Reklama

Reklama

Svéráz národního rybolovu

  • Česko Svérázný rybolov (více)

Obsahy(1)

Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice... Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu.  Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že je proud zanese (i s drahocenným nákladem) do Finska. Nestačili ještě vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranici. Kvapem se vrátili do vlasti, přičemž v cizině zapomněli škatule s pitivem. Jednu nebo dvě - to by ještě šlo vydržet, ale všech šestnáct, to už je státní kauza. A ve jménu takové je ruské vojenské námořnictvo připraveno se potopit. Třeba až na dno... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (209)

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Zase příjemně a vtipně zábavný film, kde parta kamarádů, ve složení generál Michalovyč (Alexej Buldakov), přírodní mystik Kuzmič (Viktor Byčkov), kriminalista Ljova Solovejčik (Semjon Strugačjov), smolař Serjoža Olegič (Sergej Russkin), policista Semjonov (Sergej Gusinskij) a host prokurátor (Vasilij Domračjov), se schází na známých místech proto, aby lovili rybky. Ale rybolov se zvrhává v pití, marné pokusy o lov, které často vedlo k ohrožení jejich vlastních životů a získání ztraceného a drahoceného nákladu vodky a finskou mezihrou. Zase je zneužívána armáda k soukromým účelům a pro litry vodky. Kráva překonává rychlostní rekord, jedinou rybu chytí rybář nováček, pan prokurátor, útěk z Finska, vrácení a opětovný útěk, uspávání generála a náhodné potopení lodě. Vtipné, zábavné, s krásným nadhledem a národní sebeironií. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Platí všechna pozitiva z prvního dílu věnovanému svérázu ruského lovu, stále výborná a pro Středoevropana exotická a velmi neotřelá zábava, ale přeci jen již trochu schází ten prvotní šok ze střetu s absurdním světem ruského loveckého bahatýrství a neotřelost a objevnost Svérázu národního lovu... Toto je už přeci jen mírně okoukané, ale stále velmi vtipné a absurdní, deja-vu... Ať žije ta širá ruská duše...:-) ()

Reklama

MK_ultra 

všechny recenze uživatele

Skutečně svérázné!A mysteriózní! Žádný velký příběh se za touto komedií neskrývá, ale díky scénáři mistra Alexandra Rogožkina je to celkem příjemně strávených 98 minut času.Pár hluchých míst byjste našli(např.: jak to teda bylo s těmi Rusalkami?),ale ve své podstatě na tom až ani tak nezáleží, protože důležitá je všudypřítomná vodka. Postavy jsou charakterní a člověk si je celkem brzy oblíbí,zejména pak Kuzmu Kuzmiče a Generála. No co dodat....Film o vodce dokáže napsat jen širá ruská duše! 3 a půl Hvězd. ()

movieband 

všechny recenze uživatele

Pařba ve Vegas na ruský způsob. Co se stane, když si banda notorů zapomene to nejdražší, co má za hranicemi Ruska?Nebojí se ničeho a pro záchranu toho nejcennějšího, co mají jsou schopni povolat na pomoc ruskou armádu. Když má v sobě člověk při sledování filmu pár panáků, tak to není na škodu, prožitek je ještě lepší. 75% ()

jahol 

všechny recenze uživatele

Krásná odlehčená sonda do ruské duše - do jejích zákoutí, která můžeme jen obdivovat a do jiných jejích zákoutí, kterých se můžeme jen bát. Menším problémem pro neznalého diváka může být pochopení faktu, že Svéráz je filmovou komedií s pouze velmi mírnou nadsázkou, přesně takhle to totiž v Rusku skutečně chodí, o bizarní obrazy není nouze (v roce 1998 jsem byl na vědecké konferenci pár set kilometrů od Moskvy, první den byl oběd situovaný do hezkého přírodního parku obklopujícího větší usedlost, který si důstojností nezadal s podobnou akcí někde v Anglii -do té doby, než se v půli oběda objevilo mezi stromy stádo krav s pasákem, které si svou každodenní cestu přes pozemek, kde se momentálně nacházely naše stoly nenechalo vymluvit...), ale lidé spolu žijí v takové nějaké užší pospolitosti, přesně jako ve filmu. A pozor - ta mírná nadsázka se netýká vodky, tady je film zcela realistický. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Miniaturní ponorka byla skutečným plavidlem sovětského, později ruského námořnictva. Šlo o plavidlo typového projektu 865 (kód „Piraňa“), které bylo v leningradských loděnicích vyrobeno v pouhých dvou kusech, první spuštěna na vodu v r. 1986. Technické údaje: délka 28,2 m, šířka 4,7 m, max. rychlost pod hladinou 7 uzlů, mohly se potápět do hloubky 200 m. A i když posádku standardně tvoří 3 muži, ponorka je plně ovladatelná i jediným (velitelem), takže rovněž v tom film odpovídá skutečnosti. V r. 1999 byly vyřazeny oba stroje ze služby. (chamonix)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno