Případ Leopolda Hilsnera

(TV film)
všechny plakáty

Dvoudílný televizní dokumentární film Případ Leopolda Hilsnera, natočený k příležitosti stého výročí obvinění z údajné rituální vraždy v městečku Polná, vedle Dreyfusova případu největší evropské aféry svého druhu. Scénář k filmu na motivy knihy Jiřího Kovtuna Tajuplná vražda napsal Vladimír Branislav, film vznikl v tvůrčí skupině Anny Beckové a natočil jej režisér Petr Burian. Zdroj: www.holocaust.cz (Karlos80)

Diskuze

herrWorm

"Pokud někomu inteligentnímu schází argumenty, odmlčí se, hlupák začne nadávat."

Píšu na tabletu, nějak to po uložení chybuje, s mou češtinou to nemá co dělat, myslím, že je na vysoké úrovni.

na příspěvěk reagoval herrWorm, Karlos80

Karlos80

ano, na přelomu 19. a 20. století byl antisemitismus dost rozšířený i o tom je dokument "Případ Leopolda Hilsnera"

Karlos80 (hodnocení, recenze)

ach ty předsudky, jako kdyby se o tom v předmluvě nepsalo. každej přeci hned nemusí být hned nácek, jakoby za to ten člověk mohl, kde se narodil a v jaké době mu tu knihu vydali..a o má pak třeba dokázaná vražda z roku 1900 společného s rokem 1943?! vůbec nic, sám autor tam vychází ze starých doch. zápisků, podrobně a nezvratně dokazuje na základě věrohodných historických dokumentů, svědectví i soudních spisů ze všech dob a míst. pořád něco někde a v někom hledáš. jsou tam uvedeny zdroje.

Naštěstí tu máme i jiné, ale ty jsme nečetl.

Rituelní vraždy u Židů a co o tom souditi? - František Měřínský (1899)

Židovská morálka a mystérium krve - Athanasius Fern (1893)

Židovská rituální vražda: Nežidovské objasnění - Gerhard Utikal (1937)

Existují židovské rituální vraždy? - Christian Loge

Karlos80

kniha vydaná v roce 1943 v nacistickém Berlíně ti připadá jako věrohodný historický dokument? Myslíš to vážně?

Karlos80

to mě zase odkážeš na neonacistické stránky Radical revival jako posledně? Tam se asi budou nacházet ty tvé "věrohodné historické dokumenty", že?

Karlos80 (hodnocení, recenze)

myslíš že to nějaký žid počítal někdy? pokud taková kniha vyjde a dostane se na trh, tak židi budou první kdo bude vejskat jak pominutej, to je antisemitismus, to musíme zakázat apod! ale taková kniha (celkem otřesná studie) (na)-neštěstí existuje a tam na základě věrohodných historických dokumentů, svědectví i soudních spisů ze všech dob, si můžeš přečíst jak to s tou židovskou rituální vraždou v průběhu celých dějin bylo.

herrWorm (hodnocení, recenze)

vy dva kokůtci nechtěli by jste se nejdřív naučit česky? Tohle snad ani neni možný :))

frantad

čtu dost a tímhletím uuž s etaky nějaký ten pátek zabývám, takže si na mě někdo jentak nepřijde, kor mamlas worm:-) jnak taky se mi zdá že ti tam nějak zmizela písmenka? "hlupák začne",myslel si rýt?

herrWorm

Ano nepřímých, ale ty byly tak přesvědčivé, že to úplně stačilo. Bohužel košerák Kurzweil i "pajdavý žid" rabín z Haliče, velmi rychle zmizeli.

Karlos80

Vidím, že opravdu hodně čteš, protože tohle z dnešní hollywoodské propagandy fakt nemáš. Ty přisprostlé hejsky nemá smysl ani komentovat. Pokud někomu inteligentnímu schází argumenty, odmlčí se, hlupák začne nadávat.

na příspěvěk reagoval herrWorm, Karlos80

Karlos80 (hodnocení, recenze)

však židé nejsou rasa, ale to tehdy ještě asi nevěděli, stejně je to jak s tím děděním židovství po matce dle rabinských zákonů, dnes, kdy je možnost genetických testů, toto pravidlo postrádá smysl:-) teprve od r. 1947 se dá pak mluvit o izraelcích jako o národu (jak vnzikl israel a co tomu předcházelo to víme) - i tak je to ale sporné, protože drtivá většina izraelských židů jsu chazarští nesemitští aškenázové původu turkického a tudíž jejich předkové nikdy v dávné minulosti v Palestině nepobývali, na konci 19. stol. sionisti vynalezli "židovský národ" - do té doby byli vždy náboženská sekta pod různými názvy, slovo žid vynalezli rabíni někdy v polovině 18. stol. n. l pro oblbování křestanů. Chazarští židé se po dobytí (969) jejich říše ruským knížetem Svjatoslav s Kyjeva rozptýlili na území dnešního Ruska a východní Evropy. Někteří odešli na sever, kde se spojili s kyjevskou židovskou komunitou etc. Jinak třeba ten veleduležitý Krym byl Chazarský (Krym byl znám jako „Chazarsko" až do 13.století), proto jej chtějí židovští Chazarové získat nazpět.

na příspěvěk reagoval frantad

Karlos80

žádná židovská rasa neexistuje. Lidi se dělí do tří základních ras europoidní, negroidní a mongoloidní. Dozvzdělej se ty tupé neonacistické hovado.

Karlos80 (hodnocení, recenze)

to ti tady nebudu popisovat na to musíš přijít sám. oni ti to až na pár výjímek neřeknou, moc se tím nechlubí když nemusí. za války války se Židé jako rasa rozeznávali podle vnějších znaků, zkoumaly se jejich rodokmeny, matriční záznamy apod.

Karlos80 (hodnocení, recenze)

podle jmen a v židovském muzeu těžko bude nezaměstatný nežid, tam si dost vybírají, v polné tomu bylo taky tak, divil bych se tomu moc, navíc ten jeden, min. ten jeden, tak i vypadá:-) takže asi tak, jinak takovýhle pořady nesleduji, radš si přečtu nějakou dobrou knuhu, než poslouchat takové blábolení o ničem, paravdu ti tam stejně neřeknou..

Karlos80 (hodnocení, recenze)

to nemůžeš pochopit, nějaký text tam být musel, tzv jsem zvolil tuto cestu, a oni mi to nahodili, moje info by pak určitě neprošlo..:-)

Karlos80

proč sis vymyslel báchorku, že se jedná o židy? Takhle infantilně si odůvodňuješ tu svojí "pravdu", blázne? :-)

Karlos80

co je na tom důležitého že si ho našel jinde když zdroj je ten samý? Ne Karle, to je jenom další tvé faux pas... :-)

herrWorm

tam v tom rozhovu patrně se dvěma židy, se nic pořádně nedovíš, jen takovou tu známou omáčku, to člověk zná všecko už nazpamět. myslím že jsem to i viděl a pak to radši přepl, kdy tam v něčem bylo i vyloženě zalháno..

Karlos80 (hodnocení, recenze)

tak nějaký obsah k tomu musel být napsán, ale našel sem ho i jinde i s tím zdrojem, což je duležité zmínit.

objetkivně se na to nekoukáš jen ty, ty nemůžeš být bjektivní, když znáš sám jen tu jednu pravdu kteoru sis přečetl na stránkách holokaust.cz,a  která je ofic.přijata a o který se nesmí tak jak o jiných věcech vůbec pochybovat.