Horké slunce, mafiánské peníze a dva vězni na útěku. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích francouzského thrilleru.
Policie si v oblasti francouzské Riviéry neví rady s mafiánskými gangy. Rozhodne se vyprovokovat mezi nimi válku, která tak částečně vyčistí pobřeží. Plán je jednoduchý - stačí vyloupit kasino, kde má své peníze "deponován" jeden z gangů tak, aby všechny stopy vedly ke konkurenci. K tomu ovšem policie potřebuje odborníka na bezpečnostní elektroniku a takový, který by se hodil, si zrovna odpykává trest. Náročnou akci, jak využít vězně Carellu a doslova ho donutit k útěku, vymyslí policista Paul Brandon. (oficiální text distributora)

majo25

Celkom prekvapenie, pretože som čakal som málo. Akčné a ľahké krimi, ktoré malo za cieľ kopírovať americkú produkciu. Čiastočne sa to podarilo a isté podobnosti s neskoršou Misson Imposible tam sú. Samozrejme na "americký remake" to nemá. Okrem pár drobností mi vadil netradičný záver - policajt sa dáva na zločineckú dráhu? pche. Hodnotenie: 65% ()

Jara.Cimrman.jr

"Nárazovej detektor je tady proti buranům, který jdou na pokladnu s vrtačkou nebo s plamenem. Zatímco my chytrý, my, který kráčíme s dobou, si s detektorem tykáme." Casino Mazetti jsem s Brandonem a Carellou v mládí vykrádal tolikrát, že by ode mne bylo nefér, kdybych jim nedal plný počet hvězd. Samozřejmě uznávám, že tehdejší technologické novinky vypadají jako z pravěku, ale ta nostalgie, pohoda, příroda a společně strávený čas mi zkrátka nedovolí hodnotit jinak. ()

Martensson35

V jádru takový klasický film o vloupačce. Předehra, příprava, provedení a nějaké řízné "finito" na závěr, jak je u frantíků dobrým zvykem. Ihned mi naskočilo přirovnání s Melodií podzemí. Ale zatímco Gabin a Delon film podrželi svými charaktery, tady to zkrátka funguje celé koncepčně, nepočítaje, že oba pro mne bezejmení herci jsou prostě parádně postavení a zahraní, a i ve fázích přípravy má film spád. Možná i sledování generačního vývoje tohole typu filmů, když si porovnám hi-tech postupy Dannyho partáků s hrabáním VHS kazet na smetišti u mě hodnocení filmu vytahuje. ()

mortak

Ten scénář je neuvěřitelně děravý a drží pohromadě jen silou přátelství hlavních hrdinů. Padouši jsou po většinu doby někde v pozadí a povinná kráska je tu tak jen náhodně do počtu. Jenže tady jde o to, že si dva francouzští herci chtěli prostě jen tak zablbnout a la Belmondo, a jejich energie udělala z filmu hit jak ve Francii, tak i v Československu. ()

Belmondicek

"Carello, jsi sympaták, ale pesimista. To v Tvým věku není zdravý!" Jak vyloupit nevyloupitelné kasino Mazetti, kde se ukrývají tři miliardy, to ví jen specialisté Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin. Za komunistů to v kinech byl pořádnej trhák a i dnes, tahleta moje srdcovka, více než slušně šlape. Dobrá hudba, vtipné hlášky, slušné akční scény na konci, buddy chemie a jako obyčejně, jak to bylo v té době běžné, dokonalej dabing z Barrandova v čele s mým oblíbencem Borisem Rosnerem... "Nevím jak ty, ale já skočím!" ()