Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

Diskuze

obeliksxxl

Tak se neboj jako ostatní a napal tomu vzhledem k vysokému hodnocení ODPAD. Musí se začít s regulací uměle vyvolaných TOP 200 filmů. Děkuji

obeliksxxl

obeliksxxl (hodnocení, recenze)

Tento film mě vůbec neoslovil. Po takové době v kině a v polovině filmu jsem chtěl spát. Bylo to trapné, romantiky je na Primě dost a jediné co v mě oslovilo ve filmu byla asi ten pojem ČAS. zlaty Star Wars.

na příspěvěk reagoval Stallone, runner85, Inirdin

TheDon

TheDon (hodnocení, recenze)

kiros179

Já to mám obráceně, od Sicaria jsem čekal hodně. Čekal jsem brutální mexickej Juarez. Dostal jsem jen del Tora, kterej všechno vyřešil sám a dokonale nudnou půlku filmu.

Od Příchozích jsem nečekal nic a dostal jsem nádhernou mimozemskou pecku. :)

takže to prostě máme obráceně :P

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Tak, povídka dočtena a... film byl asi lepší :D Ne že by byla ta povídka špatná, - je po okraj plná zajímavých myšlenek, přirovnání, fyzikálně-filosoficky založených myšlenkových experimentů, ale... nedokáže to vypointovat tak dobře, jak ten film. Ale těch dvou hodin čtení rozhodně nelituju a asi si jí dám ještě párkrát někdy znova :D

Uživatel mattaaa smazal svůj příspěvek.

VaHo

VaHo (hodnocení, recenze)

Helo

SPOILER:

já jsem právě čekal, že to skončí komorně, bral jsem to jako příběh té lingvistky, a ne jako příběh lidstva. Tak to na mě právě působilo to silněji... :-)

na příspěvěk reagoval Helo

Castrator

Obecně jsem velkým příznivcem udělovaní BANU. Určitě bych si přál, aby se BAN uděloval mnohem častěji. Celý server by působil efektivněji a hodně by mu to pomohlo.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Stallone

Máme podobné avatary. Zvláštní.

Já uvažuji, že na film půjdu, s mou atraktivní manželkou, ale nechtěně jsem si přečetl pár spoilerů, tak od návštěvy kina asi upustím. Raději si za ušetřené peníze koupím vstupenku na nějaký kvalitní horor.

mattaaa

A to mám právě na mysli. Hodně lidí dá na ty uživatelé, co se honí za body a rádi by se s takovou csfd smetánkou srovnávali a hodnotí potom stejně. Když potom čteš komentáře, vypadá to, jako by to psal stroj.

na příspěvěk reagoval Castrator

mattaaa

mattaaa (hodnocení, recenze)

Hrozně slabé. Když čtu komentáře na předních pozicích, přijde mi, že jsem viděl jiný film.

Příběh je plytký a děravý jak cedník, a ty stereotypy jsou hrozně trapné a ohrané (moralističtí vědci, tupá armáda, negativní zlý agent CIA, militantní protistrana - dříve Rusko, dnes Čína, kdo jiný že jo, atd).

Jediné plus vidím ve vizuální stránce, která je perfektní, a hudba je taky fajn.

Podle mě o level horší než Interstellar a o sto levelů horší než Kontakt.

na příspěvěk reagoval Stallone

Castrator (hodnocení, recenze)

"Proč tu lidi řeší jen tu povrchní rovinu, že je tam zajímavý twist,"

Bez upozornění SPOILER bych za toto dával ban. Takto o něj jen budu žádat u vedení. Tohle kurvení filmů ostatním musí skončit.

na příspěvěk reagoval Stallone, mattaaa

kiros179

Tak by to mělo být. Já bych se tu neosočoval kvůli tomu, že něco někomu líbí a někomu zas něco jiného. Buďme prostě rádi, že jsou tvůrci, co nám můžou dát vkalitu, kteoru oceníme.

kiros179 (hodnocení, recenze)

Ronkar

A je to v podstatě v pořádku, každý máme rádi filmy svým vlastním způsobem. Jen se snažím vysvětlit můj pohled a zároveň chápu i ten váš.

kiros179

Pak to mám opačně. Mně nechal Interstellar chladným. Tady to bylo spíš o tom vyznění, ne přímo emoce ve filmu, ale sdělení jaké to mělo. To mi přišlo hodně silné.

na příspěvěk reagoval kiros179

kiros179 (hodnocení, recenze)

Ronkar

K těm emocím, to je právě asi ten problém, u mě osobně (a asi to nebude jenom u mě) to právě tento typ emocí jednoduše nevyvolalo v tak intenzivní míře, abych s klidným srdcem konstatoval, že Příchozí jsou více o emocích než o stylu jakým jsou natočení, jednoduše proto, protože jsem takové velké emoce necítil. Ještě jednou k tomu přirovnání s Interstellarem - na konci, při Zimmerově hudbě, když to do sebe najednou zapadalo se mnou emoce přímo cloumaly, fakt mě běhal mráz po zádech. O tom si v mém případě Příchozí mohou jen zdát.

Stallone

Pokud máš pocit, že uživatelé s méně hvězdičkami ti dávají větší smysl, tak se jimi řiď. Já souhlasím i s těmi, co dávají 5 hvězd, když to vysvětlí. Trailer není zcela povedený ohledně obsahu filmu, řekl bych...

