti v sexuální podobě. Svým pojmenováním však film klame, žadné silně erotické-až pornografické scény ve filmu nejsou. Jen malinkatý příběh dvou lidí, kteří zprvu si chtěli jen zašukat až z toho vznikalo pomalinku více, až do svého konce. Dalo by se i na film divát z pohledu jak oba pahlaví vnímaji sexuální potřebu s kombinací citů. Rád bych jej viděl i několikrát, abych o něm mohl více popřemýšlet a to v ném přípdě svědší o nejvyšším možném ohodnocení-to z normálně podařeného filmu, dělá film mistrovský. To když mě donutí se na něj podívat znovu a znovu, né že mě jen baví, ale to, že mě nutí abych jej pochopil a přemýšlel, co jím autoři chtěli divákovi říci. ()