Horké slunce, mafiánské peníze a dva vězni na útěku. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích francouzského thrilleru.
Policie si v oblasti francouzské Riviéry neví rady s mafiánskými gangy. Rozhodne se vyprovokovat mezi nimi válku, která tak částečně vyčistí pobřeží. Plán je jednoduchý - stačí vyloupit kasino, kde má své peníze "deponován" jeden z gangů tak, aby všechny stopy vedly ke konkurenci. K tomu ovšem policie potřebuje odborníka na bezpečnostní elektroniku a takový, který by se hodil, si zrovna odpykává trest. Náročnou akci, jak využít vězně Carellu a doslova ho donutit k útěku, vymyslí policista Paul Brandon. (oficiální text distributora)

sud

Z počátku to vypadá poměrně obyčejně a otřepaně (arogantní a protřelý zločinec a zdrženlivý rozvážný zloděj utíkají před policií), ovšem zdání klame. Z protřelého zločince se vyklube polda se srdcem širším než ramena a ze zloděje excelentní machr na vykrádačky. A když se k nim přidá ještě krásná vdova se zajímavou minulostí, o dobrodružství nebude nouze. "Specialisté" jsou jedním ze zástupců zlodějských dobrodružných filmů ("Zelený led", "Melodie podzemí"), který si na nic nehraje a je natočen jen a pouze pro relax. Důkazem buď ten superoptimistický závěr. Ale řekněte, kdo by to těm dvěma sympaťákům nepřál!? A nejde také pořád koukat na silné emociální příběhy s drsnými konci. Na odpočinek a pohodu jsou "Specialisté" naprosto ideální. 96%. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: LUNA = ?.?.2000, réžia slovenského znenia (štúdiá PÓDIUM) = MARIÁN SLOVÁK+PREMIÉRA NA STV 1: 12.12.2018, réžia českého znenia (ÚPF 1987) = MIROSLAV KUBIŠTA - Snáď to už konečne niekto vytiahne z archívu a hodí na BluRay alebo aspoň DVD. Je to predsa totálna klasika. (5.2.2009) ()

Anderton

Oficiálny text distribútora znie omnoho komplikovanejšie, ako sa nakoniec ukáže tento popis v praxi. Začína to ako slávny Útek v reťaziach, ale pokračuje to skôr ako čisté akčné heist a čiastočne aj romantické dobrodružstvo. V tom prvom prípade ide všetko akosi príliš hladko a v tom druhom je potenciálny milostný trojuholník nedostatočne rozvinutý, čo je celkom škoda. Ale ono je to nakoniec skôr o tom kamarátstve, že. Príjemná nostalgická jednohubka, my čo sme zažili klasické francúzske trilery ešte v 80. rokoch na tv obrazovkách, sme si zase príjemne zaspomínali. 70% ()

Belmondicek

"Carello, jsi sympaták, ale pesimista. To v Tvým věku není zdravý!" Jak vyloupit nevyloupitelné kasino Mazetti, kde se ukrývají tři miliardy, to ví jen specialisté Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin. Za komunistů to v kinech byl pořádnej trhák a i dnes, tahleta moje srdcovka, více než slušně šlape. Dobrá hudba, vtipné hlášky, slušné akční scény na konci, buddy chemie a jako obyčejně, jak to bylo v té době běžné, dokonalej dabing z Barrandova v čele s mým oblíbencem Borisem Rosnerem... "Nevím jak ty, ale já skočím!" ()

gudaulin

Upřímně řečeno, Specialisté mi přijdou jako nadhodnocený film. Mám rád, když je žánrový snímek zasazený do nějakého aspoň částečně hodnověrného rámce, ovšem scénárista nejenže rezignoval na hodnověrnost, ale v některých případech i na elementární logiku a děj se odvíjí od řady zcela nepravděpodobných náhod a selhání. Údajně připravený útěk končí v zoufalých pokusech nezřítit se do propasti, dvojice lupičů čistě náhodou při svém útěku narazí na opuštěný statek, který čistě náhodou obývá jako jediná nádherná dívka, která je čistě náhodou připravena jim pomoci při jejich útěku atd. Z mého pohledu je to jen solidní průměr svého žánru s příjemným herectvím ústřední herecké trojice. Celkový dojem: 60 %. ()