Ronkar

Pustil jsem si k filmu Příchozí první trailer. Ten vyvolává pocit, že hlavním motivem filmu je setkání člověka s NEZNÁMEM z vesmíru.  Podle traileru to působí děsivě, šokující sektání člověka a mimozemšťana. V tom traileru se jí klepou ruce a hlavní hrdinka se bojí a je z toho na kolaps. Pokud se podívám na TAGY k filmu zde na csfd, čtu:

mimozemšťani, budoucnost, válka, vědci, invaze

Potom se od vás dozvím, že je to úplně něco jiného. Že je to film bez BOJE, film kde se řeší psychika hlavní hrdinky. Že sci-fi je až druhotné. Že je to celé jinak. Že to není PROMETHEUS ani Interstellar. Že je to DRAMA.

Když si přečtu ty pětihvězdičkové komentáře a komentáře s 2 a nižším počtem hvězd, tak podle přečtení věřím těm 2 a méně hvězdičkovým komentářům. Zkus se mrknout na komentáře. Některé jsou vážně k smíchu a již jsem si ty uživatele dal do ignorace.

Ronkar

Historie filmu má přes více než sto let a každý měsíc tu máme filmy v TOP 200. Nyní běží v kině hned dva najednou a neustále se ten počet zvětšuje. Musí se to začít nějak řešit.

Stallone

CSFD tvoří lidi, nikoli novináři. Tudíž hodnotí dle svého subjektivního pohledu. Můžeš jim to mít za zlé, ale víc s tím nenaděláš. Chápu, že mluvíš o ovlivnitelném "stádu", ale já osobně do hlavy druhým lidem nevidím, netuším jak na ně film působí. Jen hádám podle toho, jak o něm mluví. Ale platí to i opačně. To že se mi Příchozí líbí ze mně dělá mezi čtyřmi dalšími kámoši "černou ovci", protože jim se nelíbí. Budu kvůli tomu říkat, že je to blbej film, když to tak nevnímám? Nebudu.

na příspěvěk reagoval Stallone, Stallone

Ronkar

Pokud ti ukážu obraz a řeknu, že ho namaloval Picasso, zanechá toto setkání v tobě úžasný dojem a budeš ho hodnotit emocionálně vysoko. Důvodem je to, že obrazy od Picassa jsou světově uznávané, recenze kvalitní a je to považováno za LEGENDU.

Při dalším setkání ti ukážu přesně ten samý obraz a řeknu ti, že ho namaloval jeden strejda z dědiny. V tu chvíli si obrazu ani nevšimneš, budeš ti toto dílo lhostejné a nevyvolá to v tobě žádný pocit.

Tak fungují i filmy. Drtivá většina lidí jde na film, který má dokonalé recenze a ještě dokonalejší hodnocení (87%, TOP 130). V tu chvíli se ten divák dívá a to co vidí na něj působí přesně jako ten první obraz. To co vidím, musí být geniální, je to přemýšlivé, kultovní dílo a já tomu rozumím jako ty miliony ostatních diváků a dám tomu 4 nebo 5 hvězdiček. Tak se uměle vyvolává pocit něčeho výjimečného.

Kdybych ti ten film pustil doma na NOVĚ ve 12 odpoledne k obědu a nic ti o něm neřekl, tak v tu chvíli mne jako platícího diváka zajímá, co v tobě snímek vyvolá a jaké bude jen tvoje a jen tvoje rozhodnutí.

Drtivá většina uživatelů se bojí ohodnotit podle pravdy a jednoduší je prohlásit něco kultem. Jednoduší je být součástí něčeho výjimečného než přiznat brakový film.

To samé platí o recenzích typu ODVÁŽNÉ PALCE. Já bych nejlépe dokázal určit dokonalý film. Nejsem stádo, mám na rozdíl od ostatních hodně nakoukáno (v kině i doma).  Tento snímek nehodnotím, neviděl jsem ho, ale je mi přesně jasné o co jde. Tleskám těm několika podprůměrně hodnotícím komentářům a vysmívám se těm pětihvězdičkovým. Vám naservírovat TRUS a říci, že je to vyhlášená francouzská delikatesa, tak si snad ještě přidáte.

na příspěvěk reagoval ambron, Ronkar

kiros179

SPOILER!!!Je to tam podané dost neobratně. Podstata je v myšlence, že se jí v ději "přeskupuje myšlení" do cizího jazyka. Tím se pro ni mění vnímání času a prostoru. Zákony kauzality přestávají fungovat. Příčina splývá s následkem (viz. telefonát s generálem). Okamžik, kdy je na konci v té mlze s emzákem považuji za okamžik, kdy se jí myšlení už zcela odtrhlo od lineárnosti a proto dokážou společně komunikovat bez nějakých pomůcek.

kiros179

Proč tu lidi řeší jen tu povrchní rovinu, že je tam zajímavý twist, ale kvůli tomu to není geniální. U tohoto filmu jde přece o to, jaké zanechá pocity a dojmy. Proto to (mimo audiovizuál) hodnotí vysoko.

na příspěvěk reagoval Stallone, kiros179

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota